Skip to main content

Topic: Osnove 'lektrike (Read 2506 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Osnove 'lektrike

Pozdrav svima
Palo mi je na pamet da bi možda bilo dobro sve Vaše znanje sakupiti u jednu cjelinu.
O čemu se ustvari radi ?
Svi mi imamo barem po jedan model letjelice a nama početnicima je vrlo teško shvatiti, jer jasno je da pojma nemamo, što su oni čudni elementi u modelu i zašto su oni uopće tamo.
Znači ako netko ima volje da nam objasni recimo što je to regler, kako se on parametrira sa motorom ili sa baterijom ili sa čime se već parametrira, što znaće sve one oznake na regleru........i sl te isto tako o svim komponentama što se nalaze u avio-modelu (ako bi još stavili šemu vezivanja i po koju sliku sve neznalice sa foruma bi digle po kredit da Vam platimo pivkana i nagradimo Vaš trud).
Molio bih sve Vas da ako želite da napišete po koju rečenicu o svim dijelovima pa da to sakupimo u jednu cjelinu za buduće neznalice kao što sam i sam sada.
Evo ja se prihvačam obaveze da napravim i oblikujem završni dokument koji bih onda proslijedio svima na forumu.
Veliki nam je problem nama neznalicama i pratiti o čemu govorite na forumu, barem kad je riječ o elektro-komponentama kad ne kužimo osnove.
Hvala svima unaprijed
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Osnove 'lektrike

Reply #1
Škac prijatelju moj evo ti najjednostavnija shema što je u modelu a kako što radi i karakteristike istog objasnim  ti u 3-4 oka...ukratko :motor vrti elisu, baterija daje napon, prijemnik dobija komande od stanice, regler ima nekoliko funkcija: skida napon baterije na radni napon prijemnika upravlja obrtajima motora i isključuje motor kad baterija dođe oko minimuma ispod kojeg bi njeno pražnjenje velikom strujom dovelo do oštećenja... ostalo kad se vidimo....pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Osnove 'lektrike

Reply #2
Dobro je, krenilo je pomalo
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: Osnove 'lektrike

Reply #3
šoki  danas popodne se vidimo samo oslobodi liniju da se čujemo .. tel ti je stalno zauzet... ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar