Skip to main content

Topic: APM 2,5 pomagajte  (Read 10650 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #16
A jedno 5 cm je od svega..esc su ukopani u frame,baterije ispod...gps ima svoju antenu koja je 15ak cm od svega na štapu...interferencija je u granicama normale kada  provedem Compassmot(koji puno pomaže jer nakon njega mala odstupanja na kompasu se poravnaju sa stvarnim vrijednostima što se može provjeriti koristeći pravi kompas ili onaj na mobitelu(mobitel je potrebno držat što dalje od magnetometra..općenito najbolje tu kalibraciju provest negdje vani di nema smetnji) ali gotovo je nemoguće to izbječ jer ima milion raznih žica te gps,te signali od esc,te telemetrija te videolink,alexmos itd tak da mi sve izgleda pomalo kaotično koliko god se trudio da je uredno ispadne kaos evo i slika ..[attach=1]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #17
evo..[attachimg=2]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #18
Alaj ga opravi , izgleda mocno nema sta :)

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #19
ma je al y6 od 6kg sa 2x6s baterijama koji može ponjet još 3kg tereta mi sad nosi obični gopro...glupo
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #20
Evo sada cu ici taj beza  firmware instalirat s autotuningom , jel trebam onda opet sve odradit kalibraciju motora , stanice i compas ili ?

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #21
Kalibraciju kompasa obavezno...a naravno onda i tzv Compassmot jer mozak(FC) mora znati koliko struja i rad motora utječu na pokazivanje kompasa...a važno je i da je već prije izvršena kvalitetna kalibracija akcelerometra(u početnom položaju potpuno vodoravno,dobro izmjeri,ak to nebu dobro uvijek će neš štekat kod leta,noge često nisu ravne i sl. pa je najbolje naslonit multi na ruke,izmjerit vaservagom(libelom)da je skroz vodoravno sve i gledat da ti je upravljačka pločica (FC) i podloga na kojoj stoji totalno paralelna sa njima),to je ujedno i dobro jer ćeš uz malo pažnje vidjet i jesu li svi motori stvarno okomito upereni u zrak ili ima odmaka za par stupnjeva što opet kvari let...ostale stvari će sve bit kao i prije updejtanja softvera ako ne radiš clean install(kada si sve pobriso)...sve skupa ne traje više od pola sata,pažljivo to sve napravi,sve poslije ovisi o tome...a i moram opet ponovit,ova stranica ti je najbolji prijatelj i savjetnik u tome
http://copter.ardupilot.com/
http://copter.ardupilot.com/wiki/initial-setup/
http://copter.ardupilot.com/wiki/configuration/
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #22
Ljudi , trebam pomoc ili savijet , znaci ovak imam APM 2,5 s frameom f450 .
Leti odlicno , no danas , tjst prije par sati sam isao letit. U flight modovima sam namjestio loiter i alt i oni rade , naravno kada ih ukljucim .

Danas je izrazito jak vijetar , i dok je bio u zraku ukljucio je automatski RTL . Znaci moja palica za smanjivanje gasa je bila bespomocna .
Dali je moguce da on ima neki mod ako osijeti pre velik otklon vjetra da ukljuci taj mod za sigurnost neku .

Hvala

Evo ti tu opisa cijelog problema sličnog tvom....
Reply by Dragu Mihai on Monday
I hate to say it but here is a Arducopter 3.1 RC4 bug (serious one) on APM2.6:

http://diydrones.com/forum/topics/arducopter-3-0-1-released?xg_source=msg_com_forum&id=705844%3ATopic%3A1324701&page=314#comments

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #23
nista idem sada tu betu probat , jel sad tek vidim da nisam instalirao 3.0.1 ali probat cu tu betu mozda dobro radi

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #24
Probao sam danas novi firmware tjst beta r5 ,no medutim kada ga ubacim i probao sam letit upalim motore i nemogu ih ugasit , naravno jedino ako ih disarmam onda se gasi jedino tako .
No vratio sam ga opet na onaj stari , i opet isto oteo se kontroli i ode u p.m
De pls ak mozes da vidis svoje parametre ili sta vec izluduje me hehhe

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #25
A JEDNOSTAVNO JE...KOD NOVOG SOFTVERA MOTORI SE POČINJU VRTITI ČIM GA ARMAŠ KAO POKAZATELJ ISTOG(ZAGOVORNICI TOGA TVRDE DA JE DOBRO DA SU SVI OKOLO PA I TI SVJESNI DA JE COPTER ARMAN,VODE SE RASPRAVE DAL TO OSTAVIT po defoultu IL NE...)...MOGUĆE JE NAMJESTITI KOJOM BRZINOM,JA SAM MALO SMANJIO,NE SJEĆAM SE GDJE MISLIM MOT.SPIN ARM NEŠTO,može se i isključiti...MORAT ČEŠ ČITATI...VRATI NOVI SOFTVER(3.1RC5) SIGURNIJI JE OD STAROG (3.0.1)
Pa nisi zapravo ništa niti probao,stavio novi softver,počeli se vrtit motori,ti se prepo i skinuo ga pa vratio stari...al ajde,ako nisi dirao pre-arm safty check tj. isključio ga,dobar je znak da se mcopter htio uopće armat i da su kompas i gps i sve ostalo bili spremni za let.
Lijepo stavi 3.rc5...tvoj okvir a vjerojatno i motori prilično su standardni pa tako i parametri za njih tj.tvornički koji se sami namjeste kada staviš novi softwer CLEAN INSTALL metodom (pobrisati sve iz EPROM memorije na FCkartici u mozgu-SPOJIT SE PUTEM USB-MISSION PLANER-TERMINAL SCR.-CONNECT-SETUP-ERASE-INITIAL SETUP SCR.-INSTALL FIRMWARE-BETA FIRMWARES...) NAKON KOJE MORAŠ SVE ISPOČETKA ISKALIBRIRAT UKLJUČUJUČ I RADIO,ali ćeš imati orginalne postavke..tko zna što si sa vremenom promijenio a sve što promijeniš ne mjenja se nego ostaje kako si ti namjestio ili iskalibrirao ako radiš istalaciju UPDATE metodom,bez brisanja Eeprom-a... ::) ::) :-\ probaj prvo samo updejt softwera pa nađi negdje na diydrones forumu listu standardnih ili nečijih parametara
DAKLE VEĆ NAKON TOGA IMAT ĆEŠ QUAD KOJI JE SPREMAN VRLO DOBRO LETIT,pa nakon što utvrdiš da drži koliko toliko alt-hold možeš pristupiti Autotuningu koji će još sve sam doradit do perfekcije....
http://copter.ardupilot.com/wiki/autotune/
evo da se opet ne iznenadiš ponašanjem mcoptera,ovako će to izgledati,na 05:10 imaš koji sve parametri se namjeste..
Arducopter Autotune & Test Flights

P.S i ja čekam lijepo vrijeme da probam,idealno za poigrat se sa svim i pripremit za taj dan..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #26
Hvala , na savijetu , evo pokusat cu samo da sutra ne pada kisa , i onda cu ga mrdat ,

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #27
E de mi reci , sada koliko sam skontao autotune se radi u zraku i potrebno je imati stanicu sa 7 canala , moja ima 6 :( , ja se nadam da mogu to napravit ili sta vec , to sam ctao na forumu neki lik je rekao , ja imam orange fx stanica na 2,7 ghz , s 6 kanala .

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #28
nisam 100% siguran ali mislim da je autotune na 7. kanalu apm-a a ne da trebas imati 7 kanala.
Ako je tako onda jedan od svojih izlaza sa receivera trebas spojiti na 7. kanal na apm boardu

Odg: APM 2,5 pomagajte

Reply #29
nisam 100% siguran ali mislim da je autotune na 7. kanalu apm-a a ne da trebas imati 7 kanala.
Ako je tako onda jedan od svojih izlaza sa receivera trebas spojiti na 7. kanal na apm boardu
to bih i ja probao...bitno da moš poslat tu komandu tj hi-low prekidač 2way ti treba..
Da ti šaljem svoje parametre nema smisla,drugačija letjelica drugačiji su i oni a još mi nije sve nit uštimano dokraja....napisao sam ti već tvornički parametri bit će skoro pa to,jer je njihov quad sličan tvom..
http://store.3drobotics.com/products/3dr-arducopter-quad-c-frame-kit-1
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.