Skip to main content

Topic: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV (Read 4000 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Bok Flyfreak-ovci

evo novi sam u elektro svijetu avio modela, pa ako može neko mišljenje, ili iskustvo vas koji ste već
duže vrijeme u tim elektro vodama.

Gledao sam tu neke motorčeke za avionček, tipa/klasa recimo
Turnigy Aerodrive SK3-5055-430 KV
Scorpion SII-4025-440 KV
Electrify RimFire 1.20  450 KV
D-Power AL 50-04  430 KV

pa sam primjetio da je ovaj Turnigy naspram ovih nekih drugih puno puno povoljnija cijena.
Dok su ovi neki oko 80-tak pa ovi najskuplji čak do cca 150-160 dolara,
ovaj Turnigy SK3-5055-430 KV je na Hobbykingu 56 dolara i to na EU skladištu.

Ne znam samo da li neko od vas koji ste duže u tim vodama ima kakva iskustva s njihovim motorima, dobra ili loša?
Jel to vrijedi kupiti, jer po svim onim papirnatim karakteristikama i po e-calk kalkulatoru ima i daje dobre rezultate?

Znam da je uvijek bilo ono koliko para toliko i muzike, no za ove novce ako to stvarno nije tak loše, isplatilo bi ga se kupiti?!

Unaprijed fala na savjetu i vašem iskustvu

Predrag





Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #1
Turnigy marka nije tako loša iako ti sama cijena sve govori. Turnigy koristim na dosta modela, za sada još uvijek svi rade bez problema iako imam jedan Scorpio taj mi se pokazao kao no. 1.par ovih Jokera sa Lindingera i sl.
 Sve ovisi na koji model hoćeš staviti takav motor. Držim da na skuplje i kvalitetnije modele stavljati ipak pouzdane i kvalitetnije marke, a na modele tipa trenera, jedrilice tip. "peri deri, lijepi" mogu ići i oni vrlo jeftini motorići sa bangooda.

Lp
Nino
Sve više znan a sve manje mogu

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #2
Turnigy marka nije tako loša iako ti sama cijena sve govori. Turnigy koristim na dosta modela, za sada još uvijek svi rade bez problema iako imam jedan Scorpio taj mi se pokazao kao no. 1.par ovih Jokera sa Lindingera i sl.
 Sve ovisi na koji model hoćeš staviti takav motor. Držim da na skuplje i kvalitetnije modele stavljati ipak pouzdane i kvalitetnije marke, a na modele tipa trenera, jedrilice tip. "peri deri, lijepi" mogu ići i oni vrlo jeftini motorići sa bangooda.
Lp
Nino
 
 



Tnx Nino na odgovoru.
Moje dosadašnje iskustvo na avionima temlji se na nitro motorima, a sad pokušavam malo uči u svijet struje glede
aviona tako da mi je sve to novo i svaka informacija i savjet uvijek je dragocjena.
Naručio sam si od Phoenix-a onog njihovog  SBACH 342 - 166 cm i na njega mislim staviti struju, zato se i malo raspitivam o tome jer nemam iskustva sa elektropogonom aviona.
Ovih dana trebao bi mi doći i jedan motor Cobra  C4130-12 i to sam mislio stavit na mog Decatlona raspona 170 cm na kojem sam dosad imao metanolca OS MAX 46AX i nisam ga već dugo dugo letio .... Neznam, možda bi i taj motor Cobra  C4130-12 bio dosta jak za tog Sbach-a, pogotovo jer nisam baš neki preveliki fan i trenutni kapacitet  za jako 3D letenje, no ipak sam gledao da bi moožda bilo bolje stavit još mrvicu jači motor od te Cobre. Nikad nije loše imat malo i viška snage. :-)
Velim, nisam ni sam pametan, jer nemam iskustva sa strujom, no od nekud treba krenut ...

Još jednom hvala
Predrag



Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #3
Pero, kolega Diogen i ja smo prije pet, šest godina mjerili i provjeravali, doduše na malom uzorku, različite kalkulatore za proračun elisa, motora i baterija. DriveCalc nam se pokazao kao solidan komadić softwarea, pa ga i tebi preporučam:

http://www.drivecalc.de/

Vjeruj mi, nije vic!

Kada je riječ o elektromotorima, kolega Plavi i ja već godinama koristimo crven(kast)e Turnigy motore na svojim elektrojedrilicama.
Siguran sam da pet puta skuplji AXI i deset puta skuplji Hacker ili Kontronik imaju bolje preformanse.
Isto tako siguran sam da ja kao prosječni lajbek tu razliku ne bih osjetio!
Drugim riječima, za početnika je Turnigy sasvim OK izbor.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #4
SK3 serija je uz Lindingerovu Joker seriju BL motora, za rekreativnog nedjeljnog modelara best buy.. Nemas tu kaj pogrijesiti, ja koristim obje na svojim modelima i hvalabogu nisam imao nikakvih problema 😉

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #5
@ nino
@ SDespot
@ Belovic

HVALA dečki

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #6
Pero, imao sam taj avion sa baš tim motorom i to je radilo izvrsno, kako po snazi, tako po trajnosti.
Slobodno kupi taj Turnigy nećeš pogriješiti.
samo zemlja je granica....

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #7
Pero, imao sam taj avion sa baš tim motorom i to je radilo izvrsno, kako po snazi, tako po trajnosti.
Slobodno kupi taj Turnigy nećeš pogriješiti.
 
 

Ako nije tajna,  8)  a koji setup si imal na njemu?
Koji ESC, koliki prop, koje servače si koristio za njega, ...?

Ja si sad razmišljam da ovaj ESC CC Phoenix Edge 100A/5A BEC što sam već kupio. ostavim za njega, a
da si za Decatlona onda iskombiniram neki drugi, možda jeftiniji ESC, čak i možda malo slabiji. Onaj tamo motor bi trebao
bit 65 A max, pa mislim da bi mi i 80-amperski ECS za njega bio dovoljan ?

Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #8
Setup je bio:
Motor : Turnigy SK3 5055 430kV
Esc : E-power 80A
Servo : Turnigy TGY-4409 MetalDigital

To je avion koji je slagao Martin iz Čakovca, a iz videa mozes vidjeti za sto je letjelica bila sposobna:

http://www.youtube.com/watch?v=zd_adSR_g2A
samo zemlja je granica....


Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #10
18x8
samo zemlja je granica....


Re: Turnigy Aerodrive SK3 - 5055-430KV

Reply #12
6s
samo zemlja je granica....