Skip to main content

Topic: Vacuum forming box (Read 5366 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vacuum forming box

Reply #15
Materijal se zove Vivak - copoliesterske ploče (proizvodi Bayer)

http://www.pako.si/hr/tehnicni.asp?id_strani=970

imaju prodaju u Zagrebu i Rijeci.

Ploče se dobro omekšaju pri zagrijavanju, polako se hlade, drže formu i ne mijenjaju boju.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Vacuum forming box

Reply #16
Probao sam grijat na el. roštilju ali nakon prvog pokušaja napravia sam bubanj  :D
drugi okušaj je bia s zagrijavanjem u pećnici na 200 s istim rezultatom
sad sam nabavia dvije nove folije pa ćemo vidit kakvi će biti rezultati s njima, uglavnom nije mi važno ako plastika promjeni boju jer će se ionako posli piturat
gleda sam i onu foliju u bauhausu ali mi se ćinila predebela pa je zato nisam uzea

inaće ja sam ovo napravia u dva popodneva za 0kn a koristit će mi za dosta stvari kao šta su kabine, kaputaži i one kapice šta idu reko serva na krilima itd. samo da nađem odgovarajuću foliju  ::)

kroz par dana bi treba ponovno probat pa javin kako je prošlo  ;)

down with the gravity

Odg: Vacuum forming box

Reply #17


Materijal se zove Vivak - copoliesterske ploče (proizvodi Bayer)

http://www.pako.si/hr/tehnicni.asp?id_strani=970

imaju prodaju u Zagrebu i Rijeci.

Ploče se dobro omekšaju pri zagrijavanju, polako se hlade, drže formu i ne mijenjaju boju.



točno Faldomak, ja sam greškom naveo gfk koji je zapravo plastika ojačana staklenim vlaknima, nisam siguran da li je pogodan za vakumiranje, isprika za krivu informaciju.

Da li su ti poznate cijene tih ploča, baš me zanima a  ne da mi se registrirati da bi vidio cijene...

Odg: Vacuum forming box

Reply #18
Nažalost ne znam cijenu kod njih - cijena u EU je oko 20€/m2 u "bau" dućanim do 50€/m2 u modelarskim dućanima.

Za manje komade savršeno rade jednokratni plastični tanjuri - oni tanki, imaju lagano hrapavo dno - to se istegne, zagladi kod rastezanja.

Puno je zgodnije kada pokraj kutije s vakumom stoji kutija u kojoj je grijač (izvađen iz stare pečice i sl.) a okvir na kojem je folija se učvrsti pantima i samo okrene grijanje/vakumiranje.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }