Skip to main content

Topic: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j (Read 18748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #30
za oko sat vremena postavit ću ti predložak nacrta ..upravo sam skinuo dosta čistu sliku pa mogu ucrtati detalje...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #31
eewan kako rekoh napravih i evo skica... samo rebra ttrupa ti nisu u mjerilu sa slikom po kojoj je crtano nego sa druge priložene skice..možeš sam po ovom predlošku povečati skicu i na njoj prema priloženom ucrtati sve detalje .. nadam se da je dovoljno jasno...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #32
malo vremena u radioni, smirivanje živaca (ovaj rad tako smiraju dabi ga neki u bijelom mogli uvesti kao terapiju)i vide se rezultati: donja strana trupa " opšivena" i pošto će sutra kiša plan je završiti trup -nema još puno posla...pozdrav ekipi
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #33
Sada je prilika da depronaši i ostali mladi modelari vide kako se gradi model od balze. molim te da prikažeš više detalja opšivanja trupa te kako motaš balzu.
Pozdrav iz Siska
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #34
nema tu prevelike muddrosti; pravilni odabir balze da ne dođe do pucanja po godovima ,precizno rezanje dijolova "opšiva"od rebra do rebra i od uzdužnice do uzdužnice ..Ako je kavez pravilno složen lijeva i desna strana opšiva su kao U ogledalu i nije potrebno posebno raditi šablon za svaku stranu..probat ću sutra slikat i stavit u javnost...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #35
Za sve koje zanima evo niza slika današnjih radova:sl1.i2. provjera nalijeganja djela oplate; sl3.izrezane lijeva i desna strana oplate;sl4. i 5.lijepljenje jedne strane oplate;sl 6.zalijpljene obje strane;sl7.izrezane oplate kabinskog prostora;sl8.i9.lijepljenje oplata kabinskog prostora;sl 10.završeno "opšivanje prednjeg djela trupa i profil šablona kabine; sl11. trup i izrađeni šablon kabine;sl12. do sada urađeno sa već prikazanim krilom(izrada krila dolazi na red po završetku trupa)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #36
EEwan.; evo skice nosača motora .. uglavnom ako sam radiš nosač motora oblik ti je na skici a lijepi se dvokomponentmim epoksijem duž uzdužnica i u prvo i drugo rebro...po želji možeš pojačati vezu između rebara sa još kojom uzdužnicom kod prednjeg djela odnosno od krila do nosa avina...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #37
PZD, tvoje gradnje su odlične i gušt mi je pratiti na NFF-u kako ti projekti napreduju!

Neka jubito-piloti vide da se i od balze može napraviti model!  :D

Usput, zamolio bi te za jedan detalj: kada slikaš model, ili fazu izrade dijelova, da li možeš pokraj staviti neki prepoznatljivi predmet radi usporedbe veličine modela. Nešto poput kutije cigareta ili slićno.

Damir

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #38
Kako nebi mogao a sve u svrhu da što više naših mladih članova potaknemo na gradnju...usput da ti kažem u vinkopromu je bilo ovaj put perfektno lagane balze tako da ovo do sada napravljeno zajedno sa vertikalcem i horizontalcem nema ni 80 grama...ostao sam malo zatečen obzirom da je oplata od 2 milimetarske balze...pozdrav legendo
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #39
jedna slika uz kutiju cigaretlina (iako sam sa njima raskrstil prije tri godine);uglavnom konačne dimenzije modela bit će:dužina-72 cm;raspon krila97 cm a težina po svemu urađenom do sada neće preči 700 grama sa baterijom..obečavajuče ....a nastavak slijedi sutra,pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #40
Prijepodnevna"zabava "je završena i na trupu još ostaje za uraditi mali dio gornje oplate i nakon ugradnje nosnog stajnog trapa završiti nos.. u međuvremenu je pripremljen šablon za krilo i šabloni rebara krila ..Ako danas još uhvatim vremena krenut ću u realizaciju krila..na priloženim fotkama je i čaša od jogurta radi usporedbe( pozdrav Diogenu).. i naravno sve  o izgradnji krila pokušat ču popratiti sa dosta detalja...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #41
super ce biti spravica.Da ljudi zaju u kolikoj radionici radite toliki broj modela pali bi na guzicu.stvarno je super i drago mi je da ste stavili u javnost vas nacin gradnje do zadnjeg detalja nek i mladi pocnu raditi nesto svoje puno je veci uzitak letenja nego kod kupovnih modela a o tezini da ne raspravljamo.vidjeo sam canadair 160cm raspon krila a tezina 3600-3900g a moj s ovim nacinom gradnje za sada nije presao 300g sto je izuzetno dobar rezultat za ovako glomazan mode.(Zahvaljujuci PZDu)ajde kad budete radili sarke isto poslikajte jer mislim da vecina nezna kako bi to radili.poz

Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #42
I evo rezultata popodnevnog rada:sl1.-šabloni prvog i zadnjeg rebra od špera;sl 2.-provjera nalijeganja rebara poslije obrade između šablona;sl 3.-slaganje i lijepljenje rebara na donju ramenjaču;sl4. i 5.-izrezivanje prednje i zadnje ivice krila u zadanom  "V" obliku krila;sl 6.-lijepljenje prednje i zadnje ivice za rebra krila i gornje ramenjače;sl7.-gotov kostur krila..nije bilo moguče lijepiti i slikati odjednom al se nadam da će vam i ovo približiti način moga rada...pozdrav        ....zaboravih reči da kod ovog načina rada nema nikakvih prikucavanja krila za podlogu a dobije se jako velika preciznost... ijoš jedna slikica sa kosturom krila bez elerona..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: pala odluka za novi projekt BeDeBD 5 j

Reply #44
 Iako je danas bilo puno obaveza uspio sam plankirati gornju stranu krila..i to izgleda ovako:
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar