Skip to main content

Topic: F 14 izrada (Read 11545 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: F 14 izrada

Reply #16
 :D

Odg: F 14 izrada

Reply #17
IIII kak mi se smije :) :D , Čuj, zabil sam si još nekaj zbušiti .... Kad morem doleteti?

Odg: F 14 izrada

Reply #18
9x 100% provjereno ima opciju servo-slow i servo-delay.
Samo naprijed.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: F 14 izrada

Reply #19
Izrada ide dalje, naravno kad se nađe vremena.

Napravljeni su nosači za krila :


Cijeli sistem krila je pričvršćen na trup :


Dok se to sušilo, krenulo se u izradu horinzotalnih stabilizatora. Koristio se carbon, a da pojačam konstrukciju, napravil sam rupu u većoj carbonskoj šipci, i profural sam manju carbonsku šipkicu kroz tu veliku.....


Napravljene su vodilice. Pošto nisam našao ništa od aluminija ili mesinga u veličini koju sam trebao, dobra je bila i plastična vodilica :


Servači ubačeni u igru :

Na servače stavljen i šper da se ne bi micali..



I došlo vrijeme da se horizontalci zalijep na trup. Stavio sam od špera "stoper" , kojeg sam sa CA zalijepil na carbonsku vodilicu od horizontalca :

 Naravno stavljen je i home made control horn koji još nije zalijepljen :


Sad radim push rodove, pa kad ih stavim gore, onda ide lijepljenje control horna na carbon vodilicu....

Nastavak slijedi....

Odg: F 14 izrada

Reply #20
Odlično to napreduje, veselim se gotovom proizvodu. :)

lp,
Marko

Odg: F 14 izrada

Reply #21
Jes jes, i ja, ali ve dok vidim sve probleme koje imam sa Cessnom, čisto me strah kak bo ovo išlo kaj sam sam napravil  :-X

Odg: F 14 izrada

Reply #22
Dobro ti ide , samo naprijed , vidim da si pedantan, precizan i uredan , to ti zlatno pravilo  ;)


Odg: F 14 izrada

Reply #24
Vagal sam ga jučer sa baterijom, motorom, esc-om i ispalo 630 grama, još moram polijepiti 5 stvari, i pošmirglati sve.... Ćemo da vidimo...

Odg: F 14 izrada

Reply #25
Frende ti si puko ko kokica :DDD Svaka ti dala :D  :P :P :P

Odg: F 14 izrada

Reply #26
Evo nastavka, avion je u međuvremenu završen, još samo farbaraj je ostao.. Da se vratim malo na izradu. Evo snimke pomičnih krila :

pomicna_krila

Servači pospojeni :


Zatvoreni gornji dio :


I postavljena sva ojačanja :


I kokpit je pošmirglani, kao vodilju sam imao od makete kokpit :



I postavljeni vertikalni stabilizatori na 5 stupnjeva :



I uz pomoć kolege Zero-a, napravljeni maiden.... Ja ga nisam vozal, reglirali smo ga za početak, pa je prva vožnja odrađena od strane nekog iskusnijeg...
Prvi let je sa delta krilima, a drugi sa otvorenim krilima ( još treba vidjeti kak se ponaša kad se u zraku krila otvaraju i zatvaraju, pošto mu se mijenja težište kod pomicanja krila )

F 14 maiden F 14 - let sa raširenim krilima

Sad samo još farbanje....


Odg: F 14 izrada

Reply #27
svaka cast!
struja zakon, nitro USTAV

Odg: F 14 izrada

Reply #28
Zokac Ima da ga silujes ako padne kada bude ljepo polakiran i napravljen ... PS lepi javi se pa ako oces budemo ga sa Airbrushem polakirali ljepo :D

Odg: F 14 izrada

Reply #29
Ja sam uvijek polijetao i slijetao sa raširenim krilima jer je model tada stabilniji i leti manjom brzinom.