Skip to main content

Topic: MPX novi model (Read 2757 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MPX novi model

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: MPX novi model

Reply #2
Solius MKII ... za 47€ više.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MPX novi model

Reply #3
Živio Renato , letio sam Solius (vjerujem da je ovaj Heron još bolji)....briljantan model ,kvalitet ''made by MPX'' , osjećaj da letiš je  skoro stvaran (barem meni).No dobro, firma je stvorila brend u samom startu i zadržala ga i sa novim Far East vlasnicima . Još od prvog Easy Glidera, kojeg poslovično neugodni Otočani (GB), danas drže  najzahvalnijim trenažnim ''E''- RC modelom, a ustvari MPX je  sa svim ostalim  proizvodima  u samom vrhu RC letenja. zato ''hvala na šeranju'' , LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: MPX novi model

Reply #4
Bok Mes, baš mi je drago da si uživao u Soliusu. Ja ga još nisam vidio u živo - nekako je nezapažen od domaćih letača. Ovaj Heron je malo rastegnuti Solius i dodani su flapsovi, konstrukcija je slična i dobra/promišljena.
Easy Glider je jedan od najuspješnijih modela uopće, leti dobro, trpi svašta i traje dugo, vrijedi svaku lipu.
Ali tržište je preplavljeno šumom svakojakih modela i u većini slučajeva jedini razlog kupnje je najniža cijena (bar na oko). A na koncu ispadne da ti kineski modeli ne vrijede ni te 'male' novce i zapravo koštaju puno više nego se u početku misli.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: MPX novi model

Reply #5
Vlasnik sam easy glidera i izubijao sam ga na zalost, dvaput je krpan i sad je dosta "otezao" no i dalje mi je vjerojatno najdrazi model. Fakat ga je super letit.
Faldomak tnx za ovaj info za herona... opako mi je zapeo za oko... mislim da ce neka stednja past skoro ;)

Odg: MPX novi model

Reply #6
Za cijenu PNF Herona, dao bi se složit dobar model od TopModel CZ-a do 2.5m raspona krila, skupa s elektronikom.
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&set_menu_eshop_id=373


A to je ipak balza i fiberglass, a ne stiropor, koji ima dobrih osobina, pogotovo za krila, no trup od stiropora je ono što me najviše muči, pogotovo onaj suženi dio prema repu. Taj dio je neotporan na uvijanja i naprezanja u letu (mada sam ja ojačavao karbonom kod svojih e-jedrilica, opet nije to to, previše je elastično za moj ukus).





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: MPX novi model

Reply #7
Za cijenu PNF Herona, dao bi se složit dobar model od TopModel CZ-a do 2.5m raspona krila, skupa s elektronikom.
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&set_menu_eshop_id=373


A to je ipak balza i fiberglass, a ne stiropor, koji ima dobrih osobina, pogotovo za krila, no trup od stiropora je ono što me najviše muči, pogotovo onaj suženi dio prema repu. Taj dio je neotporan na uvijanja i naprezanja u letu (mada sam ja ojačavao karbonom kod svojih e-jedrilica, opet nije to to, previše je elastično za moj ukus).


Kod Soliusa je repni dio pojačan sa cijevi po cijeloj dužini uljepljenoj u elapor :)