Skip to main content

Topic: Skupljam materijal za kvad i trebam pomoc (Read 1644 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Skupljam materijal za kvad i trebam pomoc

Dakle, kolege  :)

Našao sam si zgodan kvadrotor kojeg bih napravio, u potpunosti je DIY, no trebam pomoć oko ESC-ova, motora i baterija. Imam BOM, mogao bih sve naručiti sa HobbyKinga, no naravno, tražim jeftinije rješenje  :) Kako ne mogu postati u oglase, molio bih vas da mi pomognete, trazim slijedeće komponente, sve po cetiri komada:

ESC:
Turnigy Plush 18A
Turnigy Plush 25A
Turnigy Plush 30A
Turnigy Multistar 20A
Turnigy Multistar 30A

Motori:
Turnigy Aerodrive SK3 - 2826 1130Kv
Turnigy Aerodrive SK3 - 2826 1240Kv

Baterija:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=20688&aff=809742
ili
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=14960&aff=809742
ili neka druga alternativa

Više oznaka za određenu stavku znači da se radi o alternativama koje približno jednako lete. Slobodno komentirate i predložite nešto drugo kao bolju alternativu. Dapače, to i očekujem od vas  ;) to mi je prva prava DIY letalica tak da malo toga znam o tome. Za motore mi je važno da imaju istu montažu jer sam već ao napraviti elemente na koje se pričvršćuju.

Hvala puno!

Odg: Skupljam materijal za kvad i trebam pomoc

Reply #1
Isto pitanje i mene muči-pa da ne otvaram novu temu.

Pročitao sam na forumu dosta o tome i Turnigy Plush 30A mi se nameće kao izbor, radi 4S  5Ah baterija koje imam.

Makar ne treba tak "jaki" pošto motor ne vuče preko 9A max, al svejedno nek bude rezerve, a i odnos cijena je nekak čudan (30A je jeftiniji od 25A)

Ne znam jedino koja je razlika Plush-a prema Multistaru.

Odg: Skupljam materijal za kvad i trebam pomoc

Reply #2
Možda nebi bilo loše da za 4s bateriju idete na malo niži KV motora, a po potrebi se onda ide na veči propeler iako bi vam ovi motori i sa 2S i 11" propelerima dizali quad od kile bez ikakvih problema. Ako preferirate brzo letenje onda stavite manje propelere i imat ćete manju autonomiju baterije.
Turnigy plush se pokazao kao dobar za multije i još pogotovo ako se fleša sa SimonK firmwareom. Imate već flešanih za kupiti na RCTimeru, 30A varijanta se pokazala (bar meni) kao jako dobar ESC. S flešanim ćete imati puno manje posla oko namještanja PID-ova. Također na RCTimeru imate i nove serije motora koje su prilagođenje za multije te su nešto malo efikasniji, a nema greške u radu s SimonK ESC-ima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Skupljam materijal za kvad i trebam pomoc

Reply #3
 

Još me zanima koju oznaku imaju propeleri sa šesterokutnim dosjedom na motor?