Skip to main content

Topic: da li je netko radio ovakav starter (Read 11863 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #15
koji dio ti je problem ? struju tiskiciram ako te zanima, ovo drugo je trivijalno.


Akumulator mu daje dosta struje
ma nije problem struja,  nego konstrukcija da ne izmišljavam toplu vodu, sve dijelove što se elektronike tiće imam doma čak i akumulator bum si ga uzel od jednog od dva skutera doma makar i on košta 80 kn od 1o amper sati kaj nije problem
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #16
za kaj to tocno sluzi?

jasno mi je za F1C, ali mi nije jasno koja je prednost kod ostalih modela?

ja primim starter u ruku, cucnem bocno od motora i kresnem, a zadnje dvije godine najcesce palim motor na ruku pa ni ne koristim starter.

to je jos jedna stvar koju treba nositi na polje...

mozda ima neka zaista prakticna namjena toga, ali je ja zaista ne vidim. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #17
ne moras drzati starter, neg samo naslonis avion,

dok drzis glow driwer ruka ti ne ravninu u kojoj se vrti elisa,
ako ne mozes startat pa moras telat carb, ak slucajno model krene (zbog slucajnog dodavanja gasa ili nes slicno) , nece krenuti kad tebi nego od tebe... etc etc

sve u svemu veliko povecanje sigurnosti

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #18
Ja tek ove sezone počinjem letiti glow motore, pa sam iz tog razloga mislio napraviti ovak nešto i uz to da je i kutija s power panelom i pumpom za gorivo sve zajedno tak da samo jedan element nosim na livadu da nebi kaj zaboravil

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #19
ne moras drzati starter, neg samo naslonis avion,

dok drzis glow driwer ruka ti ne ravninu u kojoj se vrti elisa,
ako ne mozes startat pa moras telat carb, ak slucajno model krene (zbog slucajnog dodavanja gasa ili nes slicno) , nece krenuti kad tebi nego od tebe... etc etc

sve u svemu veliko povecanje sigurnosti

nema paljenja motora dok ne drzis cvrsto model, a i kompresija ne dozvoljava da ga labavo drzis posto moras dobro pritisnuti starter. stanica mora biti na podu kraj modela, a stelanje ne mozes vrsiti kad si ispred motora vec moras biti bocno ili iza jer ti prop smeta da dodjes do igle.

starter bas nije zdrav za motor i moze napraviti stetu na klipnjaci i piksama ako je motor zaliven gorivom pa je bolje nauciti paliti na ruku.

nas obicaj je da su prva paljenja motora u paru pa jedan drzi dok drugi pali. kasnije kad je sve postelano paljenje traje par sekundi jer dobar motor koji je tocno postelan pali u leru na drugi okretaj propa.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #20
s svime se slazem, al kad dodje pocetnik, koji se ne pridrzava istog onda je ovo ipak sigurnije.

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #21
s svime se slazem, al kad dodje pocetnik, koji se ne pridrzava istog onda je ovo ipak sigurnije.


ja sam dobio po kaziprstu vec kad sam stekao iskustvo, prop je otrgnuo dio mesa i dva puta me lupio po noktu prije nego sto je motor stao tako da je nokat pukao na 3 dijela. od kada se to dogodilo vise mi ne popusta koncentracija kad god sam blizu propa.

ista je stvar sa radom na cirkularu ili banzeku. dok si napet ne dogodi se nista jer pazis, a dok postnes rutiner najcesce izgubis prst jer manje pazis. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #22
s svime se slazem, al kad dodje pocetnik, koji se ne pridrzava istog onda je ovo ipak sigurnije.


ja sam dobio po kaziprstu vec kad sam stekao iskustvo, prop je otrgnuo dio mesa i dva puta me lupio po noktu prije nego sto je motor stao tako da je nokat pukao na 3 dijela. od kada se to dogodilo vise mi ne popusta koncentracija kad god sam blizu propa.

ista je stvar sa radom na cirkularu ili banzeku. dok si napet ne dogodi se nista jer pazis, a dok postnes rutiner najcesce izgubis prst jer manje pazis. :)

Znam da je to vrlo škakljivo i opasno, ali sam ja samo potaknuo ovu temu jer mi je to novo i mislim da je bolje imat sve na jednom mjestu
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #23
sve 5.

ja samo volim raspravljati sto ne znaci da se protivim tudjem stavu vec samo iznosim svoj koji ne mora biti tocan ili prihvacen. dok ima argumenata, dobrih prica i ideja forum je idealno mjesto za ugodno druzenje, a dok se krene nisko, agresivno i na osobnoj razini onda se najbolje povuci.

bas radi toga sam manje aktivan po forumu, koji i sluzi za raspravu, jer su dosli divlji i potjerali pitome. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #24
sve 5.

ja samo volim raspravljati sto ne znaci da se protivim tudjem stavu vec samo iznosim svoj koji ne mora biti tocan ili prihvacen. dok ima argumenata, dobrih prica i ideja forum je idealno mjesto za ugodno druzenje, a dok se krene nisko, agresivno i na osobnoj razini onda se najbolje povuci.

bas radi toga sam manje aktivan po forumu, koji i sluzi za raspravu, jer su dosli divlji i potjerali pitome. :)

Nemoj kaj zamerit, mislil sam si olakšat da mi bude sve na jedmom mjestu, niš bum gruntal kak to napravit jer nisam niti jednu sliku vidio za to , niti nemrem naći ma što got upisao u google

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: da li je netko radio ovakav starter

Reply #25
sve 5.

ja samo volim raspravljati sto ne znaci da se protivim tudjem stavu vec samo iznosim svoj koji ne mora biti tocan ili prihvacen. dok ima argumenata, dobrih prica i ideja forum je idealno mjesto za ugodno druzenje, a dok se krene nisko, agresivno i na osobnoj razini onda se najbolje povuci.

bas radi toga sam manje aktivan po forumu, koji i sluzi za raspravu, jer su dosli divlji i potjerali pitome. :)

eewan je definitivno u pravu,
ovakovi starteri se iskljucivo u kategorijama Slobodno Letecih Modela upotrebljavaju,
za kategorije RC ce te veoma rijetko vidjeti a ako vec to za manje modele,
za Mariov Avion ne bi bio pogodan,
probaj pa ces se uvjeriri.

a da je "ZDRAV" za Motor i tu dajem eewanu za pravo !