Skip to main content

Topic: ccw propeleri (Read 2633 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ccw propeleri

pozdrav svima, novi na forumu :D

planiram si jedan projekt izgranje quada, X4, pa sam procesljao sve teme po forumu, i po internetu i vise manje sam pohvatao sta mi treba.

ali imam jedan problem.
nestrpljiv sam  i ne mogu cekat da narucijem iz kine pa da mi to vjecno dolazi :D meni treba to odma i sada :D

di kupit ccw propelere? pregledao sam shopove od zagreba do graza i nisam nasao :(

molio bi neku dobru dusu da me usmjeri di trazit, a i sto tocno trazit (mozda moje neiskustvo malo utjece na to jer trazim propelere kod kojih pise ccw :D)

Odg: ccw propeleri

Reply #1
CCW = counter clock wise = vrti se kontra kazaljke na satu, u biti to je normalan smjer vrtnje kao i kod klasicnih propelera
CW = clock wise = vrti se u smjeru kazaljke na satu i takav se uparuje sa CCW i koriste se kod multirotor letjelica kako bi jedan drugom ponistili okretni moment i time sprijecili okretanje letjelice oko svoje osi


-imas ih vise vrsta, proizvodjaca, velicina i materijala izrade, sve ovisi za sta ti treba, dimenzije propelera diktiraju motori,tezina letjelice i napon koji koristis, ovi mulikopteri koji su vise za fun fly koriste od 7×3,5 - 10×4,7 raspon propelera, opet u kombinaciji sa snagom i okretajima motora, za motore 1100-1400kv idu 7×3,5-8×4,7 a ove sa manje recimo 750-1000kv od 8×4-10×4,5
-regleri su ti dovoljni za ove kombinacije 10-12A, nema potrebe vise
-moras racunat i s time da omjer mase letjelice i snage motora bude u nekom normalnom omjeru, recimo ako je letjelica 1kg pozeljni potisak motora je 2kg itd...
-imas u multirotor sekciji hrpu tema pa malo prolistaj

Odg: ccw propeleri

Reply #2
hvala na uvodu, potrebno mi je sad sto vise podataka.
prelistao sam sve teme, pregledao sve, i podatke vise manje imam

mene zanima di kupit ccw propeler. jer sam pregledao sve online shopove koje sam mogao nac od zagreba do graza i nisam nasao niti jedan jedini propeler koji ima u nazivu ili opisu ccw :(
a nemogu, jednostavno nemogu ceka da mi narudba stigne iz kine jer cu poludit u tih mjesec dana :D

Odg: ccw propeleri

Reply #3
http://www.quadroufo.com/
je po meni najbrži ( od 7 do 12 dana ti je roba doma)
jest da nema veliki izbor ali njihove prop. su mi se pokazale najbolje.
pogotovo one 10x4,7 . (više potiska uz istu amp. nego one sa H.K. , a da o balansiranju i ne govorim )
ako želiš hitno one sa H.k. ja ti ih mogu poslat par komada đabe. :)
koje želiš 9x5 ili 10x6   :-\

 

Odg: ccw propeleri

Reply #4
nasao sam se jucer s par ljudi s foruma, i dobio sam propelere i jos neke stvari koje su mi trebale :)
tako da cu prebrodit krizu dok mi ne stigne narudba :D

hvala svima na pomoci!