Skip to main content

Topic: Problemi sa Hitec servima (Read 3201 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problemi sa Hitec servima

Ove Nedjelje pustio sam kroz ruke i zadnju kap znoja koja je ostala u meni, srečom da i stanica nije pregorila od tolkog znoja. Mjesto Jankomir, zapadna strana nasipa, model Phoenixov Decathlon, raspona 1680 cm, ugrađen RCG 15 ccm benzinac. Nekakva skupina boljih polovica zauzela pozicije na nasipu i lagano se bruse na mene i moje letačko umiječe i ne slute da je nekaj krenulo po zlu;
Desilo se na 5-om letu nakon poljetanja i najprije par laganih krugova pa gas do daske i nekakav rol modelaom nakon čega sljedi otpuštanje gasa i lagana zaokret. Pomaknem palicu gasa do pola kad ono motor i dalje u ful gasu, prvih 2-3 sekunde ni ne shvačam da sam osto bez serva gasa dok nisam počeo šamarat stik gore dole. U glavi slika pizdarije ak otkaže  još nekaj. Ništa stisni dupe i kaj bude i tak 14 minuta agonije dok nije motor krepo. Model je bez problema sletio i sa ugašenim motorom sam je trebalo držat dobru poziciju u zraku kad motor gecrkne.
Otvorim model poluga gasa na mjestu servo ne reagira, ne osjeti se miris paljevine. Naknadno otvorio servo i nigde ni trag oštečenjima žica, lemova, bar na oko se ne vide spaljeni FETOVi ili kaj več, sve djeluje ko ispravno.
Radi se o Hitecovim servima HS-5495BH, Hv tj. 7.2V njih jel ukupno 5 kom u modelu, serva imaju 10-ak letova na modelu, kupljena nova kod Koleta u Brežicama;
E sad me najviše muči problem jer mi je prošle godine po završetku sezone jedan servo več pregorio i to kad je propeler malo žustrije pokosio po zemlji., al doslovce pločica sa FET-ovima crna ko iz peći izašla i klasičan dobro poznat miris paljevine, svi zupčanici čitavi, pa se pitam zakaj je pregorio servo a nisu popucali zupčanici.

Ak ima neko na forumu da je imo ili ima problema sa tim servima nek javi ili ko bolje pozna tu vrstu serva, njihovu manu i upitnu kvalitetu neka svakak napiše mišljenje jel uopče više pametno ostavit ostala 4 serva u modelu il riskirat pa kaj bude.
Evo i slike toga serva

Pozdravljam Vas sve redom  
  

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #1
Jesi ga probal spojit na drugi kanal, tj. jesi ziherica da je servač kihnul? Pitam, ak već sve izgleda kak da je ok...

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #2
Piše da jesu HV tj za 2S baterije (With 7.4 volt, 2-cell LiPo battery capability),
ako su ti već dva otišla ja se bi i ove preostale izvadio van iz modela jer šteta modela zog otkaza serva,
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #3
Napon nije u pitanju, servače napaja LiFe 2S batka znači kad je ful puna 7,2V.
Ma sve sam probo al servo jednostavno mrtav, ova 4 zasad delaju OK


Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #5
Dali si ohm metrom ispitao sve 3 žice od konektora pa do mjesta gdje su zalemljene na elektroniku? Dali si isprobao motorčić, nekad znaju puknit četkice pa nema kontakt na kolektor? Ako jesi onda je elektronika u nekakvoj grešci, bad luck  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #6
Piše da jesu HV tj za 2S baterije (With 7.4 volt, 2-cell LiPo battery capability),
ako su ti već dva otišla ja se bi i ove preostale izvadio van iz modela jer šteta modela zog otkaza serva,

Ma nije mi ni krivo modela ak se razbije, neg me strah nedo bog da se kakvo sranje desi. Jest da servo nije bar po cjeni u rangu sa nekim top servima al nije ni zadnji jeftilen, zasad barem kaj se ovih ostalih tiće dobro delaju i ok su za ovaj model., al u velikoj sam dvoumici jel ih ostavit ili vadit. 

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #7
Nisam skuzio, jel su ti oba riknula na gasu motora?


Je oba riknula baš na gasu, neznam jel slučajnost ili........, al kad gledam sa gore strane i bolje na gasu nego na smjeru.
Ok onaj prvi je krepo kad je propeler postrugnul zemlju al i to je čudno a da su svi zupci ostali čitavi.


Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #9
Koliko sam skuzio postoji programator za taj servo i ako se ne isprogramira dobro onda zgori!

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #10
Bubam...
....gas na motoru ima neki povratni feder. Jel moguce da je ta opruga oterecivala servo i da on to nije izdrzao?
Ma kakvi Stefano, polugica gasa nema sile 2grama, more ju povlačit servo od 5gr. Sve je bilo uredno složeno nigde niš zapinjalo. Evo gledo i po stranim forumima, bar kolko google zna, nikakvih konkretnih pritužbi, 1-2 slučaja otkazivanja serva al niš masovno.

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #11
Bubam...
....gas na motoru ima neki povratni feder. Jel moguce da je ta opruga oterecivala servo i da on to nije izdrzao?
A neznam Coljo, programator postoji al ga ja ne koristim, tj. nisam ih programiro to je točno al neznam jel bi to bil problem. A gle do sad sam valjda 20 vrsta i marki serva imo, nikad programirani al su bezprjekorno šljakali osim trganja zupčanika kaj je čist normalno. 

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #12
Tko zna možda je samo u jednom bila greška, a ostali budu radili super nikad se nezna, i ja sam malo proučaval ta serva i vidim da nemaju nekih problema s njima u nekim većim razmjerima.
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #13
Na to sam naletio na nekom forumu dok sam ga proucavao, uglavnom ekipi su znali od jedanput izgorit po dva komada posto ih navodno nisu isprogramirali!
Osobno ih nikada nisam imao, ali sam procitao to za bas za te servoe!

Odg: Problemi sa Hitec servima

Reply #14
Tko zna možda je samo u jednom bila greška, a ostali budu radili super nikad se nezna, i ja sam malo proučaval ta serva i vidim da nemaju nekih problema s njima u nekim većim razmjerima.

A ništa, niko sretniji ak još koji ne rikne, barem ne u zraku, ak baš na zemlji porikavaju i sva četiri ko ih j....
Malo me jedino sad ždere dok ne prođu sljedeća prva dva tri leta., ono više budem razmišljo jel bu koji presto delat nego uživo u letenju.