Skip to main content

Topic: Weatronic na 2.4GHz (Read 4377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Weatronic na 2.4GHz

Evo još jedan proizvođač 2.4GHz predajnih modula i prijemnika.
Weatronic je skup ali i kvalitetan.
Antena(e) i modul predajnika su u istoj kutiji, i montira se s vanjske strane, a u stanicu idu žice i adapter koji se bira prema stanici.
Veliki izbor prijemnika, čak sa 3 žira, GPS-om, mission computerom, izmjenjivim memorijama ...
Puno dodatnog pribora itd.
Distribuira ih Graupner.

http://www.weatronic.com/en/shop?page=shop.browse&category_id=6

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #1
Fakat su povoljni -  :D :D :D
Transmitter module 2.4 - 178 Eur

najskuplji prijemnik
Dual Receiver 2.4 Dual FHSS 12-30 R Gyro III+GPS - 828 Eur  ??? ???

Naj jeftiniji prijemnik
Dual Receiver 2.4 Dual FHSS micro - 8 channels - 118 Eur  :o :o

Naj jeftiniji komplet
Set DR 2.4 micro 8 + TX-Module - 228 Eur

To je preko 300 $, pa i Futaba je jeftinija od toga :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #2
Ne bi uspoređivao Futabu sa Weatronicom. Druga klasa.
Možeš usporedit sa Multiplexom koji košta gotovo isto (218€ naprama 229€ za 8K) a spada u klasu konfekcije kao i Futaba.
Weatronic je za one koji žele najveću moguću sigurnost veze i ne zanima ih koliko košta.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #3
Ne bi uspoređivao Futabu sa Weatronicom. Druga klasa.
Možeš usporedit sa Multiplexom koji košta gotovo isto (218€ naprama 229€ za 8K) a spada u klasu konfekcije kao i Futaba.
Weatronic je za one koji žele najveću moguću sigurnost veze i ne zanima ih koliko košta.

Pozdrav
vidio sam mnogo pilota svjetske klase i modela koje voze a kostaju desetak i vise hiljada eura ili dolara ali Weatronic bas se nemogu sjetiti da je netko imao,sve je to tu negdje !
"netko voli popa a netko popadiju"
mislim da se varas ako tako kazes,Multiplex je jako popularan ali u europi a vani kako tko i kako sta za koga, urnebes i nemozes tvrditi da je jedna bolja od drugih,u sve i jednoj i ole kvalitetnijoj komponente su "Siemens" uglavnom Lice prodaje Pice  :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #4
Ha ne zagovaram ja nijednu firmu. Sve je stvar potrebe a i mogućnosti. Ak ti treba za veliki model, moraš imat prijemnik sa power busom (32A!!), redundancijom napajanja i sl. Tako se izbor prilično smanjuje. Oni su i prije pazili na redundanciju, imali su diversity i na 35/40/72MHz. Meni ta oprema izgleda pouzdano, bezkompromisno i barem poluprofesionalno. Ovi veći prijemnici su potpuno programabilni, raspodjela kanala, logiranje PPM signala, propuštenih paketa, napona, struja itd itd. Garantirani domet na zemlji 3000 m, rezolucija 4096 koraka, do 26 servoa, SD kartica, AFHSS na 80 frekvencija. Na web stranicama se može naći do u detalja što sve može. Mislim da znaju što rade. O komponentana koje se ugrađuju u njih ne znam ništa. Ali piše da je kontrola 100% tj da se SVAKI komad elektronike kontrolira. Nemam namjeru koristiti weatronic, jer je za moju primjenu preskup i prevelik, ali ne da se usporediti po mogućnostima sa bilo čime za što sam ja čuo.
Kritizirati opremu samo zato što je made in Germany a ne USA? Napisati koje su zamjerke.
BTW autopiloti za UAV-e, koji su vrlo slični po količini integrirane elektronike (GPS, kontroler, memorija, logiranje, žiroskopi, power bus, razne redundancije) se već godinama proitvode u USA i Canadi.
Ono što fali je servo management, u smislu redundancije, ak ima više servoa na jednoj upravljačkoj površini, pa jedan od njih krepa i počne pravit probleme, prijemnik bi to trebao prepoznati i isključiti napajanje dotičnog servoa. To imaju neki autopiloti za UAV-e.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #5
Zašto ona kutija sa vanjske strane stanice? Neestetski je i nezgrapno.
Malo sam čitao po njihovom manualu i kaže da je antena polarna a ne dipolna. Nisam elektroničar niti se bavim telekomunikacijama, ali: polarna antena daje sferno polje pa orjentacija antene na prijemniku nema utjecaja, za razliku od dipolne koja daje krafnasto polje pa je i orjentacija antene na prijemniku bitna za prijem.
"The transmitter antenna is a so-called polar (flat) type antenna as used in GPS navigation systems as well as mobile phones. This type of antenna has the great advantage that the signal generated is spherical as opposed to being directional which is the case when using a dipole type antenna. This creates a virtually equal signal regardless of where the transmitter is pointed ensuring a far greater level of reliability over the traditional ‘stick’ antennas used by many systems. Polar antennas also generate a far better signal when operating in areas with obstacles such as buildings or trees. Such obstacle deteriorate the performance of traditional stick antennas by masking and absorbing the signal much of which is dependant upon what material the obstacle is made of as well as where the antenna is pointed. As the signal generated by polar antennas is nearly equal in all directions they are much less susceptible to such losses."

Za zamislit se, jer cijena komboa od 9 kanala je kao kod MPX-a. Telemetrija je samo preko "Error" lampice i slušalica, a podaci o telemetriji se spremaju na SD card koji je uštekan u modul, za off-line pregled.

Pozdrav
 
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #6
Meni ova priča o 'polarnoj' anteni izgleda malo kao navlakuša. Opisana antena je ništa drugo nego vrlo dobro poznata 'patch' antena. Mislim da su tu malo zamuljali, tj. zamijenili neke pojmove da ispadnu jako ozbiljni: dijagram zračenja bilo koje antene može se prikazati kao polarni dijagram (vertikalni, horizontalni), tj. kao dio sfere, a polarizacija radio valova može biti horizontalna , vertikalna, cirkularna, a ovisna je o vrsti antene koja generira signal. Ono što oni zovu 'nedirekcioni signal' je zapravo referentni izvor signala - točkasti (izotropni) koji se onda koristi kao referenca pri određivanju dobitka neke antene i to se izražava onim magičnim jedinicama 'dbi'. Ne kažem da muljaju kao 'financijski inženjering' ali su se mogli više potruditi, kao što je to učionio za 'stare' modelarske frekvencije ACT.U biti , opis i svojstva ovih sustava djeluju jako ozbiljno, ali hebiga, tržište i vrijeme će pokazati gdje im je mjesto.Damir

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #7
A powerbus ti imaju oni skuplji Spektrum prijemnici (di stekas baterije na 2 ulaza).

Naravno da se Spektrum i ostala hobby oprema nemoze mjeriti sa ovime.
Sve djeluje profi, a profi = skupo :)

Ok za neki jet od 10 somica eurica, ali za nase igracke jos uvijek nedostizno.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Weatronic na 2.4GHz

Reply #8
Evo slika predajnog modula bez plastike. Vide se dvije antene oblika koji definitivno nije dipolni, a da li je to samo u plastiku zalivena patch antena, ne bih znao. Ima li netko da protumači?

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG