Skip to main content

Topic: Filter V - novo izgrađen model (Read 9084 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #15
hvala na pohvali, stigla je vaga u klub, pa ću ove subote izvagat model tako da ću znat i tpčnu masu,. uskoro će doć i novi trup sa kompletno lakšim komponentama, i križnim repom pa ćemo vidit tad kakvi će vit rezultati.....

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #16
hvala na pohvali, stigla je vaga u klub, pa ću ove subote izvagat model tako da ću znat i tpčnu masu,. uskoro će doć i novi trup sa kompletno lakšim komponentama, i križnim repom pa ćemo vidit tad kakvi će vit rezultati.....

sa kriznim repom dobit ces samo vise posla jer vertikalac moras propisno ojacati da horizontalni ne bi mlatarao,da ne bi bio repni mahokrilac,prednost ne vidim inace bi svaki drugo bio takav ali uradi i mene interesuje tada tvoje misljenje,
Iv

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #17
hvala na pohvali, stigla je vaga u klub, pa ću ove subote izvagat model tako da ću znat i tpčnu masu,. uskoro će doć i novi trup sa kompletno lakšim komponentama, i križnim repom pa ćemo vidit tad kakvi će vit rezultati.....

sa kriznim repom dobit ces samo vise posla jer vertikalac moras propisno ojacati da horizontalni ne bi mlatarao,da ne bi bio repni mahokrilac,prednost ne vidim inace bi svaki drugo bio takav ali uradi i mene interesuje tada tvoje misljenje,
Iv

 :) to radim iz pokusa, da vidim kako će se model bolje ponašat, jednom prilikom sam dok sam još bio u Brodu razgovarao sa Arijanom-našim prvakom, dok je letio, i pitaoga da zašto su prešli na križnjake sa V, jer znam da su uvjek imali V, i odgovorje bio: "model je nešto teži ali su mu karakteristike u letu puno bolje, zaokreti su puno mirniji i model nebaca toliko kao kod V ", je da se to radi o Exploreru kad smo to pričali ali svejedno karakteristike koje smo gledali obaziru se samo na upravljanje repom....vidit će mo kako će ispast...

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #18
uradi to pa vidimo ali da znas da pokretljivost modela,brze reakcije na kormilo ovisi o koncepciji modela,danas malo tko obraca paznju na duzinu poluge naprojed i nazad - sto kraca,velicinu V krila i pravilnu razliku uglova,a polozaj CG diriguje pokretljivost,bit ce mo u vezi

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #19
 :) znam, što duža poluga , model je mirniji, omjer prednjeg i zadnjeg djela trupa prije i iza krila bi trebao biti 1:3.5
 što je CG više prema nazad to je isto razlog vrckavosti modela...
ovaj trup je rađen na stari naćin, oblikovan stiropor i preko njega staklo i karbon, potom je izrezana kabina i na stiropor sam izlio nitro zazrijeđivač da ga otopi te tako dobio šuplinu. malo je širi jer tad nisam imao malih prijamnika pa mi je trebala standard mjera, bum mu je napravljen or teleskopa (ribički štap od 3 M) te uzet sredni dio štapa, malo skrečen na mjeru tako da i tu ima dosta težine. to je ok za početak, jedina zamjerka toga što nije krut nego savitljiv, normalno je za pecanje treba bit takav kakav je , tako da se pri prački jako savija i primjetio sam da u tom trenutku rep leti na sve strane i čak na par sekundi postane neupravljiv. to sve je još jedan razlog da promjenim komplet trup... pokušat ću smanjit težinu na minimum...

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #20
ne,sto se poluge tice,ne,duga poluga se kaze "razbacane mase" a to i sama rijec kaze,sto kraci nos i kraca poluga pozada koja je dirigovana tezinom motora i konstruktorskom izvedbom kompletnoga repa,vazno je da je on sto laganiji,V oblik krila ja uvijek ako hoces poprecno stabilan model 7* vise od 7 je prestabilan i dolazi do poprecnoga klacenja prilikom leta,drugo je kod akrobatskih modela,
vecina modelara pa i vrsnih,kupe model i lete a da neznaju kako on leti,ako zelis sam konstruisat,nije tesko ali trebas poznavati par sitnica i neces profulati,guraj samo dalje ti si vec sada super.


Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #22
vagano, krilo 2100mm  mi je ispalo presvićeno zaokružimo na 220g bez čeličnih bajoneta, nisam vago model komplrtno jer sam bio u žurvi sa nečim drugim, za koji dan će bit sve kompletno, za sad toliko... 8)

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #23
evo i težine komplet modela RTF, 590,5g, sobzirom da je 2100 mm za sad sam zadovoljan a tek kad dođe novi malji trup bit će još bolji... 8)
zaboravio, vago sam i čelične bajonete, ravno 50 g su, debljina 5 i 3 mm.... 8)

Odg: Filter V - novo izgrađen model

Reply #24
kod raspona od 2100mm ja uzimam 2 celicne zice 3mm i duzine 120 mm sto znaci u svaku polovinu 60mm,mesingana cijevka zaljepljena u rebrima,
sa balzom 1,5 plankiram 60mm,