Skip to main content

Topic: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc (Read 6335 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Pozdrav. ja sam Dejan
Nov sam u svijetu MultiRotor-a. slozio sam sebi jedan quadrocopter. dijelovi naravno sve iz HobbyKing-a. evo konfiguracije:

HobbyKing Quadcopter Control Board
CF Tail Boom for Align T-Rex and HK-450 Heli
TURNIGY Plush 25amp Speed Controller
hexTronik DT750 Brushless Outrunner 750kv
10X6 Propellers (Standard and Counter Rotati

problem je u tome sto kad poletim i hocu da letim na 1m od zemlje on stalo pod istim gasom ide gore dole. sta treba da podesim da stoji na jednoj visini? namjerava ga koristiti za FPV.
evo i video kako se ponasa.
http://imageshack.us/clip/my-videos/225/hax.mp4/
http://imageshack.us/photo/my-images/90/dscf2385y.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/13/dscf2387e.jpg/

hvala unapred svima.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #1
daj mu malo više gasa. digni ga na 2-3 metra pa vidi. onda trimom podesi finije koji klik gore/dole, ne previše.

ovo si prenisko pa se radi o ground effectu. kada izađeš iz njega model krene padati. zato ti se to stalno ponavlja...
na 3 metra neće sigurno.  :)

ako su to prvi letovi,
odi iznad livade, ne asfalta.


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #2
puno hvala. pokusacu
prvi put je pa reko necu visoko.  ;)

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #3
slicno se ponasala i moja hexa od tonija, ja sam je probao u zatvorenu prostoru i nisko do 0,5-1m visine i šetala je tamo amo, nikako se smiriti, i na kraju mi otišli gyro u revers, kad sam ja to s tonijem riješio kako vratiti u normalu ( u stvari tomislav je slao pozadinske mailove :D pojasnjenja), otisao na golf teren i odmah mi je bolje letjela,mirnije, malo sam trimao na aurori ali i na potenciometrima na ploči, da ne stavljam ovdje video, pogledaj na yubitu "hexacopter posusje", ali sto kazu toni i tomislav treba puno vjezbe za osjecaj da palice idu lagano, ovaj moj video je prvi da imam kakvu takvu kontrolu nad heksom, i da na kraju, probaj je staviti na vodoravnu podlogu, ovaj asfalt mi se čini da je pod nekim kutem
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #4
moze pojasnjenje ground efekta ?


dali to utjece na ziroskope ili zbog turbulencija na propove, neznam.... pitam..

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #5
moze pojasnjenje ground efekta ?


dali to utjece na ziroskope ili zbog turbulencija na propove, neznam.... pitam..

Da točno tak,jednostavno sam sebe ometa.... ;)
Robert

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #6
Ground effect je povećani uzgon pri letu / lebdenju u neposrednoj blizini tla.

Tlo ometa normalno strujanje zraka. Isto tako smanjuje se protok zraka ispod helikoptera, što što rezultira povećanim uzgonom. Druga stvar koja se javlja je da taj zrak koji je promjenio stujanje, smanjuje stvaranje vrtloga na krajevima propelera koji inače smanjuju efikasnost propelera ili krila na avionima. Na nekim avionima krajevi krila zakrenuti su prema gore iz istog razloga - smanjenje vrtloga na krajevima krila.

Uglavnom rezultat svega ovoga je da ti u blizini tla treba manje snage za održavanje hovera nego inače. Kad se digneš na visinu na kojoj ground effect prestaje djelovati, a helikopter kao da izgubi snagu. U stvarnosti ne izgubi snagu nego nestane dodatno stvoreni uzgon.

[attach=1]

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #7
pozdrav.
ispostavilo se da je bilo vise problema odjednom. karbonske cijevcice koje sam stavio pod opterecenjem su se tresle i ometale gyro. to se desavalo zato sto sam motore stavio skroz na kraj cijevi, samo sam pomjerio motore prema sredina za 70mm i problem rijesen. sada je puno mirniji i nigdje ne skrece. jos malo podesavanja osjetljivosti gyro i prekse letenja a onda FPV.
hvala svima na pomoci. cim bude ljepse vrijeme stizu snimci.  ;)
postupke granje cu postaviti cim budem imao vremena.


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #9
imam jedno pitanje za malo iskusnije letace sa quadcopterom. 
zanima me razlika izmedju + i x moda letenja?
jel igra ulogu u stabilnosti, pokretnosti...?
trenutno sam na + modu.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #10
Sada kako voziš, u + modu prema naprijed gleda jedan krak.
U x modu prema naprijed gledaju dva kraka, tj board sada zakreni u stranu 45 stupnjeva i to mu postaje prednja strana (što je prije bilo između dva kraka sada postaje prednja strana)
Neznam ti bez gestakulacija to objasniti :)
ali u principu se koristi da bi kamera mogla snimati sa širim kutem i da ne smetaju motori.

A da ja tebe pitam, gdje si našao ove plastične nosače na koje si stavio motore ?

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #11
imam jedno pitanje za malo iskusnije letace sa quadcopterom. 
zanima me razlika izmedju + i x moda letenja?
jel igra ulogu u stabilnosti, pokretnosti...?
trenutno sam na + modu.

Isti DREK,ovisi na kaj se navikneš i kaj ti bolje leži,X je eventualno bolji radi snimanja kak je već napomenuto.
Kod X moraš pratiti dva kraka na riti quada,dok na + samo jedan.
Probaj pa vidi.
Robert

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #12
imam jedno pitanje za malo iskusnije letace sa quadcopterom. 
zanima me razlika izmedju + i x moda letenja?
jel igra ulogu u stabilnosti, pokretnosti...?
trenutno sam na + modu.
+ mod je vise za brzo letenje,acro,lakse radi nagle manevre mada sve ovisi o pilotu, meni to sve isti k

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board pomoc

Reply #13


A da ja tebe pitam, gdje si našao ove plastične nosače na koje si stavio motore ?

pravio sam od pleksiglasa.
prvo sam isjekao sve kockice, onda sam na stubnoj busilici probusio sve rupe i na kraju prepolovio na dva dijela. nista lakse  ;)