Skip to main content

Topic: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj" (Read 18095 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #1
pa kolko je to veliko?
samo hrabro naprijed.sreca prati hrabre.
jedca cekam da vidim turopoljceka.
kaj bus sa tezistem?




Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #5
uvijek ga možeš naknadno "obrezati"  :) možda malo krila izgledaju predimenzionirana, al ja bih ga prvo probao takvoga pa onda ako treba skalpel u ruke to uvijek stigneš....

s obzirom na leteću površinu imat ćeš zanemarivo opterećenje na krilima...možda da podjeliš podatke o set upu koji ide na njega i koliku ukupnu težinu očekuješ

Toni

Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #6
EDF Ducted Fan Unit 7Blade 2.5inch 64mm

Motor Size: 2835 (380S)
Speed: 3900kv
ESC Required: 40A
Voltage Range: 6~12v
No Load Curr: 2.0A
Max Load: 40A


i naravno 40A regler

Batka 2200mAh 25C

Očekivana težina bez baterije 500g

Baterija još 180g

Valjda neću premašiti 700 grama, to bi bila maximalna letna težina

Kad bude gotov još ću ga vagati samo kaj nemam preciznu vagu ali znat će se odokativno  :)


Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #8
... hrabro naprijed, taj zelenko bi mogao remetiti zracni promet na potezu sisak zagreb...

Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #9
Žac samo naprijed ne daj se smest. :D :D :D :D :D
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #10
... hrabro naprijed, taj zelenko bi mogao remetiti zracni promet na potezu sisak zagreb...

Ni slučajno, to je visoko sofisticirana letjelica pri čijoj gradnji je korištena zemljanima još nepoznata tehnologija.
Nitko neće ni skužiti kad je u zraku, radari je ne mogu detektirati znači nema povrede zračnog prostora.
 
Tehnologija iz baze svima znane "area 51" dostupna ljudima od visokog povjerenja a pošto su tu svi takvi imate čast pratiti gradnju jedne takve letjelice.
 
Inače nema nacrta jer nacrt dobiš na uvid i zapamtiš a ako dobiš kojim slučajem nacrt zapamtiš pa uništiš.
Zamislite da se ove tehnologije dokopaju neki naši susjedi, svi znamo koji.
Jedna takva letjelica u mogućnosti je prekrojiti granice nama danas poznatog svijeta a kud ne neke manje države  ;D ;D ;D
 
Žac samo naprijed ne daj se smest. :D :D :D :D :D

Mislim kakvi smesti ovo je misija s kojom HR ide bok uz bok sa najjačim silama svijeta pa i šire  ;D ;D ;D
 
Još par slika na uvid
 
 


Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #12
Ugradio sam motor danas i malo ga zavrtio. Sve oke samo je baterija malo teška a mali voli popiti struje.
Zvuk je zato super.
 
Sa turbinom i motorom na vagi pokazuje 450g koji gram + -
 
Još par sitnica i bude gotov  8)
 

Odg: Moj prvi EDF "Turopoljski Zmaj"

Reply #13
izgleda da si na dobrom putu ZAC,
nemoj se samo sa Saragom nadmetati,nebih ti preporucio,
Saraga je znamenitost ovoga foruma,
inace pratim sa interesovanjem i ocekujem prvi let,
pozdrav