Skip to main content

Topic: Graupner mx 12 hoot vs Zagi (Read 5566 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Poštovani kolege,interesira me da li neki od članova ovog foruma voze dotičnog Zagija sa Graupner mx12 hoot.Ako da bio bi mu puno i jako zahvalan da mi pomogne isprogramirat ili podesit stanicu jer ja sam več polako lud.
Hvala unaprijed.
Uspijem bindat prijemnik i onda sve pada u vodu.komande me ne slušaju a neznam ih podesit.Na desnoj palici pomcianjem u ljevo dodajem gas.To isto radim i sa ljevom palicom pomicanjem prema gore.Kad sam dobio stanicu i bixlera nisam imao nikakvih problema spojio po uputama i sva radilo ok.
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #1
Mozda je problem u mixu ili u nacinu spajanja komponenti na prijemnik.
Lp,
Alex

Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #2
jel izabrao u stanici kombinaciju za zagia? ima u postavkama sve predvideno
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #3
1. Odaberi novi model npr "Zagi"
2. u setupu "tail type" programiraj delta/flying wings
3. Nemoj stavljati nikakve mikseve
4. Na prijemniku ESC spajaš na 1, lijevi elevon na 2, desni elevon na 3
 
Mod je pretpostavljam 2
 
Sigurno imaš nešto umiksano sa gasom i elevonima

Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #4
mislim da da. jer 2 i 5 je mix za flaperone. s obzirom da je dubina na 3, ima smisla. osim toga ima manual na netu na svim jezicima u PDF cak ima i slika
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe


Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #6
Uspio sam  zahvaljujuči  vama ;) ;) ;) ;) ;) ;) esc je sad spojen u 1 a servači u 2 i 3  i mod  stick mod je 2.
Tail type je delta /FLW,a aile/flap  2aile.Meni je cijelo vrjeme esc bio u 3 pa me malo jeb...
Za sad radi ali radi(na podu)Evo slika od zagija.
Još malo zaštitim bateriju,učvrstim servače  podesim hod servača i proba samo neznam kad ču vremena nać.
Znate da sam kupio Bixlera  u H.K. ali čeka ljepljenje jer mi je prilikom jednog od probnih letova pao i napuklo je krilo a ja nisam na vrijeme primjetio pa sm ga još jednom dignuo i napravio jedan luping i krilo je u zraku puklo a on se strmoglavio i razbio.Sva sreča da sam uzo grablje na prvi let po preporuci prijatelja pa sam ga na brzinu pokupio i doma da me ko ne vidi. :D :D :D :D
Inače sam iz Samobora i radim u Bosch servisu Purić pa ako kaj trebate po tom pitanju  slobodno pitajte.
Još jednom hvala svima ;) ;) ;) ;)

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #7
 pa radi, ali ne u modu 2, palica gasa ti je na lijevoj strani ali softver nije podešen za to,
imaš negdje opciju za stick mode, potvrđuješ to samim spajanjem reglera u kanal 1,
a u modu 2 je uvijek na 3. kanalu kako si spojio na početku
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #8
Možda griješim ali zar nije uvijek isti raspored na RX-u bez obzira na mod?
 

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #9
Zato sam ja i spajal kak jesam jer ak radi motor na bixleru u 3 mislil sam da bu i na Zagiju kad tamo pljuska.
 :'( :'( :'(

Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #10
nije! flaperoni su 2 i 5
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #11
i to pise u manualu...
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe


Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #13
aha :) meni je tak na suhoiu. imas f3a dio manuala u kojem imas sve napisano za setup 2aile, 3 je kanal od dubine. na njega se mixa delta, 2 je inace za elerone a 5 za flapseve. kad radis flaperone, spajas 2 i 5 na prijemniku a na stanici samo stavis 2aile i stvar radi, samo moras programirati prekidac za elerone na stanici
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Graupner mx 12 hoot vs Zagi

Reply #14
aha :) meni je tak na suhoiu. imas f3a dio manuala u kojem imas sve napisano za setup 2aile, 3 je kanal od dubine. na njega se mixa delta, 2 je inace za elerone a 5 za flapseve. kad radis flaperone, spajas 2 i 5 na prijemniku a na stanici samo stavis 2aile i stvar radi, samo moras programirati prekidac za elerone na stanici

Dal suhoi ima elevator? Mirage i gripen nemaju ( čista delta ) kao i zagi.
Elevoni i flaperoni nisu isto.