Skip to main content

Topic: Pritužba zbog prevare (Read 4241 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pritužba zbog prevare

Dragi korisnici foruma želja mi je da sve vas obavjestim i spriječim od eventualne prevare. Od gospodina Ivana Belića  ( IvanB ) sam naručio 2 lipo 4s 5000 mah baterije. Za jednu je reko da je svega par puta korištena te da mu je pala sa modelom, a druga da je potpuno nova nikad korištena. Kad je paket došao mislio sam da su baterije ispravne i da me  ne želi prevariti, unatoč tome što je ova potpuno nova nikad korištena bila napuhnuta. Shvatio sam da je to "nova" baterija pošto je druga bila vidno oštečena od pada ali ipak ispravna. Zbog ostalih problema 6 dana nakon toga otišao sam do najbližeg modelarskog dućana, u Trst te ponio sa sobom model i baterije. Prodavač čim je vidio bateriju mi je reko da ni u kom slućaju to ne stavljam na model jer ako se pokvari čelija u zraku, baterija ide u kratki spoj i u sekundi prazni cijelu bateriju, kao posljedica model pada. Na to sam mu ja reko da sam zbog toga napravio dupli naponski ulaz, u slućaju da se jedna pokvari, da druga održi model. On je onda nadodao da to nije točno jer samo ako imaš elektroniku koja posebno očitava baterije je moguće spasit model, u protivnom kratki spoj potroši i ispravnu bateriju. Totalno iznenađen i uzrujan zbog situacije koja se mogla desiti, drugi dan sam dotičnom gospodinu poslao poruku. Tražio sam od njega da mu vratim obije baterije i da mi vrati novac ili čak da zadržim ovu ispravnu i da mu neispravnu pošaljem nazad a da mi on vrati samo polovicu novaca, u protivnom sam rekao kako ću bit primoran ga po zakonu prijavit za prevaru. On je na to odgovorijo da mi je on poslao ispravne baterije te da nikada nikog nije prevatio i da ga mogu odmah ići prijavit. Nov sam u ovom polju te se pitam dali je moguće da se ta pošiljka putem pokvarila ili dali ju je jedno punjenje na kalibrirajućoj postavci, koja puni svaku čeliju na odgovarajuću voltažu moglo pokvariti? Žalosno je da se ljudi sa foruma tako ponašaju. Smatram da to nije "Njuškalo" ili koje kakva druga platforma za kupoprodaju na kojoj ima svega i svačega, već platforma koja pruža pomoć, savjetovanje, druženje, djeljenje misljenja o istom hobiju. Sramotno je da se ovakve stvari dešavaju jer mislim da bi trebalo vladat pravilo ako ne možes pomoć onda nemoj niti odmoć. Ovom porukom želim sprijecit slične nepravedne prevare i potaknut vjerne čitatelje ovog foruma da u nastavku napisu eventualne slične prevare i imena ljudi koji su ih prevarili kako bi se sprječile slične situacije. Kao pomoć toplo preporučam svim čitateljima ovog foruma da se klone eventualne kupnje bilo kakvog predmeta od gospodina Ivana Belića jer će vam on sigurno garantirat ispravnost svojih proizvoda a rezultat bi mogao biti i obrnuti. Ljepo pozdrav i ugodan nastavak dana želim svim poštenim korisnicimau flyfreak-a.


Odg: Pritužba zbog prevare

Reply #2
Zato ja ne prodajem baterije a ntiti kupujem polovne... Kad je baterija pri kraju ja je sam zapalim sa čavlom itd.  :D, ili od 4s napravim 3s ili od 3s napravim 2s pa dam bratu za autiće da ima... baterije su najveći izvor sranja u kupi prodaj uvijek neko nekoga.... to je samo moje osobno mišljenje na sve to... Drugo je kad prodaš novu bateriju nekom koga znaš unutar kruga ljudi s kojima letiš, a ovako preko foruma oglasa nema šanse za baterije...

LP

Odg: Pritužba zbog prevare

Reply #3
Zato ja ne prodajem baterije a ntiti kupujem polovne... Kad je baterija pri kraju ja je sam zapalim sa čavlom itd.  :D, ili od 4s napravim 3s ili od 3s napravim 2s pa dam bratu za autiće da ima... baterije su najveći izvor sranja u kupi prodaj uvijek neko nekoga.... to je samo moje osobno mišljenje na sve to... Drugo je kad prodaš novu bateriju nekom koga znaš unutar kruga ljudi s kojima letiš, a ovako preko foruma oglasa nema šanse za baterije...

LP
a možeš li meni od 6S napravit 4S?imami ih 4 Nano od 8000mAH jednu ti dam za trud a možemo I neke novce dogovorit   :(
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Pritužba zbog prevare

Reply #4
Zato ja ne prodajem baterije a ntiti kupujem polovne... Kad je baterija pri kraju ja je sam zapalim sa čavlom itd.  :D, ili od 4s napravim 3s ili od 3s napravim 2s pa dam bratu za autiće da ima... baterije su najveći izvor sranja u kupi prodaj uvijek neko nekoga.... to je samo moje osobno mišljenje na sve to... Drugo je kad prodaš novu bateriju nekom koga znaš unutar kruga ljudi s kojima letiš, a ovako preko foruma oglasa nema šanse za baterije...

LP
a možeš li meni od 6S napravit 4S?imami ih 4 Nano od 8000mAH jednu ti dam za trud a možemo I neke novce dogovorit   :(
Daj provjeri koje ćelije su ti otišle. Budem ti to napravio samo nemoj uzet za da 100% budu sigrune :) ja ih zato na zemljanje RC modele stavljam čamci autići :)...

Odg: Pritužba zbog prevare

Reply #5
Eto ponudio se I kolega Tompa a tu mi je blizu,pa I nisu čelije otišle nego na jednoj malo al meni trebaju 4s a ove nemogu prodat a I nebi se ni zezo pa da mi neko prigovara...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.