Skip to main content

Topic: Dvokompnente za ostakljivanje (Read 11773 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dvokompnente za ostakljivanje

Pošto bi si sutra išao potražit dvokomponentno epoxi ili nešto drugo za ostakljivanje, ako mi tko može pomoći kako se to ljepilo zove i ako zna gdje ga ima za kupiti

Staklo bi  koristio ovo s Hobkinga

Glass Fiber Cloth 450x1000mm 18g/m2 (Super Thin)



Hvala unaprijed
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #1
Ja sam kupio u Chromosovom tornju na Vukovarskoj. Dolje je ducan koji prodaje boje itd za camce...


Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #3
Ducan u Chromosovom tornju se zove Hempel. Ja sam tam kupio. To je od KGK (Karlovac) nije skupo, al nije ni vrhunsko. West System je odlican, ali prilicno skup.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #4
po kojoj cijeni nabavljate west system ?

ps radim u www.as2con.com i bavimo se s istrazivanjem kompozitnih materijala na poptuno novoj razini. (za sada 2 EU projekta o njima od 1 mjeseca krece jos jedan) tako da ako kome treba info o istim kolko mogu cu pomoci (nesmem direkt iznet neke podatke al mogu dat naslute)
imamo Westa na lageru pa me zato zanima cijena po kojoj ga vi dobavljate, ako mogu dati bolu od iste mozda bude na prodaju koji kg (sve zvanicno nazalost, nista ispod tezge)

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #5
Ja sam paket 1kg smole, hardnera i mikrobalona prije 3-4g platio 450kn. Mislim da sam nedavno u Bauhausu na odjelu nautike vidio puno vecu cijenu, ali nisam zapamtio.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #6
Pošto bi si sutra išao potražit dvokomponentno epoxi ili nešto drugo za ostakljivanje, ako mi tko može pomoći kako se to ljepilo zove i ako zna gdje ga ima za kupiti
Dućan u Chromosovom neboderu, onaj najbliži Vukovarskoj zove se T-S Color i imaš po cijeni od cca 110 kuna 1 kg smole Novapox. Nije naj-haj, ali je upotrebljiva.
Ne zaboravi da je smola vrlo opasna tvar, te nezaboravi nabaviti rukavice i to plastićne (ne gumene). Nešto više o toj smoli imaš u ovom postu, a pogledaj i slike:
http://www.flyfreak.net/samogradnja/build-log-stojedinica/msg23643/#msg23643

Damir


Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #8
tvrtka o-rel (www.o-rel.hr, svojevremeno su bili u Kerestincu kod šljunčare i Iveco servisa) je imala Araldite/Araldur epoxy sistem koji si kod njih mogao kupiti na kile (izvažu ti u plastičnu kantu), cijena je mislim bila cca 7,2EUR/kg. Ja sam od nje radio pod u kupaonici, a negdje sam vidio i da taj sistem koriste u aeronautici (ne mogu se sjetiti gdje sam to vidio).
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #9
http://goo.gl/maps/I2blF

pise Hempel... a sad jel to T-S Color... Uglavnom tu  ;)

Ts color je uvijek i bio, hempel je proizvodac a oni imaju naljepnice po cjelom ducanu, pa si mozda zato mislio da se takomducan zove

Neznam sta gumenim rukavicama fali? Nece ih smola probit.... Najbolje uzet latex rukavice, medicinske sa puderom.

Sad je zima, tak da ak mislite radit sa smolom u zatvorenoj prostoriji, to je DO JAJA :D

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #10
Hvala na savjetima, sutra bum otišao kod chromosa, jer sutra mi je jedina prilika da to kupim jer cijeli tjedan bum imal inventuru pa neću stići, a i žena s klincima ide punici i puncu pa je nema cijeli tjedan.
Napravil sam airboat iz fore (dok mi HK ne isporuči sve za chartera) pa ga moram presvući da se balsa ne natopi, ak bu to plovilo onda bum i stavil buildlog ak ne ostat će slike za uspomenu na jedno iskustvo.

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #11
Neznam sta gumenim rukavicama fali? Nece ih smola probit.... Najbolje uzet latex rukavice, medicinske sa puderom.
Upravo latex je najlošiji izbor: neke komponente smole difuzno prolaze kroz njega , cit:

" He made a VERY STRONG comment that we should NOT use LATEX gloves with epoxy. Latex is good for protection from biological hazards, but some of the hazardous chemicals in epoxy diffuse right through latex."

skinuto ovdje: http://www.charlesriverrc.org/articles/construction/epoxygloves.htm

Ili ovaj:

"Nitrile gloves provide the optimal protection against chemicals like epoxy resins and hardeners. They are from 100% nitrile rubber with greater puncture strength than latex. They are recommended by the professional associations for the chemicals industries and must be preferred over latex or vinyl makes that provide only short-term protection. "

...a to je skinuto ovdje: http://shop.r-g.de/en/Industrial-safety/Skin-protection/Nitrile-gloves.html?listtype=search&searchparam=gloves

Osobno poznajem čovjeka koji se previše igrao sa smolama; nastalo je trajno oštećenje kože i čovjek je sada invalid, bez radne sposobnosti i u invalidskoj mirovini(koja je vrlo mala). Povremeno me posjećuje kada odlazi na lijećenje, jer ne živi u ZGB. Nisam mu ni spomenuo da se igram sa epoxy-em. Neki ljudi dobe alergiju već od najmanjih količina i nema natrag.

Prije navlačenja rukavica, neki namažu ruke kremom koja sprečava upijanje drugih tvari, ali ni to nije 100% sigurno.

Damir


Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #12
Hvala na savjetima, sutra bum otišao kod chromosa, jer sutra mi je jedina prilika da to kupim jer cijeli tjedan bum imal inventuru pa neću stići, a i žena s klincima ide punici i puncu pa je nema cijeli tjedan.
Napravil sam airboat iz fore (dok mi HK ne isporuči sve za chartera) pa ga moram presvući da se balsa ne natopi, ak bu to plovilo onda bum i stavil buildlog ak ne ostat će slike za uspomenu na jedno iskustvo.

lp

Epoxy ti nece sprijeciti da se Balza ne natopi Vodom, porozan je u jednom pa i dva sloja, dobar bezbojni PU Lak bih ja uzeo,
presvuci sa Staklenom Tkaninom,ova tvoja je veoma lagana i pri tome razrijedi Epoxy sa Metanolom da bi ustedio na tezini
a tada Bezbojni PU Lak preko.

Epohy smole su mnogo manje opasne za zdravlje od Poliesterskih smola a veliku opasnost prestavljaju sve tvorevine na Polyuretan bazi pod oznakom PU
njih se treba cuvati,
Sekunden Ljepilo-Cianokrilat je veoma otrovno a velika vecina ovdje radi upravo sa tim ljepilima,koliko sam primijetio i u stambenim prostorijama, ono u par sekundi veze ali hemijski proces kod pojedinih vrsta traje jos veoma dugo.

I sam sam godinama intenzivno radio sa Epoxy ali sam postao alergican na PU i Cianokrilat Lepila, od Epohyja ce veoma rijetko netko imati zdravstvenih problema.
Napominjem da sam vise od 40 godina intenzivno radio sa raznim vrstama Epohy Smola i veoma rijetko imao Rukavice ali uvijek na domaku ruke Krpu ovlazenu Nitro Razredjivacem kako bih odmah uklonio Smolu sa Koze a kratko za tim oprao dobro Ruke Sapunom,
ako prostorija nema dobro provjetravanje desavalo se da imam otezano disanje ALI samo sa Smolama na PU bazi a to su sve vrste brzih smola.
moze se raditi cisto,moji saradnici su se cudili jer nikada nisam imao umazan radni Mantil,dok vecina brise prilikom rada ruke od radni Mantil.

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #13
Nije mi bitna tezina bas previse, a koji je to bezbojni lak
PU , jel je to dvokomponentni ili ne
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Dvokompnente za ostakljivanje

Reply #14
Postoje dvo i jednokomponentni,
u Modelarstvu jednokomponentni ja uzimam, dvokomponentni moram zamijesati i u odredjenom vremenu potrositi inace se stvrdne,

U Trgovini zatrazi Poliuretan Lak - PU
trgovac kod Kromosa ce ti znati pomoci

Ja na tvome mjestu bi ovo tvoje presvukao Japan Papirom boje koja ti se dopada i izlakirao sa tri premaza Nitro Laka,
lagano i nepromocivo