Skip to main content

Topic: Hawk F5B (Read 23393 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hawk F5B

Reply #16
počeo malo pripremati model za setup.





12,5g masa trake + jedno 20g epoxya, budem izvagao sutra da vidimo koliko se udebljao model. 153g je trup prije zahvata.




noob sa kompozitima, pa nisam zalijepio tkaninu gdje sam je rezao pa se rascufala, ispalo par niti sa svake strane.

budem poslikao sutra kako je ispalo iznutra modela. nije idealno ali jbg svako iskustvo se plaća.

Odg: Hawk F5B

Reply #17
Danas sam nakon livade malo otišao u radionu i odradio pojačavanja na trupu do kraja



epoxy iz chromosovog tornja. Treba mu 24h da se skroz polimerizira no mene to ne smeta.

Opametio sam se kod rezanja karbona. Zalijepi se traka za farbanje prvo i onda se reže po pola. Daleko lakše za rezati jer materijal ne "bježi" i ne cufa se.





Još jedan problem sam riješio od prvog pokušaja (koji i nije tako loše ispao kad bolje razmislim) a to je namještanje karbona po unutrašnjosti modela. Prije sam prvo natopio karbonom pa iscijedio (da smanjim težinu) pa onda išao postavljati po unutrašnjosti - bad idea - nemoguće ga je na taj način lijepo posložiti i sve oko sebe na taj način namažem sa epoxyem uključujući i vanjski dio trupa, stol itd.




Sada sam prvo suhi karbon postavio a onda kada je bio na mjestu sam ga išao iznutra mazati sa epoxyem. Sigurno je masivnije, no tih par grama sam morao žrtvovati zbog te dodatne čvrstoće.



Eto, neobrezani i neosušeni epoxy/karbon još viri iz trupa, išao sam mjeriti kolika je razlika u masi, malo više od 50g sve skupa. Nije baš malo ali sada barem znam da model može preživjeti i grublja slijetanja.



I za kraj sušenje na radijatoru.



Odg: Hawk F5B

Reply #18
To je KGK Karlovac Epocon smola? Sutra je na 70% cvrstoce. Potpuno stvrdnjavanje je 7 dana. Nije vazno ali da se zna. Nije potrebno grijati.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Hawk F5B

Reply #19
Pametniji od mene su rekli da epoxy jače primi ak ga se grije pri sušenju. Ja ne znam pa slušam.

Odg: Hawk F5B

Reply #20
malo cvrsci bude na kraju ako se ne miješa i ne suši baš na hladnom (znamo svi da je ovisan o temperaturi jako)

sad, dal će zbog sušenja na radijatoru biti čvršći, sumnjam ali čekam i ja da se netko pametan javi :D

Odg: Hawk F5B

Reply #21
stigli dijelovi





I usporedba serva sa original MKS:



Izvana je u dlaku isti, do detalja tipa nijansa crvenog aluminija, boje žica, duljina žice, tip konektora, ma sve je identično, čak je i naljepnica identičnih dimenzija i na identičnom mjestu zalijepljena, jedino je jedna mks druga turnigy. Razlika 60$ komad. Nisu doduše istih performansi ali kućište me uvjerilo da su to rebrandani MKS servači. Mislim da ima identičnih performansi isto, baš idem pogledati.

EDIT: da evo ga, ovo je identičan MKS DS95i

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__22687__TGY_306G_Ultra_Fast_High_Torque_MG_Digital_Alloy_Cased_Servo_3kg_06sec_21g.html

Odg: Hawk F5B

Reply #22
Odličan setup...pila će biti nadzvučna. ;)
Inače ima način da  lijepo složiš ojačanja u trupu, a da ne zamažeš niti ne natopis kistom tonu smole..objasnim ti kada se vidimo.
Usput, nisam na stolu vidio rukavice !!!!!!
Damir


Odg: Hawk F5B

Reply #24
Imao je specijalne rukavice iz serije "Carevo novo ruho"
 ;D
Hm, Steff..ako se dobro sjećam te bajke, Car (ili Kralj?) je imao tolikoo laganu i prozračnu odjeću da je bila nevidljiva?  :-\
Damir

Odg: Hawk F5B

Reply #25
Imao je specijalne rukavice iz serije "Carevo novo ruho"
 ;D
Hm, Steff..ako se dobro sjećam te bajke, Car (ili Kralj?) je imao tolikoo laganu i prozračnu odjeću da je bila nevidljiva?  :-\
Damir

Usprkos svim zubima vremena, dobro te sluzi sijecanje  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters


Odg: Hawk F5B

Reply #27
Imao sam rukavice  ;D, jedna prijateljica med. sestra mi je donijela one najlonske kao sa benzinske pumpe.

Prvo na stol stavim najlonsku presvlaku, preko cijelog stola. Onda kad sam gotov samo sve skupa zamotam i bacim u smeće.

Re: Hawk F5B

Reply #28
Poceo danas raditi na modelu, zalijepio motor mount/firewall i naletio na nesto sto nisam razmisljao. Naime imam samo one plasticne hornove i clevise, mislim da bi mogli biti preslabi za ovaj model. Ima li netko metalne ili karbonske da ne cekam sada hobbyking?

Odg: Hawk F5B

Reply #29
evo motora i ESC:



Razmišljao sam skroz skratiti žice između motora i ESC-a i zalemiti žice direktno na ESC ali sam se predomislio, možda to napravim u budućnosti.

Druga strana: