Skip to main content

Topic: Izrada F1Q (Read 4032 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izrada F1Q

Kako gradnja bude napredovala tako cu stavljati slike
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #1
Nastavak
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #2
Koji su ovo materijali izrade?
oce bit neki motor naprid? :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Izrada F1Q

Reply #3
Karbon-kevlar, karbon i balza. Motor ce biti za penjanje ali bez radio-upravljanja. Naime radi se o slobodnoletecem modelu kategorije f1q
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #4
Odlično!
Ova gradnja izgleda jako uredna i zanimljiva.
Pomalo daje i odgovor na moj upit u temi ''Manje poznate modelarske vještine''.
Slika ima dovoljno ali bi bilo dobro i malo popratnog teksta.


Odg: Izrada F1Q

Reply #5
Ljuske za dbox napravio sam od 160g karbon kevlar platna izrezanog pod 45 stupnjeva, namazao epoksijem, istisnuo visak smole i vakuumirao, nakon sta sam ih izvadio iz kalupa izrezane su na mjeru i teze 6,5 g svaka.Za ramenjacu sam uzeo 3x1 mm karbon gore i dolje a između je balza sa okomitim godovima u odnosu na karbonske letvice, na mjestima gdje dolaze rebra omotana je kevlarskim koncem.
Rebra sam napravio na klasican nacin, prvo sablone od spera a zatim između 2 sablone nanizao balzu i obrusio prema sablonama.
Prednji dio rebara odrezao sam na mjeru dboxa - sirina ramenjace i tako zaljepio na samu ramenjacu, namazao smolom ramenjacu i rebra, nataknuo prethodno napravljene ljuske i
i stavio u vakuum.
Nakon toga kada je d box izvađen iz vakuma stavio na nacrt i zaljepio zadnji dio rebara na d box i izlaznu koja je od 3x1 mm karbona, kasnije sam na rebra epoksijem stavio karbonske trakice da ucvrste spoj sa dboxom i izlaznom a i da ucvrste samo rebro.

Nema slika ali kepove za rebra sam radio na slican nacin kao i Diogen samo sam koristio ud karbon. Za sada toliko
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #6
teski high tech,svaka čast :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Izrada F1Q

Reply #7
Plan si sam smislio iz glave ili je to vec etabliran neki model?
Pozdrav

Odg: Izrada F1Q

Reply #8
Tako je, nacrt sam ja napravio ;)
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #9
Ja sam radio F1A modele ali sada bih se oprobao ili u F1H ili F1Q. Nesto manje lakse za transport a za svoju dusi ne bih takmicio. Kako napreduje tvoj model. Reci koji motor ces da koristis. I najvaznije tajmer. Ima li neka shema za uradi sam tajmer i DT. Ja trazio po netu ali tesko za shemu. Ako imas nesto postiraj ovde.

Pozdrav

Odg: Izrada F1Q

Reply #10
Ja inace tekmam u f1a i q, za q jos nisam siguran koji motor  ce ici gore a timer je radio kolega iz kluba i prodaje ih zajedno ili bez rcdt tako da shema nije za javnost
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #11
Napravio sam njusku i dbox za horizontalac, trenutno se radi dbox za uske
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: Izrada F1Q

Reply #12
Za ovu godinu dosta, u slijedecoj treba napravit uske i uskice i spojiti ih sa centroplanom, presvuci krila i stabilac, ugraditi elektroniku u trup i to je vise manje to
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

 

Odg: Izrada F1Q

Reply #13
I dalje, krila gotova, jos pojacati spojeve na uskama i pricekati foliju pa slijedi presvlačenje
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q