Skip to main content

Topic: Filter V - novo izgrađen model (Read 9085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Filter V - novo izgrađen model

Pozdrav svima.
ovom prilikom bih vam volio predstaviti svoj novo izgrađeni model imena Filter V. Evo i nekih karakteristika. Krilo je izrađeno konstruktivno te pojaćano na kritićnim toćkama sa karbonskim vlaknima, krilo je napravljeno iz 3 djela: centroplan u komadu i 2 uške. Raspon mu je 2100mm. trup je od stakla i karbona sa V repom.

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #1
evo još par slika :

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #2
ovo zasluzuje javnu pohvalu. ;)

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #3
hvala gospodine hsaraga, moram pohvalit malo sam sebe sto sam izdrzo ovoliki napor, naime zadnjih tjedan i po sam je dovrsavo i u radioni sam bio gotovo 8 sati dnevno , mozda malo opsjednuto ali ganjam jos koji ljepi dan da je pribam. sve je spremno za subotu na grobnik 8)


Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #5
ma ,svaka cast na trudu.... :)

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #6
Jedrenjak izgleda sasvim OK,
samo da prvi let prodje dobro i trud je nagradjen,
ako mozes napisi ukupnu tezinu modela spremnoga za let,
drzim ti placeve !!

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #7
ma ,svaka cast na trudu.... :)

cijenjeni gospodine Hsaraga,
i ako izvanredno cijenim svaki vas potez OVAJ  sa ovom kopijom mi izgleda nadolijevanje ULJA na vatru :'( :'( :'(
interesuje me misljenje drugih ???

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #8
podnijet cu tuzbu za povredu autorskih prava. ;D

nego jel ti sta radis po pitanju serijske proizvodnje u SAD-u.?

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #9
da radim,aluminijske felge za RC auteke,
to je nesto novo po obliku

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #10
trenutno nemamo u klubu nikakvu vag, tako da nemogu reci koliko je težina. Ja osobno niti jednu jedrilici koju sam napravio a bilo je 4 komada clasic HLG od 1500 - 1800mm nisam radio po nacrtu nego sam si sam oblikovo oblik krila i razmak rebara, jedino profile izaberem u programu i prema tome radim. Za sad su sve letile izvrsno 8)

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #11
Evo i malo izvještaja sa letenja, model izvrsno leti. Vrijeme je bilo jako mirno i iz zuke bačena jedrilica , kao kad se reglira, bez ikakvih komandi , u po slobodnoj procjeni u 35 m dužine leta propada oko 1 m, što smatram da je jako dobro. Polećemo na praćku sa 10 m gume od 8 mm i u nastavku 50 m silika debljine 1mm. U startu uspije postić oko 30 m visine i održi se u zraku solidih 3 minute. Jako lijepo reagira na komande i jako se lijepo ponaša u zaokretima pa ćak i onim oštrim, evo i nekoliko slka...

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #12
Pozdrav od PZD-a i svaka čast na trudu i urađenom poslu.Izgleda perfektno a idobro leti..uvijek govorim da na mladima sve ostaje i kad pogledam ovaj tvoj rad uvjeren sam da naše modelarstvo ima sjajnu perspektivu...samo naprijed dalje u razvoju modelarstva!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #14
Krasan model, cestitam na "stolariji". Ako su podaci koje pises i priblizno tocni, ne radi se samo o odlicnom modelu, nego i odlicnom letacu/pilotu!
Samo naprijed!