Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 270092 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #780
Da mi je prisustvovati barem jednom takvom skupu.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #781
Ovo je posebno za barba Mesa  ;) : vječno pitanje, koji je bio bolji Spitfire ili Me 109 Bf ?

 Preživjeli piloti iz bitke za Britaniju sjedaju u "protivnički avion" ... svaki je imao svoje respektivne prednosti ali i mane. Zaključci su pomalo iznenađenje:

https://www.youtube.com/watch?v=-W75dFaGmTc

Damir



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #784
  @ Mes
stara je to mašinica,nema kaj, ''relikt'' i dokaz jednog vremena...   :)  No, lijepo ga je vidjet ovako u zraku, da još leti !
Nema ih baš puno danas, u letnom stanju.
Da, ''trenerska'' verzija kak Ti (u šali) kažeš, iliti ''учебный'' kak bi rekli Rusi !  :)

Bilo je ''toga'' dole u Albaniji koliko hoćeš... :)
Inaće, sjećam se da je Albanija prije par godina objavila da prodaje te svoje avione jer je ulaskom u NATO
ugasila lovačku avijaciju i ostavila samo nešto transportnih helikoptera, no nije se nadala tolikom odazivu i interesu
raznih entuzijasta i udruga i muzeja koje se bave restauracijom takvih aviona. Cijene su bile dosta pristupačne.
Naznam kak je to poslije završilo, da li i koliko su prodali, nisam se poslije toliko oko toga interesirao i čitao o tome.
No, evo par slikica iz tog doba dole u Albaniji... onak usput..  ;)

pozz

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #785
Tvoje znanje je spektakularnoooo!  Hvala prijatelju



Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #787
tnx barba Mes  ;)


samo mislim da je to ipak više za Tebe, nego za mene, od svih ipak Spitfire ima posebno mjesto u Tvome srcu,
barem kol'ko sam ja do sada shvatio iz svih ovih dosadašnjih postova.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #788
Pa kad već šibamo sa tim Spit-ovima, ajd  evo onda još maaalo !!  :)

Samo za barba Mes-a, a i ostale Flyfreak-ovce , naravno.  ;)

Mislim da bi Mes moral popit jednu tabletu za smirenje , da je tad mog'o bit uz njih i prošetat među njima tamo ... ! ;D

Baš ih je lijepo vidjet ovak postrojene i ulickane .

Uživajte!


http://www.youtube.com/watch?v=_qUGuYIFkvo

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #789
E moj Pero ro ti meni već poslao Steve (High Flight) ali hvala a mislim da si i ti uživao  ;D
Note:Rado bi da me ''izignorira'' više puta ova draga vojnikinja na početku videa...lol... :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #790
Slikano 2003. u jednom od hangara Duxford-a.
JEJ u fazi restauracije ili održavanja. To je onaj clipped wing MKXIV, iz ovog clipa gore.

[attachimg=1]

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #792
Vidi se odmah da je ''rasni'' pilot (skija desna najprije dvadeset centi u zrak a onda...) ADAC provjereno ima vrhunske pilote a i love ... 8) Hvala Pero.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #794
Dok je trenirao slijetanje po bočnom vjetru (crosswind), na prvom slijetanju je udario jako nosnim kotačem i potpuno ga onesposobio.Na drugom pokušaju skoro je uspio ali, kao što će te vidjeti, ukopao se prednjim oštećenim kotačem i prevrnuo na travnatoj pisti. Izvukao  se bez povreda.Avion je otpisan jer se trup izvio(torzija) :

https://www.youtube.com/watch?v=1sgPXFE114g
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes