Skip to main content

Topic: Novi Zagi nakon prvog(+Video) (Read 32002 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #45
Kupio sam onu malu privjesak  Turnigy kameru pa reko da isprobam po prvi puta snimit nešto iz zraka  :) ,stavio sam ju na Zagi krilo i zaljepio sa trakom :) ,snimka je takva kakva je,malo trese i ima smetnji ali za te novce meni je ok. :P .Snimano je na lokaciji Između Lučkog i Stupnika.
Radi so ovoj kameri:https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39302__Turnigy_KeyChain_Camera_w_o_memory_card_EU_warehouse_.html?strSearch=turnigy%20camera
SNIMKA YouTUBE  8) :
http://www.youtube.com/watch?v=dOcusCCagWA



Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #48
Ako ti smijem predložiti, prop malo izbalansirati i kamericu zaljepi čičak trakicom manje će prenositi vibracije, vidit češ razliku. Ja imam taku kamericu i za te pare je super.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #49
Da, znam za propeler,a kamericu sam samo duck trakom zaljepio pa zato i vibrira,a nemam čičaka više,potrošilo se.Hvala na komentu :) .Ipak je bio to  samo test kamerice jer sam ju tek nedavno dobio. ;)




Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #53
Danas se desilo ocekivano,a to je da me je propeler od Zagia opalio po srednjem prstu i otkinuo dio nokta,uglavnom dobro sam i prosao ,netreba sivat.Kasnije ide snimka kako se to desilo ,a za sada samo fotka sa flasterom.

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #54
meni se to isto dogodilo, do kosti, nisam mogo vjerovat da je tako oštro, treba paziti

Odg: Novi Zagi nakon prvog

Reply #55
Jedan video Zagia ,testiranje :P
Zagi wing test


MarioMT, jedan savjet! Kad startaš model uvijek upališ prvo Sender t,j stanicu pa tek onda model(izuzetak je bindanje) ,kad sljetiš t.j kad prestraneš letjeti prvo gasiš model i tek onda stanicu.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #56
Danas se desilo ocekivano,a to je da me je propeler od Zagia opalio po srednjem prstu i otkinuo dio nokta,uglavnom dobro sam i prosao ,netreba sivat.Kasnije ide snimka kako se to desilo ,a za sada samo fotka sa flasterom.

ne kužim zakaj kod lansiranja zagija držite za dio koji grize ?? primiš ga lagano za vrh krila, čisto lagani spin - ruka ispružena, pičneš gas i nikad ne dođeš ni blizu propelera... eee... deca... deca....
od 14-te sekunde
http://www.youtube.com/watch?v=WPDFF14at5A



Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #58
Kao prvo leteča krila nisu za početnike.Krila imaju drugi koncept pilotiranja i ponašanja u zraku,pa i samog starta.
Drugo, modelar mora najprije naučiti redosled svih kontakta stanice i modela jer u suprotnom se može puno stvari desiti koje znaju ugroziti pilota pa i druge ljude.
Stvarno nekako ne razumijem modelara početnika zasto počnu letjeti na modelima koji spadaju u tek treču fazu modelarenja.
Mislim da je uzrok jer je to najjeftinija varianta, i lako je svakome to napraviti.
Danas imas več toliko dobrih i jeftinih trainera za početno učenje da to nije više potrebno.Modelari početnici probajte se drzati nekih pravila u modelarstvu jer inače ako ne zna biti modelarenje vrlo skup hobi i za onog ko se ne drži pravila i štetan.. Kako za njega tako i za druge.
Extra 300,Edge 540, S-Bach 342, Beaver dhc-2, Domino, Ultron,Discovery...
          Graupner MX-12, MX-20

Odg: Novi Zagi nakon prvog(+Video)

Reply #59
Već smo jedno 12 puta pričali o tome kako Zagi nije za početnike ali očito je Hrvatska posebna po svemu pa tako i po tome da je to svima prvi model. Uvijek sam govorio da to nije avion i da ne leti kao avion, a da ne pričam o tome koliko je teško početniku složit Zagija da poleti iz prve i da sve prođe ok...