Skip to main content

Topic: Zagi (Read 1756 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zagi

Nakon mnogobrojnih hvaljenja zagija odlucijo sam i ja napraviti jedan.Profil sam uzeo iz programa profili (Zagi 12) posto je to prvi  zagi koji radim u zivotu isao sam na onu metodu s cim imam s tim klimam.krilo naravno izrezano iz stiropor ploce ne bas najbolje jer mu je malo zica debela pa se slabo grije al imam tanju pa za sljedeceg budem stavio tanju.nakon sto sam poljepio dva krila obljepio sam ih papirnatom trakom.elerone sam napravio od spera (drvene kutije od povrca)jer nemam trenutno balze.setup je gljivica 200w regler 25A 2 9gservaca i bat 3c 2200mah.interesantno je to da kad sam dodao gas izbacio ga iz ruke da je isao pravocrto ko violina da budem iskren mislio sam da ce prvi izbacaj biti ŽBLJONG al je proslo ok.Kao i svi ostali koi su probali zagia i ostali odusevljeni tako sam i ja.Nije nesto za precjenjivat ali kolio das truda toliko i on tebi.Ja sam ga uspjeo sastaviti za 4h i 20min sa ubacenim servacima.malo je slab pogon al barem ne trosi puno struje :) evo koja slika sad jos trebam smjestit bat kako spada  jer danas cim je stigla bila je zaljepljena trakom i u zrak.

Odg: Zagi

Reply #1
Dobro došao u klub  ;) zagista.

Istina je ovo o uloženom-dobivenom. Mnogi podcjenjuju kvalitetu izrade pa se poslije čude zašto njihov zagi ne leti kak treba.
Prošli vikend smo Kobac i ja testirali njegov zagi ( a znamo kak je gosn Kobac pedantan ) i mogu reći da je i mene iznenadilo držanje njegovog zagija u zraku po ne baš termički povoljnom danu.
Kao što rekoh model je tako pedantno napravljen ( sve tranu ništa vani ) da je otpor zraka minimalan i sa takvim modelom se lako mogu napipati zračni stupovi i stupići.

Pozz

Odg: Zagi

Reply #2
Istina ni meni danas nije bilo termike ali zeru vise propada od easy glidera sto me stvarno iznenadilo mislio sam da ide dole ko kanta ali brate drzi dobro.i jos nisam napisao sto se tice letnih karakteristika bi ga preporucio svakom pocetniku do pola otklona komandi je kao trajekt a kad okrenes ful vrti se ko svrdlo i sto je jos interesantno sto sam odmah primjetio daje upozorenje za slom uzgona valja se ljevo desno i nos mu levuda gore dole.vecina modela se slozi preko krila i PRC.mislim da je idealna spravica za pocetnike i za vec iskusne modelare.ako nista drugo ako ga skrsis imas niti 20kn stete (ako nije kvalitetan crash)sa CG om nisam nista kemijao nego kako mi je izbacio calculator tako sam stavio.kakva su iskustva vas zagista nezdam dal se isplati ista prckat ako mi je tako fino poletioi ponasa se savrseno.

Odg: Zagi

Reply #3
Možeš se malo igrat sa CG-om za termičko letenje ( CG malo nazad ) i ukopavanjem batke i reglera za što manji otpor.
Sve ostalo se ne isplati, ipak je to model za baci u zrak i leti.