Skip to main content

Topic: pitanje/prijedlog (Read 15126 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje/prijedlog

eto ja sam nesto razmisljao...
po sadasnjem sistemu rada svih foruma, frajer si kolko imas postova...
meni bi bilo cisto fora da negdje ispod slike ima neki link il tak nes(na jubitubi npr) koji podesis na svom profilu,di si stavis snimku svog leta ili kompilaciju filmica di se vidi kakav si pilot..
ugl tak kad otvoris neki topic pa svi pocnu pisat svasta, mozes vidjet otprilike ko je mjerodavan ako pitanje nije filozofske prirode...
molim vas da mi ne kazete sad moj hangar i snimke letenja... ovo je u svakom postu u svakom trenu prisutno a nije da zauzima prostora na serveru
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #1
ako ste gledali mad max film prvi nastavak onda ste tamo vidjeli onog lika koji je napravio V8 falcona sa kompresorom. vrhunski majstor, ali ne zna sloziti prostu recenicu, a isto tako je i sa letenjem.
nije mi jasno zasto bi rijeci nekoga tko slabije leti vrijedile manje od nekog vrhunskog letaca?
to bi mozda vrijedilo ako bi se pricalo o samom letenju, ali na forumu takvih tema bas i nema. vise su tehnicke prirode.

edit: dodao bih jos da stariji ljudi vjerojatno slabije lete, ali sigurno imaju vise znanja od mladjih koji imaju bolje reflekse i motoriku.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #2
Pa najbolje ti je kada s vremenom upoznaš članove,
onda na temelju toga možeš odlučiti čije savjete slušati a čije malo manje.
Ovo s postovima jasno nema veze s time kako netko leti ili slaže modele.
Jer netko natuče hrpu postova samo govoreći : ''I like it'' u par dana po raznim topicima od aviona, brodova, helića i autića... i slično.

Kako je eewan napomenuo, bitno je i za što tražiš savjet,
jer obično članovi koji slažu vrhunske modele malo lete, jer nemaju vremena za oboje uz ostale obaveze u životu,
a neki samo lete, a neki samo razbijaju... u ovom hobiju ima mjesta za sve,
bitno da je zabava na livadi/u garaži  8)

Sigurnost je često potisnuta u drugi plan nažalost, ali kada nemamo ni uvjete baš neke...
Bilo bi lijep oda postoji neki klub s uređenim pistama, livadom, klupama, natkrivenim prostorom, 220V.... pa nek članarina bude i 300-500kn, ali da se može letit civilizirano, da su auti iza ograde, ljudi iza no-fly zone...


Odg: pitanje/prijedlog

Reply #3
ako ste gledali mad max film prvi nastavak onda ste tamo vidjeli onog lika koji je napravio V8 falcona sa kompresorom. vrhunski majstor, ali ne zna sloziti prostu recenicu, a isto tako je i sa letenjem.
nije mi jasno zasto bi rijeci nekoga tko slabije leti vrijedile manje od nekog vrhunskog letaca?
to bi mozda vrijedilo ako bi se pricalo o samom letenju, ali na forumu takvih tema bas i nema. vise su tehnicke prirode.

edit: dodao bih jos da stariji ljudi vjerojatno slabije lete, ali sigurno imaju vise znanja od mladjih koji imaju bolje reflekse i motoriku.

Ja se nikako ne mogu složiti sa ovim postom, pardon, složio bi se sa ovim kaj je bilo u Mad Maxu.

Nemaju reflexi tu neku tako veliku važnost, više snalaženje u prostoru, dalje, riječi nekoga tko ne leti puno (barem heliće) vrijede manje od vrhunskog letača zato što vrhunski letač zna kolike su težine manevra tj. njihova K vrijednost. Mislim, zato su i vrijednosti manevara i zabilježene u programu natjecanja...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #4
Ja više nikog skoro ne slušam kaj se savjeta tiče, dobro sam profiltrirao ko lamaće tuđim **rcem po plotu a tko stvarno nekaj zna.
Moj broj postova nema nikakve veze s mojim znanjem i (ne)umijećem letenja, već samo s činjenicom da volim laprdat o modelima, bilo na forumu, bilo na livadi i cijelo vrijeme sam na poslu za PCem, forum je manje-više konstantno otvoren u jednom tabu.
Kaj se mene tiče, ja sam za to da se makne post-count.
Inače, ima tu dosta ljudi koji imaju veliko teoretsko znanje i kad pričaju (pišu postove) imaš feeling da su alfa i omega modelarstva - moje mišljenje je da se često radi filozofija od toliko nebitnih stvari i da se neke stvari prikazuju puno kompliciranijim i težim od realnog stanja stvari, osobito kod multija i helija.
Ja sam živi dokaz da se u manje od godinu dana leta helija može naučiti letjeti blagi/početnički 3D, naučio sam sve sam, od slaganja, setupiranja, tweakanja, letenja, manevara itd., samo si treba dati puno truda, čitat forume specijalizirane za helije, gledat videe na youtubeu itd. - kome je gušt. Kome nije, nek hovera za svoj gušt i puca mu kuruza za specijalce na forumima/livadama koji sve znaju, a ustvari znaju jako malo. Lako moguće da sam i ja jedan od njih :D Al meni isto tak puca kuruza, meni je jedino bitno da kad dođem na livadu, svaki put imam smajl od uha do uha i osjećam se ko malo dijete, pogotovo s ekipom koja mi odgovara :)



ova ekipa danas google-a kak se nose jaja a sutra su vec kokosi

Ovo je najbolnija istina  :)

A opet s druge strane ima onih koji su godinama u hobiju, pametuju a nit znaju letit a bome ne znaju ni nešto specijalno slagat. Tj. možda i znaju, samo to ne pokazuju, valjda im babe drže modele zaključane u podrumu  :D
MAK Zapad

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #5
Hvala stari, ima još ekipe na forumu koja rastura, imam ja još dosta žganaca za pojest, ali se trudim i fora mi je (daleko sam od onog nivoa kak bih htio letit)
S druge strane, moj kredibilitet mi nije bitan jer se nemam kome dokazivat, ionak ljudi često pitaju za savjet pa naprave po svome jer misle da su najpametniji - nije ni to loše ako nauče nešto iz svojih pogrešaka.
A to hoće sad netko srat po meni kad me nema ili mislit da bezveze nabijam postove, to je njihov problem i nek žive s njim  :D
MAK Zapad

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #6
ja isto nabijam, samo avione u pod,  a ne postove  :D :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: pitanje/prijedlog

Reply #8
Let the clan wars begin :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #9
ako ste gledali mad max film prvi nastavak onda ste tamo vidjeli onog lika koji je napravio V8 falcona sa kompresorom. vrhunski majstor, ali ne zna sloziti prostu recenicu, a isto tako je i sa letenjem.
nije mi jasno zasto bi rijeci nekoga tko slabije leti vrijedile manje od nekog vrhunskog letaca?
to bi mozda vrijedilo ako bi se pricalo o samom letenju, ali na forumu takvih tema bas i nema. vise su tehnicke prirode.

edit: dodao bih jos da stariji ljudi vjerojatno slabije lete, ali sigurno imaju vise znanja od mladjih koji imaju bolje reflekse i motoriku.
tak lose letis a? :(
relativno sam mlad i jos stignem nauciti :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #10
ja letim kriminalno. sve sam porazbijao temeljito pa krpam da bar nes leti.
tak da ova tema nije meni vjetar u leda...
kaj se ljudi sramite pokazat kak letite?
pa nisu te snimke sveto pismo.
osim toga, fino bu pokazivale napredak clanova u svom hobiu

Nisi u pravu, letiš izvrsno, pogotovo za nekog tko je tak kratko u hobiju. To kaj razbijaš samo znači da imaš muda letit iznad svojih mogućnosti, a to je jedini način za napredak :)
MAK Zapad

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #11
tema je ok, ali ovo sa post countom i nekim "nazivima " koji se dodjeljuju prema tome je barem meni  stvarno marginalna stvar

u principu u nekoliko postova skužiš kako tko i kao razmišlja vezano o rc letenju na forumu i prema tome  možeš procijeniti ozbiljnost tekstova


što se tiče letačkih sposobnosti, to mislim da je najbolje vidjeti na livadi, dosta ljudi koji znaju letiti, rijetko snima, a još manje objavljuje tu...

ide nam svima u prilog što rijetko tko tu montira filmiće, pa je sve jasno, s druge strane to je i relativno nebitno za pojam kako netko dobro leti ili je iskusan
netko može snimiti 10 padova i postati ih i još ćeš mu poslati 100 kn da prestane ugrožavati sebe i druge, a ispostavi se na kraju da je to 10 od njegovih 100 modela i stotine sati leta...

naavno, kužiš i sam da iz 3 leta (pada) od 10 sekundi možeš složiti 3 minute filmić koji izgleda kao najava za TOP GUN :)

opet vezano uz to, ima jako malo filmova od ekipe koja se natječe u nekim disciplinama, pa bi bilo dobro ako bi oni mogli postati svoje letove, da se nešto može naučiti (meni osobno bi bilo ovi akro programi zanimljivi, a nekome možda i jedrilice, naravno uz komentar pilota ako je moguće)

naravno za sve ostalo tu su bespuća sprinterneta, pa ono što nema ovdje, možemo pronaći tamo

Odg: pitanje/prijedlog

Reply #12
o majti diogen, kom da ja popovao? IKAD?
Pa ljepo si rekao da smo svi koji su sudjelovali u ovoj temi 'ekipa filozofa', pa reko da bacim pogled tko najviše gnoji na dnevnoj bazi !  :D
Damir

Nemreš tak... jbga. Neko gnoji neko ne. Želim reči, nije tak jednostavno da vidiš iz brojanja.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: pitanje/prijedlog

Reply #14
fak, sad si me podsjetio da se i ja neđem prozvan jer često bacam "one-lajnere" :)