Skip to main content

Topic: SO 8000 NARVAL PZD poletio (Read 3590 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SO 8000 NARVAL PZD poletio

U konačnici spravica izgleda ovako:iako je bilo malo ružno vrijeme(dosta vjetra iužasna vlaga) ipak sam poletio probni let jer ni malo nisam sumnjao u letne karakteristike...Model je jako brz i okretan a jedina mana mu je što ima tendenciju rušenja preko kraja krila na kritično minimalnoj brzini ali kako je pravljen da se jurca sa njim to i nije neka mana..Sada slijedi malo uhodavanja u letenju da izvučem maksimum koliko se može od ovakvog modela.. aposlije sigurno kreče neki novi projekt...pozdrav svima
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #1
Danas je bilo puno bolje vrijeme i isprobao sam model do kraja njegovih granica..Letne karakteristike su se pokazale u boljem svjetlu nego na probnom letu a stavio sam i malo slabiji motor jer uopće nema potrebe za punom snagom., jedino što na slijetanju mora imati veču brzinu zbog prije navedenih razloga..    i ono najvažnije( što će vjerujem kao saznaje i drugima pomoči) u push verziji kineska gljivica puno tiše i mirnije radi a čini mi se da daje i više snage vjerojatno zbog pravilnijeg opterećenja na ležajevima..stavio sam nove i vrijeme će pokazati dali u push verziji duže traju... a sada u potragu za novim projektom opet vrlo vjerovatno u push izvedbi...pozdrav iz vukovara
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #2
uradi "geometrijsko vitoperenje" a to je da na poslednjoj 1/4 krila spic-kraj krila bude podignut za ca 5mm  zacudit ces se koliko ces dobiti na poprecnoj stabilnosti,
postoji i aerodinamsko ali je ovaj nacin jednostavniji i veoma ucinkovit,
pozdrav Iv

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #3
Pozdrav Ivane ;     ta tema mi je bila jedan dio diplomskog rada a ako malo bolje pogledaš sliku vidjed češ i vitoperenje i negativni kut terminezona tako da uzrok padanja na stranu nije vitoperenje nego jednostavno gubitak sile uzgona ispod kritično minimalne brzine a obzirom da je push verzija nikako motorom nemožeš pri tim brzinama ostvariti silu uzgona oko djela krila u strujanju elise kao kod klasičnog prednjeg pogona..i da neidem previše u detalje na svim mojim konstrukcijama izvodim aerodinamičko vitoperenje i još dodatno dodajem na terminezonima..klasični pogoni vrte zaokrete na snazi motora i minimalnoj brzini na jako malom radiusu dok je to kod push izvedbi nemoguče..inačće je ova tema jako zanimljiva i ako netko želi možemo je potpuno stručno razraditi a sve u svrhu da pomognemo u konstrukciji mlađim samograditeljima..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #4
jel mi se to pricinjava ili ovu makinu tjera ona tower pro gljivica ?
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #5
Baš si dobro primjetio ...kineskska gljivica od 200 wata, to je super motorić za modele do 1  kilograma težine  i mogu ga preporučiti svima za takve modele ...pozdrav i javi kad budeš imao koji komplet za mene.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SO 8000 NARVAL PZD poletio

Reply #6
imam ti jedan 4 puta jači outruner......

moraš samo težište pomaknuti .....

a i mrvicu jacu bateriju staviti .....     :)  :) :)  :)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe