Skip to main content

Topic: Ultimate Biplane by zmaltar (Read 23776 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #15
Zasto ne, pa lijepimo svi sa folijom/trakom/cime god...

Dok ga sunce pojede vec ce ga Zemljica rijesit :)

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #16
Zasto ne, pa lijepimo svi sa folijom/trakom/cime god...

Dok ga sunce pojede vec ce ga Zemljica rijesit :)

Istina :) ma nikad mi nije bilo žao zakucati avion ali setup kad strada e to je drugo hehe. Istina prelijepiti ću ga sjajnom žutom folijom ako je nađem u pevec-u...

Želim da je sličan ovome na slici možda čak i ista kombinacija
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #17
Poz. Ja sam sa folijom za sloma odnosno folijom za plotere presvlačio skoro sve modele - neki imaju već i dosta leta, padova i stajanja u autu i na suncu te se nije folija izdeformirala ili napuhnula - što je kod selotepa problem.

Pogotovo one folije sa više godina garancijom, mislim koristim ove sa 3g. a ima i sa 5. i 7g. tako nešto. Ne radi se samo omikronima debljine nego i o vrsti materijala i pigmenta.

Samoljepiva je a pegla se sa fenom - kada je speglaš na izoflor ili stiropor ide dole samo sa komadom stiropora nikako ne sama :D osim ako je ne griješ ponovo.

Evo moj Cub on ti je u sjajno žutoj a ima ih više nijansi!

http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/ergelica/15/

P.S. Jeli živ još tvoj alpha jet?? Ja sam nabavio sa foruma nedavno i mogu reći da je to pila od aviona, prekrasno leti!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #18
Poz. Ja sam sa folijom za sloma odnosno folijom za plotere presvlačio skoro sve modele - neki imaju već i dosta leta, padova i stajanja u autu i na suncu te se nije folija izdeformirala ili napuhnula - što je kod selotepa problem.

Pogotovo one folije sa više godina garancijom, mislim koristim ove sa 3g. a ima i sa 5. i 7g. tako nešto. Ne radi se samo omikronima debljine nego i o vrsti materijala i pigmenta.

Samoljepiva je a pegla se sa fenom - kada je speglaš na izoflor ili stiropor ide dole samo sa komadom stiropora nikako ne sama :D osim ako je ne griješ ponovo.

Evo moj Cub on ti je u sjajno žutoj a ima ih više nijansi!

http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/ergelica/15/

P.S. Jeli živ još tvoj alpha jet?? Ja sam nabavio sa foruma nedavno i mogu reći da je to pila od aviona, prekrasno leti!

Hvala za savjet, potražiti ću tu za plotere, ona je sigurno lakša od klasične a znam i da ima sasvim drugačije ljepilo od ovih u pevecu, daleko je kvalitetnija.

Alpha Jet je ne bi vjerovao još živ ali ona mala krila su mu jednostavno premala, jer čim mu dodaš par grama nekih dodataka nastaju problemi :D doduše zakucao sam ga u zemlju jedno par puta ali sve je preživjelo. Stavio sam mu veća krila i jaču turbinu (4S cca 450W) sa FY-30A autopilotom... Moram samo ženu nagovoriti da snima hehe... najvjerojatnije kad stvarno dođe proljeće ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #19
Da to si u pravu, svih nas mući vrijeme - evo kod nas danas palo 15tak cm snijega strašno a bilo je prekrasno vrijeme!

Ako ti neče biti problem da mi šibneš sliku modela sa tim krilom da vidim da li si mogu to složiti pošto i ja mislim stavljati jaču turbinu pa da ne naiđem na probleme. Što si tiće zakucavanja tu si u pravu, moj je spletom okolnosti ostao bez signala na popriličnoj visini :D i pao ko cigla a pukao mu nos jedno 5cm od vrha mislim strašno :D

Unaprijed hvala ako uspiješ slikice i potraži si tu foliju bit češ prezadovoljan, mislim da sam negdje na forumu stavljao link ima je on-line za naručiti u HR i dođe drugi dan! Negdje u samoboru firma ili tako nešto.
Ako ne nađeš potražit ču ja ime firme pa ti javim.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #20
Ima tu u Bjelovaru grafičara, sigurno imaju tu foliju, raspitati ću se, a slikice Alpha Jet-a ti evo odmah :D

Mada nisam zadovoljan ovom bojom na bazi vode, totalni promašaj...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #21
Dakle build log ultimate biplane se nastavlja, utrošeno još sat vremena :) sada ukupno između 5-6 sati rada kroz 8 dana :)

doduše malo sam poslikao i neke detalje... kao npr onu famoznu traku... nepoderiva, ultralagana, poprilična količina na roli i cijene cca 20 kn hehe, ko rođena za modelare :) kad bi bar postojala takva u plahtama hehe

Zanimljivo je i to da ta traka može savršeno zamijeniti karbonsku šipku ili letvicu kao ojačanje krila... jedan potez po gornjem dijelu najdebljeg presjeka krila i jedan potez po donjem dijelu istog, naravno uzdužno, čini krilo pravim oružjem hehehe ;)

traka u sebi sadrži staklene niti i ne rasteže se nimalo :)

Slikanje uvjerljivo oduzima vrijeme izrade, ali neka build log bude po p.s. -u  :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #22
Svaka cast!
Pravi build log,nema sta :)
Slike puno znace...

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #23
Svaka cast!
Pravi build log,nema sta :)
Slike puno znace...

Hvala, potruditi ću se da zaključno s prvim letom bude ovaj build log popračen slikama ;) jer ima tu masa caka koje mogu čovjeku olakšati samogradnju ovakvih pjenastih :D a namjerno brojim i vrijeme tako da i oni koji se žele upustiti u samogradnju ne misle kako je to neki bauk, samo treba započeti i dalje te ponese hehe ;) a s obzirom da je to za gušt uopće nije bitno ako svaki dan potrošiš i samo par minuta, rezultat nikad ne izostane :D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #24
Nema svaka čast na buid-logu nema šta, a profilna krila mi se posebno sviđaju :D
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #25
Nema svaka čast na buid-logu nema šta, a profilna krila mi se posebno sviđaju :D

Hvala, teoretski još malo i gotovo :) ostalo je još repno krilo, elevator, stajni trap, folija, kabina, popikati servaće i setup i to je to...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #26
Ma vidim ja da si ti s njime za vikend u zraku kako si krenuo :D
Ali nisi jedini, ja kad krenem nešto graditi to mora u par dana biti gotovo da se što prije vine u zrak pa se onda noći provode za radnim stolom!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #27
Ma vidim ja da si ti s njime za vikend u zraku kako si krenuo :D
Ali nisi jedini, ja kad krenem nešto graditi to mora u par dana biti gotovo da se što prije vine u zrak pa se onda noći provode za radnim stolom!

Istina živa :D
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #28

Hvala, potruditi ću se da zaključno s prvim letom bude ovaj build log popračen slikama ;) jer ima tu masa caka koje mogu čovjeku olakšati samogradnju ovakvih pjenastih :D a namjerno brojim i vrijeme tako da i oni koji se žele upustiti u samogradnju ne misle kako je to neki bauk, samo treba započeti i dalje te ponese hehe ;) a s obzirom da je to za gušt uopće nije bitno ako svaki dan potrošiš i samo par minuta, rezultat nikad ne izostane :D

Samo naprijed,uzitak je gledati ;D

Odg: Ultimate Biplane by zmaltar

Reply #29
I danas se radilo, ne puno ali dovoljno, i nabavio sam folije :D

Malo sam rubove krila danas ojačao onom trakom, krilo je naprosto toliko čvrsto da ne bih bio u koži onome koga pogodi hehehe :) dakle recimo da je to bilo sat vremena a bilo je manje ukupno za sada 9 dana i ukupno kroz te dane cca 6-7 sati aktivnog rada :)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika