Skip to main content

Topic: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu (Read 10784 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #30
ak sam te dobro skuzio ti si iskoristio postojece servace koji podizu Swish samo si ih dislocirao i smanjio broj prijenosnih poluga, ostali su na isti nacin spojeni na prijemnik
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #31
pitanje, obzirom na (relativno)nedavni pad cekam dijeove,
ali nikako da dodju,
konkretno trebam one gumice u glavi rotora i straznje strane lager od prihvata krakova rotora (za Belta CP 2)

Tomi, kak se meni vidi nema sanse da ulovim vremena za DTS, ima li kakve sanse da se nadjemo i dam ti helic da napravis isto na mom i molim te mozes li mi reci neku okvirnu cijenu.

Pozz
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #32
Još jedan totalni početnik sa elektro helićima, isti problem ide u lijevo. Probao sa trimovima ali ništa to pretjerano ne radi, čim ga dignem oooode u lijevo...
čitam ovdje o tom nekom DTS-u (direct to swash) ali nemam pojma o čemu se tu ustvari radi. onaj link na helifreak forum ima slike a ništa na njima nije označeno... mislim ne kužim uopće šta treba raditi /modificirati....

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #33
Eh budući da sam započeo thread, obavještavam da sam odustao od 6 ch helića. Nije mi išlo i gotovo. Ostao mi je samo koaksijalac, a sad pravim avione od deprona i to mi je puno veća zabava od silnih popravaka i uštimavanja helića za svaki 5 minutni let  :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #34
@varadero !to je prava šteta... problem je u tome što ljudi očekuju od nekog dre..a da leti kak spada...i onda totalno razočarenje,naravno na kraju odustajanje...
probaj skupiti neke novce(malo po malo) i uzmi nekaj pošteno ,to naravno traje ali nitko od nas nije poletio preko noči !
Pozdrav,Robert

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #35
ha možda da probaš s trikijima, quadovima i sličnim letalima...osobno prije quada nisam digao ništa u zrak vertikalno i spustio pa za sada ne ide loše ..do sada imam samo dvije stragane elise, što je oko 20 kn štete, a već ga lijepo držim u haveru i mehko slijećem... ;)
 
odustajanje je uvijek najgori izbor, ali ti najbolje znaš...
 
lp
 
Toni 


Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #37
odšerafi desni (na slici) servo i pomakni ručicu za slijedeći moguči zub! sada si poravnao swash otprilike...ali podesi ga fino skračivanjem i produživanjem linkova koji vežu servo sa kuglicom od swasha

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #38
swash mora biti 90 stupnjeva u odnosu na osovinu !!! i ako je cg (centar težišta dobar,heli ne smije nikamo vuči)
da bi vidio CG ,stavi rotor pod 90 u odnosu na rep i primi ga pod ruke od sablji! ako helič nikamo ne vuče onda je cg ok !!!

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #39
Nažalost još ne kužim nazive dijelova helikoptera pa mi treba malo pobliže objasniti. Ja ovako laički vidim da kada je znači sada sve ugašeno, taj Swashplate iliti taj prsten oko osovine, ne stoji okomito na osovinu. Ali ti kažeš da pomaknem onoga desnog. Ja kako to vidim, onog lijevog trebam pomaknuti prema dolje da bi Swash izravnao. Samo što nisam siguran da shvaćam kako to napraviti. Da li odšarafiti i razdvojiti te klipove ili odšarafiti onaj šarafčić na donjem dijelu klipa i njega okrenuti i opet zašarafiti.

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #40
odšarafiti onaj šarafčić na donjem dijelu klipa i njega okrenuti i opet zašarafiti.
 E TO !!!
  

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #41
Poravnao sam taj prsten oko osovine da je pod pravim kutem u odnosu na osovinu, međutim sada dosta vuče unazad (malo i ulijevo). Situacija je ta da se ja još ne usudim ga dizati, nego ga samo lagano podižem centimetar-dva iznad tla da vidim kakav je osjećaj. Čak u poziciji gdje se on jedva odvoji od tla, vuče unazad i ulijevo, ne pomaže ni pomicanje ručice unaprijed. Kako bih shvatio sve te klackalice zanima me kako ti motori i klipići moraju reagirati na komande upravljača. Konkretno recimo kada na upravljaču pomakneš ručicu prema gore što znači da bi helikopter trebao krenuti prema naprijed. Kako bi se točno trebali pokrenuti klipići. Jer meni se dešava da pomakom ručice prema gore, samo reagira lijevi klipić-motor prema gore, dok desni miruje. Logički mi se čini da bi oba trebala odraditi pomak klipića prema gore ili griješim ?


Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #42
mod 2 naravno !!!

lijeva palica= kolektiv (cijeli swash ide gore ili dole!!!)
desna palica = ciklik  (palica naprijed,swash se naginje prema naprijed,dakle i svi servoi rade pomak kji je u tom trenutku logičan ) ako tebi jedan servo stalno miruje onda je ili crko ili te je...e kanal od tog serva !
Napravi probu pa taj servo ukopčaj u neki drugi kanal odnosno zamjeni dva serva u dva različita kanala pa vidi !!! ako u bilo kojem kanalu taj servo ne radi ...onda znaš u čemu je problem,ako radi onda te je...e prijemnik !

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #43
Swash se stima tako da se odspoji motor od esc-a, ukljuci se stanica i helic, te se gas stavi na pola i pritisne idel up prekidac (PRIJE SVEGA ODSPOJI MOTOR). Znaci swash treba ici gore/dole kako dajes gas (SWASH MIX), pomicanje bi trebao biti u ravnini (pod kutem od 90 stupnjeva od glavne osovine koja prolazi kroz njega). Imas ovdje objasnjenja Swash Mix Explained Ako nemas neki alat za poravnavanje (Homemade Swash Plate Leveling Tool) mozes uzet upute od helia i u njima je tocno naznacena duzina svake stangice u mm (ako si ih pomicao). Bijele stangice od serva moraju biti zaokrenuta pod kutem od 90 stupnjeva (pise u uputama dali je na pola gasa u idel up-u ili samo na pola gasa). Provjeri si obavezno CG dali je sve na svom mjestu, te nagib elisa. Te dali su svi servaci spojeni prema uputama, na odgovarajuce kanale na prijamniku.
Pomicanje gasa bi trebalo pomicati sva tri serva ravnomjerno prema gore.
 Ispravite me ako sam fulao u necem:)

Odg: Učim se i mučim, helić drifta na lijevu stranu

Reply #44
Po slikama koje si stavio to je neki 4ch heli, napravi ono kaj je Robi rekao, ručica na servu mora biti pod pravim kutem (ako nije moguće onda najbliže što može) i podesi dužinu linka do swash-a. Ovaj na slikama koje si stavio ima 2 serva (bar se ti vide), ne rade zajedno već je jedan za nagib lijevo - desno(lijevi) , a drugi za naprijed nazad (desni). Ovaj lijevi je dobro postavljen samo desni moraš podesiti.