Skip to main content

Topic: Robbe Charter (Read 36642 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Robbe Charter

Reply #30
Hvala Damire evo danas popodne ću plankirati krila po tvojoj preporuci s gumicama, da li kod takvog načina plankiranja moram posebno na nešto pripaziti ili mi za to mogu poslužiti tvoje slike postane u tvome postu. ???

Da li opterečenje mogu izvesti sa gumicama ili da uzmem neki uteg?  ???

Meni su po shemama ravna krila a isto tako su i zaljepljena ravno i nisu dobili nikakvu torziju kod izrade za sada.   ;)

lp
Marjan
Ovisi o gumicama i tvrdoći balse za plank. Dobro je nešto podmetnuti ispod gumica sko se radi sa jačom silom , da ne ostanu tragovi na balsi. Ukoliko se bojiš da bi ljepilo moglo iscuriti sa strane, sve se to obriše sa vlažnom krpom, a ako postoji opasnost da se zalijepi za podlogu ili podloške, stavi se malo najlona kao izolacija.
Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #31
Marijane kad napraviš Chartera - daš mi krug ?

Dam nema beda samo na preljevnici gdje je daleko Sava  :D :D :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #32
Vidiš Smiljac ,dobro me sjetio Marjan,a da ti nabaviš jednog Beavera sa plovcima,pa da se riješimo kompleksa Save..... ;D ;D ;D ;) ;)
Note:Ti si mi klupski kolega, pa te molim da našeg podpredsjednika, pravilno pišeš bez ''i''..jel tako dragi MARJANE ?... :) Sada će Pongra reći da se dobro ''uvlačim''..a što ću....kad Vas sve volim. :-*
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Robbe Charter

Reply #33
Na preljevnici je blizu jezero, pa kad me krene , ni podmornicu mi više nećete dati ;D ;D ;D ;)  lp

Odg: Robbe Charter

Reply #34
Evo i danas sam napravil nešto,
Malo sam mozgal i napravil šablonu za gornji dio plankiranja

to izgleda ovako

[attachimg=1]

Stavio sam L profil i podmetnuo ga jelovom letvicom da dobim kut od krila isve zajedno učvrstio na podlozi.

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Stavio sam ekstenzije da mogu plankirati spojio sam ih 2 komada od 30 cm i zaljepio trakom da ih mogu izvući kad mi dođu od 60 cm u komadu

[attachimg=5]

Evo kako sam izvršio plankiranje

[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

[attachimg=9]

Hvala Damire na ideji sa gumicama ovo mi je puno bolje i lakše nego zabijat špenadle u balzu




Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #35
Pošto mi je Damir sugerirao da je bolje otežat balzu rješio sam to ovako
Stavio sam poprijeko dvije balze 10x5 po dužini i u sredini između njih 8x8, a poslije je L profil išao preko njih da ih dodatno stisne


[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Nije mi hića pa sam danas samo jednu stranu krila napravil a sutra ću drugu jer mi se nije dalo radit još jednu šablonu, a ovak opet obe strane krila idu u istu šablonu pa će biti ista

nastavlja se................
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #36
Sada je žena došla do štipalica, ali si joj popalio sve gumice  :D :D
D.

Odg: Robbe Charter

Reply #37
Sada je žena došla do štipalica, ali si joj popalio sve gumice  :D :D
D.

Nisam gumice sam danas trazil po ducanima i nasel nakraju u dioni paket po 6 kn i odmah uzel 2 paketa
Tak da vise nebum koristil zenine rekvizite zbog mira u kuci
 :D :D :D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #38
Trebao si kupit i koji paket kvačica!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Robbe Charter

Reply #39
a posle sveg ovog divnog rada, lepo u vitrinu s njim  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Robbe Charter

Reply #40
Evo krilo je plankirano s gornje strane i zgleda ovako

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Stavio sam i drugu polovicu u šablonu i poljepio gornji dio planka

[attachimg=3]

Kad sam to napravil išao sam na prvoj polovici krila poljepiti donji dio planka do spoja krila na kabini
To sam izveo ovako

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

Išao sam na varijantu s gumicama i moram priznat da je dobro pritisnula balzu na rebro

nastavlja se.........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #41
super ti ide

Odg: Robbe Charter

Reply #42
Evo danas pobrusio donji plank i on izgleda ovako

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

onda sam pristupio ljepljenju gonjeg djela planka koji sam izveo na ovaj način

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

Kad sam to napravio poljepio sam na drugom dijelu krila donji plank

[attachimg=8]

nastavlja se ..........
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Robbe Charter

Reply #43
Lijepo to tebi ide ... nego ... pregledao sam još jednom slike i čini mi se da su gornja i donja ramenjača od balse, ili sam krivo procjenio?
Damir

Odg: Robbe Charter

Reply #44
Sve sam do sada radio prema uputstvima i citajuci strane forume, balzom je plankirano i gornji i donji dio remanjace, jos se na spoju krila stavlja dvije ploce aviospera kroz koji se krilo pricvrcuje za trup. Sutra cu ih poljepit zajedno pa cu stavit slike.
S cim mi je najbolje elerone pobrusit jer su od pune balze a volio bi da mi budu ravno pobruseni, ima li mozda kakva jednostavna tehnika ili ne.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C