Skip to main content

Topic: 'Mimi' F3K mini DLG - gradnje, letenje (Read 64466 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #60
A jesi siguran da nisi napravio "trzaj" kad si bacao longshota kad se raspo?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #61
Ha ha pa napravi čvrščeg čukca e daj kada radiš napravi meni jednog :)
Citabria, CL415, Piper Cub, X Aircraft Quad, Mini H quad by Jazz, Airbus A319, Cessna 182,  Spectrum DX6i,  Parrot Bebop Drone sa Sky linkom (FPV link sa telemetrijom)
Tu i tam nekaj skršim :)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #62
nisam jer kad se baca cukac nebaca se sa trzajom jel ce ti kukovi ispast , i poceo sam radit jednog po svojem sa punom balzom u krilima pacemo idjet sta cemo dobit hehe

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #63
evo i mojih nekoliko slika mog buduceg f3k mini samo mi jos trup fali  :) a kad finisiram sve onda cu izvagat i ostaklit  :)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #64
Ajde ,jesi ga završio? I ako da, kak ide?

Poslano s mog telefona...

"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #65
Nije ga završio, nije se primilo dobro staklo na balzu, pa je pošizio, skinuo staklo sa krila i dao meni sve. ;D Budem ga dovršio do proljeća, nemam sad gdje to u miru posložit.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #66
"dok nekom ne smrkne, drugom ne svane "  :P

mislim da ga se (ovog mini) ne treba presvlačiti sa staklom. Enivej, zelim ti uspjeha. I javi kad bude gotovo.

Mifi
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #67
Hvala, budem krenuo iza Nove sa izradom. Presvlaćio je sa 25g staklom ali nije imao vakum pa je zato loše ispalo. Horizontalac i vertikalac su ispali čak OK (barem za mene, za Hermana su neupotrebljivi  :D ). Budem poslikao tokom rada, a kad ga zgotovim idemo na kanal (imam još jedan projekt u izradi pa bi htio oba zgotoviti).

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #68
Imaš kakve slike tog neuspjelog pokušaja? Baš me zanima kako izgleda...da li se uopće nije primilo, ili ima balona, previše/premalo epoxya, kaj točno?

Pitam jer ću uskoro i ja slično radit pa da znam što je dovelo do "havarije" :)

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #69
Budem poslikao vertikalac i horizontalac jer sa njih nije skinuo staklo, sa krila je skinuo. Veli da je cijeli zajeb bio jer nije radio vakum varijantu nego neka folija specijalna koja ide na staklo pa kao "ne treba" vakum. Pošalji mu PM, ne znam baš sve detalje, uglavnom razočarao se postupkom.

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #70
Budem poslikao vertikalac i horizontalac jer sa njih nije skinuo staklo, sa krila je skinuo. Veli da je cijeli zajeb bio jer nije radio vakum varijantu nego neka folija specijalna koja ide na staklo pa kao "ne treba" vakum. Pošalji mu PM, ne znam baš sve detalje, uglavnom razočarao se postupkom.

ok, hvala

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #71
koristio sam posebnu vakum foliju koja cim dode u dodir sa vlagom se rasteze ko guma i kada sam nasmoliro 4 plohe stakla prva mi se prejako zguzvala i u vakumu je jos flija lose djelovala pa nisam dovio sjajnu povrsinu a smole ti ide toliko da uspijes namocit staklo i onda se dobro isusi sa papirom i valjkom a presvlacio sam ga iz razloga da izdrzi moje bacanje .

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #72
Nedavno sam zavrsio MiMi.
Iz nekoliko razloga nisam slijedio nacrt za trup, a najveci je to da mi je to najdosadiji dio gradnji( ili da se bolje izrazim, jedini dio gradnje u kojem ne uzivam)..


Htio sam trup koji bi bio cvrsci, prostraniji (tj.. pristupacniji), brzi za izradu te laksi.
Kao sto se vidi sa modela, karbonski boom ide skroz do vrha nosa i na njega se naslanja balzeni vrh koji je nalijepljen na rebro od 1-1,5 mm spera. Ovo rebro ima dvojaku svrhu: prenosi opterecenje od nosa na 5x5 balzeni stapic te osigurava geometriju plasticnom plastu koji stiti elektroniku. Balzeni stapic sluzi kao zrtveni dio strukture, tj slama se uslijed opterecenja - na sredini potrebno napraviti mali V utor (funkcionira u praksi). Straznje rebro trupa osigurava krilo (kroz njega prolazi klin od krila..nije vidljivo na modelu). Dio iza straznjeg rebra napravljen je od vertikalne balze koja se veze za boom jednim slojem staklenog tkanja.. konstrukcija je ukrucena plocicom spera koja ujedno sluzi za podesavanje odgovarajuceg dihedrala (V klinovi nisu prikazani na modelu)..


max promjer trupa je 37mm zbog serva i 350mah baterije koju koristim.. slijedeci planiram napraviti 30mm


U ovaj trup moguce je ubaciti balast.  :)


Komentari, pitanja i prijedlozi dobro dosli!  ;)









LP luka







Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #73
Ovo je stvarno dobra idea, samo me zanimaju promjeri i dužine letvica i kružića od špera. Ako možeš molimte kotirat sve mjere tj. 5x5 letvica, kružići,letvica na kojoj je elektronika, ovaj dio balze s vertikalnim godovima omotan u staklo i mala letvica u koju ide vijak.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: 'Mimi' F3K mini DLG - tips,tricks&traps

Reply #74
Ovo mi se izuzetno svidja: činjenica je da karbonsku cjevku treba produžiti do nosa jer model stano puca ispod krila.
Zapravo, cijelo ovo rješenje mi je jako privlačno, pogotovo zato jer iza njega je jedno zrelo razmišljanje o konstrukciji.

Nebi ništa mijenjao, neka se stekne malo iskustva , biti će prilike: jedina stvar koju bi eventualno napravio je sam nos, vrh trupa od balse bi zamijenio sa onom žilavom spužvom, kao i sve u zadnje vrijeme, mislim da je to espandirati polietilen ili možda PVC, nisam siguran.

Ima li koja slikica ove izvedbe, naročito me interesira gdje si proveo sajlu od serva prema stabilizatoru (stabilizatorima) ?

@Toki, kada si spomenuo 'kotiranje' to me podsjetilo na tvog profesora tehničkog.. ;)

Damir