Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43263 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy 2 popularne RC jedrilice za samogradnju

Reply #15
Složih mali video-clip 'Homage to Guppy', tek toliko da ohrabrim one koji se nećkaju upustiti u samogradnju ovog zaista izvrsnog modela.
Moj favorit u klasi do 150 cm...

Guppy.avi

Damir

Odg: Guppy i Guppy 2 popularne RC jedrilice za samogradnju

Reply #16
Bok. Jel moze tko postat nacrt za guppy krilo s eleronima. Imam izrezana rebra od prosle godine, ali sam izgubio nacrt pa neznam tocno dimenzije krila. Hvala
Up we go!


jos jedan GUPPY

Reply #18
zahvaljujuci kolegi drvenom koji je donirao dijelove evo i ja odlucio da napravim to malo cudo i mogu reci da mi se jako svida dizajn sutra ako uhvatim vremena ide na maiden[attachimg=1][attachimg=2][attachimg=3][attachimg=4][attachimg=5][attachimg=6]

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #19
Dobrodošao u klub ! Ja eto,nekidan nakon skoro dvije godine opet malo vozio Guppya   :) i još uvijek leti.
Ako si dobro podesio težište, a vidim da jesi, obrati još malo pažnju na kut motora u odnosu na horizontalnu os modela, motor mora 'gledati' prema dole cca 4 stupnja, inače ti bude kod starta objesio model na elisu.
Puno sreće i zadovoljstva sa Guppyem,
stari Guppyljubac
Damir.

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #20
diogen stari GUPPYLJUPCE sve je postelano kak spada po nacrtu nego brine me tezina 401 g RTF

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #21
401 gr je sasvim Ok, možeš kasnije razmišljati o lakšim baterijama, servačima ..... pa onda dotjerivati koliko god hoćeš !  ;)
Damir

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #22
vidjet cemo kak to bu islo pa cu se dalje igrat sa setupom i naravno pocinjem malo pretrazivat strane forume i usporedivat iskustva drugih posto vidim da kod nas nazalost gupic i nije bas nesto zastupljen

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #23
Hej, stani malo, kod nas mozda i ne , ali bilo je na starom FF -ku lijepa tema, samo kaj je otisla u q...
ali 110000 postova o Guppyju na RCG


Npr http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=693628&highlight=guppy


i vrlo opsirna tema na modelarji.com


http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?t=11069&highlight=guppy




Mislim da neces ostati bez odgovora



"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #24
To cudo vec gledam jos od zime i nikako da se upustim u to ... Jako zanimljiva igracka ... Bas ono NIce :)))

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #25
Napravit ću ga kad-tad :)
Dobar je ovaj lakijev, samo me ljubičasti završetak horzića na T-repu u odnosu na ostale boje malko bode u oči :D :D :D
Ako fali folije, reci samo 8)
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #26
naravno amater pun pogodak usfalilo mi je folije :D :D

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #27
Pa daj se javi imam nešto zalihe :D :D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #28
Hej, stani malo, kod nas mozda i ne , ali bilo je na starom FF -ku lijepa tema, samo kaj je otisla u q...

He, he, tema sa starog frika nije otišla u q...tz, nego je sačuvana kod mene ! 36 stranica sa starog Frika čući u mojoj arhivi i ako se netko zainteresira , rješiti ćemo to preko GoogleDocuments na zadovoljavajući način za svekoliko modelarsko pučanstvo !  Tko pita, ne skita  :)

Osim toga i na ovom novom FlyFreaku nešto smo pisali o ljepotici zvanoj Guppy:

http://www.flyfreak.net/samogradnja/guppy-i-guppy-2-popularne-rc-jedrilice-za-samogradnju/

Prije nekoliko godina Guppy je bio svjetska atrakcija i uspješna pošast samogradnje proširila se valjda na sve kontinente osim Antarktike... mislim da je samo jedan krelac na RCGroups priznao da nije uspio napraviti je ( i usput bezveze izvređao Mitju).  I kod nas je Guppy uspješno građen i uspješno poletio kod skoro svih koji su se upustili u samogradnju.

@Laki : Guppy je građen u nekoliko varijanti, od 'univerzalca', preko hotlinera i zadnje u inačici II gdje su otklonjeni neki  nedostaci.  Treba napomenuti da je s obzirom na svoju velićinu nešto mali brži od očekivanog i u slućaju da je težište pomaknuto jače nazad , sklon je iznenadnom tip stall-u , naročito niz vjetar.  Kod spajanja visinskog kormila, treba biti pažljiv da sajla bovdena ne zapinje zbog činjenice da ide u vertikalac pod strmijim kutem: najbolje je za sajlu npr. 0,7 mm uzeti cjevčicu za 0,8 mm ili slićno.
Bude li interesa u ovoj temi, navesti ću par set-upa koje smo uspješno

@ipodairbrush: kod mene možeš pogledati sve što te interesiro u Guppyu, ponešto i ušičariti  ;)

Da malo nabrijemo doživljaj, evo nekoliko jubita nastalih prije par godina...

Damir


Guppy.avi

precise_low_level_circling.mov

Odg: jos jedan GUPPY

Reply #29
diogen molio bih te ako je moguce da mi posaljes tu temu o gupiju sa starog freaka ili da objavis ovdje HVALA