Skip to main content

Topic: Hero3/4 Focus mod & Lens mod (Read 35421 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #45
uvijek sjajno samo tako nastavi  ;D
svaka čast :)


Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #47
720 @ 240FPS  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #48
Hero4 Black i Silver su dobile update:
http://gopro.com/update/HERO4
Kao i obično išao sam na "Update your camera manually" točno kako je i po uputama i evo radi, več sam dosta toga stigao i testirati, također nema nikakvih problema sa video output-om (USB/HDMI), probao snimat u raznim postavkama i radi sve super brzo i stabilno (koristim SanDisk 64Gb extreme+). Funkcija orijentacije kamere isto radi ok, sada se nudi "up", "down" i "auto", kada je na auto treba zarotirati kameru za gotovo 180 stupnjeva upsidedown da bi ona isto zarotirala sliku što je u redu. 2,7K na 60FPS - odlično, sutra po danu jedva čekam da isprobam, 720p na 240FPS je nažalost samo "Narrow" što mi se baš i nesviđa a ima i dosta šuma u slici. Isprobao sam i wifi i sve radi na mojem androidu, nema nikakvih štekanja i sl. U slučaju da netko želi svoju updejtat a boji se iznenađenja evo prvi dojmovi od mene su super.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #49
Odlicno sad cu i ja da je updejtam
svaka čast :)

 

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #50
Op Op...idem i ja :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #51
Radi ko singerica
svaka čast :)


Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #53
Danas iskrčkao u UZV kadici jednu koleginu Hero3+B koja je ronila u moru bez vodonepropusnog kučišta, nakon prvobitnog sastavljanja radi i uredno snima ali ne radi display, hdmi i usb (a vjerovatno i neke funkcije na backpanelu). Nakon dodatnog krpanja vodova koji su potpuno izgriženi uspio sam povratit display, hdmi, a iz usb-a su poispadale i preostale nagrižene iglice što je ujedno i razlog zašto usb ne radi, niti puni niti komunikacija a nema ni video out i sad izgleda da će bit malo problem nabavit takav usb konektor, 10pinski mini naopaki  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #54
Back-Bone Ribcage mod kit iliti kučište sa početnim CS mountom za prihvat objektiva, više ovdje:
http://www.back-bone.ca/
E ovo je dosad uvjerljivo največi lens mod za GoPro kameru, moram napomenit da nakon tog lens moda Hero3/4 ne može više ići na Zenmuse H3/4-3D jer je preteška naprijed i sa najlakšim objektivom, naravno nije ni cilj ovog moda to nego da se u standardnoj primjeni mogu mjenjati svi moguči objektivi koji postoje na tržištu naravnu u kombinaciji sa adapterima, također je moguče složiti setup za follow focus, night vision i svašta nešta, gimbal je moguče koristi ukoliko je prilagođen za prihvat takvog ustroja setupa, dakle težište, masa i sve ostalo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #55
Budući da sam bio suočen s nekih par prigovora u vezi rada 5,4mm leće i to posebno kada se koristi Hero4 kameri, isprane boje u određenim svjetlosnim uvjetima te ružičasti rubovi odlučio sam ponuditi riješenje onima kojima je to bitno, naravno bilo je potrebno napravit određeno istraživanje da se ustanovi u čemu je točno problem, problem je u filtriranju boja i specifikaciji IR cut filtera koji se koristi na 5,4mm leći, senzor na Hero4 zahtjeva malo bolju filtraciju, nakon podosta isprobanih filtera pronašao sam jedan koji vrača originalne boje na Hero4 te također riješava problem vingete i to pogotovo one ružičaste koja se može pojaviti ovisno o svjetlosnim uvijetima, kutu s kojeg svijetlo dolazi i sl.
Radi se o band-pass filteru, određenih specifikacija.  8)

Evo čak se i na RC Groupsima vodi rasprava:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2057642&page=67

Naravno još je uvijek u fazi testiranja, ali znati ću točno rezultat nakon što čujem mišljenja koji malo više koriste 5,4mm leću, ali zasad izgleda super.

Također ovdje su i neki nekompresirani semplovi pa koga zanima, slobodno je:

https://drive.google.com/folderview?id=0B5A2DgXNWcjWfm8zZ3hINDVJYzVNX1JsWW9SSXkzOU5uT1h1SHo1bXNXRXlOV2sxU0hLZXM&usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5A2DgXNWcjWbWxXSnNfV1ZUM2M/view?usp=sharing
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #56
4,3mm 14Mp leća daje novu perspektivu na Hero4 kameri - možda ne najoštrija na rubovima ali definitivno najizražajnija u bojama i količini svijetla.
https://www.youtube.com/watch?v=a90KmIa4t5M
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #57
Odlično!

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #58
Sjajno izgleda....koje su osnovne razlike u odnosu na original leću i 5.4mm.....

Odg: Hero3/4 Focus mod & Lens mod

Reply #59
S originalom se dobije največi raspon boja, iako s originalnom se ne dobiju neki detalji u slici, 5,4mm je i dalje najbolja za slikanje, slike su apsolutno oštre, kut je možda malo preuzak za video, tu nastupa 4,3mm koja je vrlo oštra na sredini ali problem je to što oštrina blago opada prema rubovima, kad kažem blago to znači da nečete to vidjeti na videu preko youtube-a, ja inače to analiziram u programima s kojima radim pa posvetim pažnju na moguče razlike u videu, a što se tiče slike tu zoomiram razne zone pa uspoređujem sitne detalje. 4,3mm ima prednost zato što sjedne do kraja u prsten kamere i ne strši van, malo veči kut znači manje problema sa stabilnošču i jellom (recimo na vjetru), rastura po noći, ima manje prisutnu vingetu na rubovima, koristi se IR Cut filter na 650nm, boje su dovoljno izražajne ali čisto plavo nebo je nemoguče dobit bez dodatnog IR cut filtera, a svako dodatno staklo znači povečaanje distorzije i abrazije boja - tu je u prednosti 5,4mm jer zbog užeg kuta to dvoje je manje izraženo. I dalje nema perfektne optike u no-fisheye varijanti za Hero4, iako senzor ima velik potencijal ali ta mala i sitna optika je usko grlo.
Ja koristim sve 3 leće ovisno za što mi je potrebno, original je najbolja na 2,7k medium 50/60, i taj FOV na fisheye se da ispeglat da u fullHD izgleda wau, 5,4mm definitivno slikanje, također i mapiranje tla, svi sitni detalji oko tla jasno se vide, 4,3mm još isprobavam ali mislim da će biti generalno za video.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis