Skip to main content

Topic: Yoda (Read 14551 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Yoda

Reply #30
Hvala Steff na Jubitu (ide pivce  8) ) , hvala svima na podršći.

Da razjasnim neke stvari: model se ne baca kako ga ja bacam na snimci: onaj tko tako baca Zagija, loviti će svoje prste po zraku kad-tad !
Kod Yode je motor 1/5 snage Zagijevog, ima gumeni propsaver i ja ga držim direktno za bubanj, ne može ni krenuti ni  opaliti me !
Upozorenje izdato!

Ljudi, model je ludnica: vrlo živahan, zanimljivo se ponaša, svašta može izvoditi i ima dosta prostora za varijante i podešavanja.
Preporučam izradu svima onima koji su gradili-letili Zagija i sada bi model za jedrenje ( to ne znači mirniji jer je Zagi janje prema ovom).
Zajedrio sam ga čak na paini od nasipa.
Mislim da bi jednostavna gradnja od stirodura (XPS-a, nikako od samog stiropora) bila dovoljna uz dva vingleca od balse i elevona,i letvica u sredini.
Može se uzeti neki mali motor od depronca, dva serva 5-10 gr, 4 kanalni prijemnik batka 500-1000 mAh 2ili 3 S, ESC 18 A i to je to.
Nacrt je ovdje.

Ovo je moj način gradnje i rezultati mjerenja: pogledati pdf u prilogu ovdje !

Ako netko želi graditi, rado ću mu pomoći!

Damir


Odg: Yoda

Reply #31
Naletio sam na kanal kad su svi otišli i ostao s Digijem da nam se jajca malo smrznu na vjetru.

Super je modelčić i krasno leti. Ima nešto sexy na tom modelu baš se elegantno kreće kroz zrak. Sa 800mAh 2S baterijom koliko Digi 30 minuta leta? Green plane  ;D

Odg: Yoda

Reply #32
Diogene nabijte gore neke solarne panele :D

Odg: Yoda

Reply #33
Diogene nabijte gore neke solarne panele :D
Imam i to, ali batke napunim na zemlji!  Sistem je izveden da puni 2S batku sa max strujom cca 240 mA kada je sunce najjače.
U praksi mi na livadi napuni 2S1000mAh batku za oko 3-4 sata (ako je prazna).
Osiguranje od prenapona je izvedeno sa schottky diodama, isto kao i osiguranje od pražnjenja baterije u slućaju nailaska oblaka.
Damir

Odg: Yoda

Reply #34
Diogene nabijte gore neke solarne panele :D
Imam i to, ali batke napunim na zemlji!  Sistem je izveden da puni 2S batku sa max strujom cca 240 mA kada je sunce najjače.
U praksi mi na livadi napuni 2S1000mAh batku za oko 3-4 sata (ako je prazna).
Osiguranje od prenapona je izvedeno sa schottky diodama, isto kao i osiguranje od pražnjenja baterije u slućaju nailaska oblaka.
Damir

to je igra! bravo, taman za uz roštač :D

Odg: Yoda

Reply #35
Malo me 'ufatla' flying-wing koncepcija, koji je slijedeći projekat?

Aurora:


ili vespertilio:



..možda Paoli:



ili Vampir:



Izbor je povelik  :D .
Damir


Odg: Yoda

Reply #37
Northrop N9M.

[attach=1]


Fauvel.

[attach=2]

[attach=3]



Rumpelstoss.

[attach=4]

[attach=5]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Yoda

Reply #38
Najbolje da ih napraviš sve Diogen :D :D
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Yoda

Reply #39
Uuu Vespertilio i Vampirče su mi najslađi...i Northrop naravno, ali to nije jedraljka ni blizu :)

Odg: Yoda

Reply #40
A možda nešto ovako:





Odg: Yoda

Reply #41
Kak buš to podigo u zrak?
Spektrum dx7s i razni modelčeki



Odg: Yoda

Reply #44
kaj je to od popluna napravljeno :)
Koliki poplun, bilo bi dovoljno i za mene  ;) !

Leteća krila kao modeli su za nas koji smo lijeni i škrti: neda nam se delati trup i stabilizatore !  Ako ima još takvih ovdje, na ovom linku je popis raznolikih nacrta, pa možda pronađem(o) inspiraciju za novi projekat!

http://www.aerodesign.de/modelle/3S_NF.htm

Trenutačno sam najbliži nekako ovoj ideji:



Damir

Damir,je si pogledao
JIT - 1
jedan od rijetkih bez vitoperenja ?
to je moguce sa blagim "S" Profilom kao sto je ovaj koga si pokazao,i ako ovaj tvoj nije cisti "S"
kod njega je vitoperenje sam 1.5% i to samo na vanjskoj polovini krila