Skip to main content

Topic: Ultimate Biplane by zmaltar (Read 23777 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ultimate Biplane by zmaltar

Pozdrav ekipa,

odlučio sam završiti prošlogodišnju izgradnju Ultimate-a koristeći kombinaciju raznih tehnika izrade :) naravno sve mora biti ultra light...

Evo malo slikica, trenutno sam uložio cca 4-5 sati u samu izradu i nadam se da će uskoro letjeti :D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #1
I još slika :) a vidi se da imam i malog majstora pomagača :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #2
I još slika :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #3
I još slika... uhh ali smatram da je bitno za one koji žele sami raditi ovakvog ultimate-a da je puno slika jer slika govori više od riječi ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #4
I za kraj još dvije do idućeg nastavka kad ulovim vremena za dalju samogradnju :) ali moram požuriti jer sam zapeo i za onaj Mig7 hehe ;)

eleroni idu na glavna krila i gornja i donja zbog bolje upravljivosti na malim brzinama za što je ovaj avion i predviđen, za izvođenje krivina malo iznad zemlje i u svim smjerovima hehe ;)

rezanje elerona je vrlo jednostavno, iscrtaju se s jedne i druge strane krila, s gornje se zalijepi armirana modelarska ultralaka traka iz Kemoboje Bjelovar hehe ;) i s druge strane se prvo povuče okomito sa skalperom naravno po ravnalu i iscrtanoj liniji elerona skoro do kraja da se ne prereže traka s druge strane... i s obzirom na svojstva stirodura samo se prelomi do kraja a traka ne dozvoli da otpadne, dalje se sve previne do kraja i na eleronu se izreže pod 45 stupnjeva skalperom tako da se eleron da pomicati i prema dolje... armiranu traku sam ja stavljao sa gornje strane krila... ali tko kako voli...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #5
Evo i plan po kojem sam radio, moglo bi se reći da su mu dimenzije metar sa metar hehehe ;) i sve se da napraviti ručno bez previše komplikacija...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #6
To je od DemonGTI-a, lik radi prestrasne nacrte :)
Da nisam sad lud (zelim balzu hitno), isao bi raditi ovaj avion.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #7
Evo i moje pile po istim tim nacrtima - mogu samo reći da e i više nego upravljiv :D sa tim površinama.

Ja sam s njime super zadovoljan... Stvarno odlićan model a i dosta veliki!
Poz i sretno sa daljnjim slaganjem i da što prije vine u zrak.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #8
Hvala Smoukey,

drago mi je da si se javio :) i hvala na slikama, prekrasan ti je ultimate, mislim da je to jedan od najboljih akrobata uopće.

Ima na tvojim slikama zanimljivih ideja za postavke upravljanja, s čime si ga presvukao?

Puno pozdrava iz Bjelovara CNC timu iz Plitvica :D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #9
To je od DemonGTI-a, lik radi prestrasne nacrte :)
Da nisam sad lud (zelim balzu hitno), isao bi raditi ovaj avion.

Zed, ja sam kombinirao i presvlaku od 1mm balze ispod kaputaža ;) a koliko sam računao od oka da se on cijeli presvući balzom od 1mm pa onda folija i neki jači setup mada mislim da će poletjeti i na dašak vjetra koje su to površine krila hehe :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #10
Vidjet ćemo :)

Moj je za sad odličan....još par preradica, malo podešavanja kuta motora i CG-a i bit će pravi bombon za učit 3D :D

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #11
Evo kome treba i drvene varijante :D naravno u dxf-u
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #12
Vidjet ćemo :)

Moj je za sad odličan....još par preradica, malo podešavanja kuta motora i CG-a i bit će pravi bombon za učit 3D :D

;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #13
slazi to brzo da vidimo kako leti :)

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #14
slazi to brzo da vidimo kako leti :)

:) samo da ne bude kratak let, moram paziti da ne pretjeram s gramima, smišljam s čime bih presvukao trup i krila a da je postojano na sunce i da nije preteško, a najbitnije da je materijal lako nabaviti...

Ne znam da li bi pvc samoljepiva folija u boji bila OK? ima li tko kakvu ideju, želim da bude sjajno žut sa crnim tatoo-ima
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika