Skip to main content

Topic: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a (Read 7056 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Pozdrav,

Novi sam u području multirotora, pa vas molim za malu pomoć.

Već neko vrijeme imam Eachine H8 mini quad iz zezancije sam to kupio, da uopće shvatim kako lete multirotori. Pošto je to model koji je vrlo jednostavan za upravljanje, pa bi sad nešto jače, veće, upravljivo preko klasične stanice.

U moru reklama i spama koje brišem sa maila, privukao mi pozornost Eachine Racer 250 FPV. Nije mi problem složiti od nule taj mini quad, ali mislim da je ovo sasvim solidni model za te novce.

Problem je što kod naručivanja postoje tri opcije Flight controlera: 1. CC3D 2. F3 6DOF 3. NAZE32 6DOF. Da ne postoji mogućnost odabira uopće ne bi imao problem  ;)

Pošto nisam baš upućeni previše u FC-e, molim vas sugestiju koju opciju odabrati i ima li uopće kakve razlike?

Mislim si u budućnosti možda bi bilo dobro da ima opciju spajanja GPS-a ili nekvih dodatnih senzora, pa ne znam ako koji podržava to.

Dodatno pitanje vezano uz upravljanje: planiram to bindat na Turnigy 9x. Imam dodatno Rangelink UHF mogućnost spojiti na 9x. Da li je pametnije ići na 433 ili Turnigy-ovih 2,4 Ghz? Ne znam kako se bude turnigy ponašao sa 5.8 Ghz video linkom, 600mW, mislim da bude mu to prilično smanjilo domet.

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #1
Pametnije se držati 2.4, 433 ti apsolutno ne treba i nije namjenjen za ovo. Padat ćeš, strgat ćeš, plakat ćeš.
Imat ćeš 5-6 minuta letenja max s minijem, ne zamaraj se gpsom i điđama, ne treba ti ništa osim pločice. Za početnika će bilo koja od tri bit dobra ako se dobro tjunira.
Domet 600mW videolinka s prihvatljivo dobrom antenom je više od 1km, radijus izvan kojega nemaš ni autonomiju letjeti.

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #2
Pozdrav,
Eachine Racer 250 i nije neka sreća što se tiče durabilnosti, pa bi ti rađe predložio, ako možeš protegnuti se do Eachine Wizard X220 ili Realacc-ov kombo
Realacc X210 4mm Frame w/ F3 6 DOF Racerstar BR2205 2300KV Motor RS30A V2 Blheli_S 5X4X3 Prop, pa dodati svoju FPV opremu.


Slažem se sa SoXy-evim komentarima za 2.4 GHz i GPS.


Potraži dodatno koji receiver podržava ppm na Turnigy 9x, jer će inace biti problematično spojiti ga na FC.

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #3
Taj reallac je sad "snizen"
Realacc X210 4mm Frame w/ F3 6 DOF Racerstar BR2205 2600KV Motor RS30A V2 Blheli_S 5X4X3 Prop
https://banggood.app.link/l5RahmHMZA

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #4
Hvala Vam na odgovorima!  ;)

Odlučio sam biti tvrdoglav i naručio sam Eachine Racer 250 sa F3 6DOF FC-om. Bio i danas neki cupon code za 8% popusta.

Dopadaju mi se te đinđe sa kojima je nakrcat, pa hoću to probat, a jbga, ima dijelova ak bude razbijan, za početak planiram krenuli lagano...

Što se tiče spajanja prijemnika čini mi se da ima klasični PWM input po kanalima, tako da bi trebao odgovarati reciver od 9x. Ak nebude, bude se kemijalo.

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #5
Gps ti na 250-tki nema smisla jer je ona namjenjena za utrkivanje...Gps, 433 mhz to ti je namjenjeno za neki veci quad za snimanje i long range


Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #6
Je, kužim..
Ma mislio sam da mogu po susjedovom dvorištu letit iz sobe na TV-u. :D

Vjerujem da ovaj Turnigy RC link nejde baš kroz puno prepreka uz video link.

 

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #7
Onda slozi neki ozbiljniji quad koji moze letit 20,30,40 minuta na njega stavis fpv na 1.2 ghz i stanica na 2.4 ghz ili 433 mhz
Ovi dodaci ti daju tezinu i smanjuju flight time.



Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #8
Ma sad za početak bude mi ovaj okej da se uopće upoznam sa tim tipom letjelica...
Do sad sam probao jedino taj Eachine H8 mini i phantom od prijatelja koji je full automatika.
A možda u budućnosti bude me zanimalo nešto veće, sa većim flight time  ;)

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #9
Onda slozi neki ozbiljniji quad koji moze letit 20,30,40 minuta na njega stavis fpv na 1.2 ghz i stanica na 2.4 ghz ili 433 mhz
Može primjer/preporuka takvog quada koji može tako dugo letjeti?

Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #10
Dji e800 i 2x6s 5200 mah multistar i dobijes cca 40 minuta




Odg: Eachine Racer 250 FPV, odabir FC-a i RC link-a

Reply #12
Ma naručio sam već ovaj Eachine Racer 250, pa budem sa tim krenuo.
Nego sad gledam malo te 5,8 GHz video RX-e. Ovo mi se čini zanimljivo:

https://hobbyking.com/en_us/5-8ghz-32ch-8-race-channels-diversity-vrx.html

Jedino mi nije jasno ti standardi kod antenskih konektora. Sad quad ima na sebi RP-SMA, a večina video RX-a ima SMA. Večina cirkularnih antena dolazi u paru, pa sad na quadu jedan tip, na video prijemniku drugi što komplicira stvar.