Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 271750 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.



 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #528
Dotični novinar godinama zabavlja čitatelje sa "eskluzivnim" izvješćima glede MORH-a, posebice HRZ-a.
 Dali pri stvaranju tih eskluziva ima barem malo veze njegova eskluziva u tada friško remontiranom Mig-u teško je procijeniti. :D

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #529
ne znam, ali bilo bi šteta da epilog cijele priče bude zakucavanje posljednjeg čavla - ipak je ovo znakovita godina po tom pitanju...

 


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #531
Iako ova situacija sa MiG-ovima (barem meni osobno) nije za smijanje i zajebanciju,
stavit ću to tu na ovu temu, jer se tiće ove sadašnje trenutno aktuelne teme o MiG-ovima...


Evo šta o svemu tome kaže naš , bloger Krule:


"O jebem ti općinski pečat... O jebem ti općinski pečat... mi ka da smo golfove dvice slali na remont u Ukrajinu a ne MIG-ove. Evo vele da su MIG-ovi lažni, prekucali im broj šasije i vratili nam nekve druge... 5 godina starije... spominje se mito i korupcija... pa jebem te Svemiru, imal u najzabačenijem kutu tvome većih govana neg što ih se kod nas izasralo. Kud ionako imaju 40 godina, tud nam uvalili još 5 godina starije. Od golfa dvice napravili škodu favorit, prekucalo šasiju, ofarbalo je u sivo i vratilo nama. Mi nemamo pilote, neg šofere... više po njivama voze neg po zraku... a sudeć po aferi, ni ne čudi me. Normalno, mito i korupcija znači da su i naši umješani u igru. Pobrali se milijuni a MIG-ovi kad slete i kupola se digne, pilot prvo lopatom izbaca hrpu govana jer se živ usro kad mu je na 10 iljada metara ostalo 9 prekidača u ruci, na glavnom displeju mu se pojavio 1. level tetrisa a katapult mu isprintao papir na kom piše "Kume, ja ne radim. Na godišnjem sam!"... pa ti kume leti u škodi favorit na 10 000 metara za plaću od 7 000 kuna (ni kuna po metru) dok govnari trguju milijunima..."

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #532
Bilo bi smiješno da je fikcija, da :-/

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #533
Ovdje se očito radi o sukobu dva uskointeresna lobija (za svoj džep), Rumunjskog i Ukrajinskog unutar HR struktura vlasti koje učestvuju u ovakvim poslovima.
Ti lobiji izgleda da nemaju neku političku predispoziciju već ih možda trenutna struktura vlasti koristi da ušićari koji politički bod na račun konkurenata.
Rumunjski momentalno napada iz svih smjerova koordiniranom medijskom kampanjom kroz medijske kuće tipa EPH-a i novinare tipa Žabeca.
Zanimljivo da pojedinci iz toga lobija sada čak nude i riješenje u obliku ponovnog remonta u Rumunjskoj  ::) iako je onaj iz 2003. po masi svjedočenja bio totalna katastrofa i da su djelatnici ZTC-a morali naknadno potrošiti masu radnih sati da pojedine avione dovedu u letno stanje.
Politika pak stvar možda gleda kroz to da bi ukidanje EBA tj. mlazne komponente HRZ-a uštedila nešto novaca u proračunu, ali kao veliki domoljubi ne žele biti zabilježeni u povijesti da se u njihovom mandatu to ukinulo (i ostala prateća infrastruktura koja jednom kada se ukine treba bitno dulje vrijeme da se ponovo pokrene i osposobi).
Zbog toga se ne zalijeću sa isključivim izjavama, ali svakako su spremni na situaciju da ako istraga pokaže točnost iznesenih navoda svu krivnju svale na prethodnu vlast i da pretrpe činjenicu kako neće biti prigodnih preleta Mig-ova za vrijeme raznih obljetnica kao do sada.
Račun svega toga naravno plaćamo mi svi porezni obveznici uz rezignirane komentare kako živimo u banana državi gdje se svaki dan sve više ljudi bavi prekapanjem kontejnera za smeće.
U takvom kolažu muljaža i nadmurdirvanja tko se još zamara ugrozom nacionalne sigurnosti i općim (dugogodišnjim) padom tehničke kulture među građanstvom koju proizvodi ovakva situacija.
S obzirom na sve ne bih se čudio skorašnjem remontu remonta u Rumunjskoj. :D



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #536
Iako ni naši političari nisu niš bolji i stanje i u našem RZ-u je kak bi mi rekli ''u banani''
ovi naši susjedi iliti ''komšije'' su isto totalno prolupale, pred izbore ...
Prestavili su svoj novi projekt !
J-22MK "Suri Orao" Serbian Light Multirole Combat Aircraft !!!!! :o :o :o


Bože moj, šta su to povješali na njega! I postojeće i nepostojeće !


Naravno za slikanje  i to izdaleka !!!


Da mi je samo znati koje gljive oni tamo konzumiraju...

http://www.youtube.com/watch?v=pUZ1tDxqfxo

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #537
Ma jača je novinarka s crvenom kosom. Giba se giba.....

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #538
Ooooooo , ovaj je jači prodavač magle od naših ''stručnjaka''....trlja li ga trlja.... ;D
Hvala Pero, ovo je bilo umjesto tvojih viceva .... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #539
Bogme imaju i bespilotne letjelice isto okićene sa svime i svačime.
Spominju neku vojnnu naprednu stanicu za te letjelice.
Kaj je njih puklo da toliko ulažu u oružje i to u zadnje vrijeme (valjda strah ili neke malverzacije kao sa našim migovima)
Nije za pohvalu se toliko naoružavati a živimo u miru.
Ako ulaze u Eu pa prvo moraju potpisati ugovor sa NATO. Čeemu onda to naoružanje.
Samo tjeraju ljudima strah u kosti, Pa kaj nije dosta ratovanja više i nama boljeg života.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!