Skip to main content

Topic: Samogradnja drona za snimanje iz zraka (Read 7816 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Pozdrav svima još jednom!
Pošto sam novi neču pumo pametovat nego ću jednostavno reć što želim koliki mi je buđet i što već imam riješeno pa mi recite koliko je realno tako nešto:
Kvalitetan stabilan dron za snimanje iz zraka koji leti 25+min FPV-om, GPS-om, 3-osnim gimbalom mase do 4kg za 300e.
E sad ono što imam je daljinski upravljač kojeg mogu programirati da šalje do 20pwm kanala od kojih bilo koji mogu pretvoriti u digitalni sa testiranim dometom do 1km a uz bolju anteni i više.
Kontrolna ploća na dronu kao i u transmiteru je bazirana na arduinu.
Tako da cu kupiti moza gimbal bez motora pa riješit kontrolu servo motorima a ostali modulici za arduinio su jeftini a rade svoj posao.
Barem ja nikad nisam imao problema.

Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #1
Renato,
nije izvedivo izraditi novu mašinu o kakvoj pričaš za te novce, ali nisi ni daleko.
Recimo iz glave neki ok 3S quad setup:
Rctimer 2217 motori cca 80usd
20A regleri (blueseries npr.) 50usd
Neki frejm/samogradnja, 200kn
PDB 10usd
Kablovinje 10usd
Multistar 5Ah 3S baterija cca 20usd
Pz0420 ili HS1177 Kamera i fpv link cca 70usd.
Kontroler si rekao da imaš. Ako ne bude išlo, alternative su ti cca 60-80usd.
Ok dvoosni brushless gimbali za gopro ti idu od 40usd na više, troosni 60usd pa naviše - nećeš se baš usrećit servomotorima za video, ako to misliš radit, a brushless solucije stvarno vise nisu skupe.
Sve to skupa ti neće prijeći 2.3kg.
Ostaje ti monitor, baterija za monitor, punjac za baterije i sl. stvarcice koje moras uzeti ako kreces od pocetka...
Slobodno potraži i po forumu, bilo je preko nekoliko sličnih tema.
Pozdrav!

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #2
E to sad već znam nešo više.
Ok definitivno onda gotovi gimbal.
I dobro je da dron nije jako tezak.
Znaći izvedivo je i to mi je bitno.
U cjenu koju sam rekao (300€)ne racunam predajnik prijemnik, kameru, i opčenito setup na zemlji nego dron bez kontrolne ploce.
E sad idemo dalje.
Hobbyking.
Znam da je bilo već nekih rasprava ali gledao jesam i nisam nasao informaciju kolika je postarina iz pojedinih skladista i postoji li mozda neka druga stranica slicnog tipa da šalju iz EU.

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #3
HK EU 15e (ako je s baterijama)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #4
E sad ovako.
Malo sam gledao vidio svega i svačega pa me zanima dali su slijedeči dijelovi kompatibilni:


Frame  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__77187__HMF_U580_Carbon_Fiber_Umbrella_Folding_Quadcopter_Kit_UK_Warehouse_.html
Gimbal:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__89756__Tarot_GOPRO_T4_3D_3_Axis_Brushless_Camera_Gimbal_UK_Warehouse_.html
Baterija:  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32193__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_3S1P_40C_UK_Warehouse_.html
Kamera:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__84351__Turnigy_HD_WiFi_ActionCam_1080P_Full_HD_Video_Camera_w_Waterproof_Case_UK_Warehouse_.html

I koji motori i koji ESC ide uz to, naravno da sve skupa na kraju može poletjet.
:)
Usput što mislite o navedenoj kameri.Dali ju je netko testirao ili ima iskustva sa sličnim stvarima.
Ili bi mi mogli preporučit neki drugačiji setup do 100 ili malo više eura.(CAM, TX, RX)
Jer mi je bitno da snimke koje ću snimiti budu kvalitetni (nemora biti 4K) pa bi zato mozda bilo bolje uzeti kameru sa užim vidnim poljem jer slika bude kvalitetnija.


Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #6
Znači 200kn za okvir i 700za motore.
Jel mozes dati neku slikuda vidim kako okvir sada izgleda.
Koliko je cvrst i moze li ovaj gimbal sa linka ici na njega?

 

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #7
ovakav je sad. na ove iste nosače ide i gimbal. Ne prodajem ove pločice na kojima je Naza i ostale komponente kao ni nosač kamere, ali ostaje prihvat za bat, praktičan ako imaš baterije u različitim dimenzijama. Bat može napred nazad radi  CG , ovisno dali stavljaš gimbal ili ovakvu malenu kamericu kakva je na ovoj slici. 2 motora nisu nikad korištena, ali jedan od ta 2 nekorištena se pregrijava (-takav je stigao , ali i njega je moguće koristiti jer se grije na oko 52°C ). I propovi će biti neka jeftinoća.

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #8
Odlicno.
Koje su dimenzije i moze li se stavit velika baterija npr 5000mAh?
Sa tim motorima i propelerima sto imas koliko tezak moze biti cijeli setup da pristojno leti?

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #9
u međuvremenu sam nadopunio predhodni tekst, a trenutno koristim 2 x 5000 vezane u seriju i jednu 5200, i lako se menjaju iako su različite dimenzije

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #10
prekidam do 21 h

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #11
Ja se nebih vise zajebavao sa samogradnjom nego kupio rabkjeni gotov proizvod ako mi budget ne dopusta nov.


Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #12
i tata bi sine

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #13
Kada se radi samogradnja bilo čega stekne se ogromno znanje i iskustvo isto tako nitko nepoznaje bolje od mene uređaj koji sam sam napravio što je jako dobro kada se dogodi kvar.
Uz to taj dron ce posluzit kao razvojna platforma za daljnje nadogradnje.
Za pocetak neka poleti i bude stabilan u zraku.
Pa cu kasnije dodavati ostale stvari kao što su gimbal kamera GPS itd eksperimentirat sa raznim kontrolerima i software-ima.

Odg: Samogradnja drona za snimanje iz zraka

Reply #14
uostalom, kupljeni ti nikad neće biti drag kao onaj koji sam uradiš. A i sama gradnja ima svojih draži, isčekivanje dali će  ispast onako kako si zamislio. Nikad nisam toliko žurio kući kao onda dok sam ga sklapao