Skip to main content

Topic: Jaguar 280 "balza folija" by Mario (Read 32960 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #30
@varadero:Odlično :) ;)
Ja sam u fazi izrezivanja dijelova 8) .Moram još na fino pobrusiti i prilagoditi rebra i letvice .Letvice sam morao sam izrezivati  jer nemam odgovarajuče  dimenzije.Rebra su iz 2mm balze. 8) [attachimg=2][attachimg=3]

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #31
I ja sam sve izrezivao, osim napadne, za to sam imao 5x5 letvicu. Osim toga, rješenje sa jednim servom za elerone mi se nije sviđalo, a budući sam na lageru imao 2 serva od 4g, ubacio sam ih u krila.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #32
Dobra ideja sa dva serva 8) .Vidjet ću još kako ću se ja odlučiti :-\ :) .Jedna slika progresa,za sada sam obradio rebra i letvice i to sve zaljepio.Čekam do sutra da se osuši. :)
[attachimg=1]

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #33
Varadero, odlican posao. Boje su super. Meni treba stici elektronika ovih dana. Krila su gotova, trup spreman za sastavljanje. Pa kada sve stigne, onda cu ga sklopiti u jednu celinu. Daj ga uslikaj od dole da vidim kako si krila sklopio.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #34
Remenjače sa rebrima su se osušile ;D .Danas lijepim napadnu ivicu krila 8) .
[attachimg=1]

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #35
Varadero, odlican posao. Boje su super. Meni treba stici elektronika ovih dana. Krila su gotova, trup spreman za sastavljanje. Pa kada sve stigne, onda cu ga sklopiti u jednu celinu. Daj ga uslikaj od dole da vidim kako si krila sklopio.
I mene zanimaju neke stvari kako si riješio.Hvala :)

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #36
Eto budem slikao kad dođem kući.
No krila sam spojio tako kako je na nacrtu, napravio sam onaj dihedral dio koji spaja 2 krila, prorezo prvo rebro na oba krila i spojio. Nakon toga sam ubacio srednji dio balze debljine 10mm (opet laminirana 2 od 5mm).
Naravno, dodao sam trokute od 2mm balze u kutevima prvog rebra i izlazne i zadnjeg rebra i izlazne.


I još sam između ramenjača stavljao 1mm balzu sa okomitim godovima (kao kad se slaže D-box krilo).

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #37
Nešto slično sam i ja tako mislio napraviti ;) ali ja radim sa jednim servom na krilima tako da će biti malo drugačije pojačanje toga dijela ;) .Hvala na savjetu :)
Napadna ivica se suši :) :
[attachimg=1]
 

Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #38
@MarioMT
Dali se meni čini ili radiš obadva krila iz komada, ako DA, kako ćeš dobiti potreban kut krila (dihedral)?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.


Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #40
Evo sličica







Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.



Odg: Jaguar 280 "balza folija" by Mario

Reply #43
Da, radiš po svome i zato si neuspješan. Do kad, vidjet ćemo.