Skip to main content

Topic: MPX FunCub topic (Read 15290 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #15
loool

imah i ja slicnu ideju..no s mrezom za ribolov..a preljevnica je kao stvorena za to  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.


Odg: MPX FunCub topic

Reply #17
Bravo Yakav , fantastični kadrovi iz Sankt Petersburga...piece of art...blagodaram drugar.... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: MPX FunCub topic

Reply #19
Eto ga. Sletio FunCub u moj hangar. Fora model. Dok ga gledas kod drugih i u zraku nemas neko misljenje o njemu, ono, proleti, pogledas i to je to. I eventualno ga pozelis. Kao ja. A kad dode kutija, pa ga izvadis, i pocnes sastavljati...bas zanimljiv model.

Jucer je odraden i maiden. Fenomenalno. Tako pitom model koji cak i greske oprasta. Taman nesto na cemu ce mi klinci nauciti letjeti. MPX Twinstar je pitoma zvijer, no nekako je tezak za uzletit jer ga bacas iz ruke a velik je, a i sada nakon funcuba vidim da je puno tezi za letjet...no zato je funcub pravi trener.Taman za uciti, ali i za vjezbat.Pogotovo kada imas duge pauze.Njegova pitomost odmah vrati stare osjecaje u ruke.

Jucer kako je to bila livada, a vode nigdje u blizini, zahvalio sam MPXu na dovitljivom modelu kojeg u roku od 2 minute pretvoris u ambifiju ili u livadni model.Vrlo jednostavno rjesenje a k tome i iskoristivo.Jos jedan plus za MPX.Vjerujem da cu ovih dana ako ne i danas otici do vode isprobati kako plovi ovaj brod :)

Eto i par slika mojeg FunCuba kao i zanimljivosti tijekom izrade  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #20
Pa Željane , lijepša mi je Tvoja hidro verzija ,nego ona sa velikim kotačima...Dok si na odmoru uživaj... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: MPX FunCub topic

Reply #21
bog, vidim da si uzeo himaxa i kako si zadovoljan???
mos mislit

Odg: MPX FunCub topic

Reply #22
Jucer letio sa 3s 2150 i onako svakojakog letanja sim tam plus nekoliko uzletanja i sletanja imam cca 7-8 minuta. Fino ide u vertikalu,podosta je brz i ovako iz prvih dojmova maidena sam zadovoljan. Himax je tih i fino radi. Vidjet cu kako ce se dalje ponasati. Planiram i njega odrvenit pa cu vidjeti performanse. A mozda se i poigram s velicinama propa no to u jesen na sljedecem godisnjem. Kako rekoh, za sada zadovoljan,sve fino radi i mislim da vrijedi ulozenog novca.

Probao bi ga na 4s no nigdje ne vidim da smije pa se bojim da ga ne skurim no to bi bio onda pravi metak u zraku jer iovako odlicno leti a tek s vise struje..ajme ajme :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #23
Bog ajde neka si zadovoljan, rekao sam ti ja da ces bit....motor nije za 4s tako nemoj ni pokusavat, povukao bi previse struje inace to mozes vidit na www.ecalc.ch samo unesi sve podatke, takoder sto se tice propelera,ako ti ikad zatreba nova osovina javi se  ;) iman ih ja par

pozdrav
mos mislit


Odg: MPX FunCub topic

Reply #25
Ni ja nisam mogao odoljeti tim simpatičnim krafnama.

Evo ga:


Ali zašto uzeti jednog, kad možeš dva:  8)


Samo jedan je moj, drugi je za frenda.

Na žalost, dijelovi nikako da stignu, a godišnji prolazi...  :'(

Odg: MPX FunCub topic

Reply #26
ma to rista. vidjet ces da je prava zabva.

ok, jest dosadan, jest trenazni pocetnicki model. sve to jest no stvarno je simpatican i uopce ne smeta imati ga u hangaru. steta kaj nisam isprobao vodu, jbga, prekratki mi je bio ovaj godisnji, no recimo upravo je posluzio svojoj svrsi. vratio mi osjecaj u prste bas kako to i treba napraviti opusteni trener.

samo ga fino nabrij sa motorizacijom i to ti je to..a tek kad zazujis ako si slozis flapsove, koji mu uopce ne trebaju, no zakon je kad se ukopa na mjestu.loool

uglavnom, sretno s cubom..biti ce to izgleda HR eskadrila FunCubova na nebu  ;D

p.s. jel ovi plovci za vodu mogu ici po snjegu? ako tko zna ili je probao...
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #27
Kako godišnji ide, a vani samo što snijeg ne padne, onda veselo šarafam

http://s169.photobucket.com/user/PirateZg/library/RC%20Modellsport/MPX%20FunCub

Za jednog srećom imam motorizaciju pa je skoro gotov.

Nemalo se iznenadih kad sam skužio da u rep trebam staviti CIGLU!  ???

ESC je cca 45g teži od onogu u MPX "tuning" kompletu, a motor cca 25g
S time da sam stavio 3S 3.0 bateriju skroz do kraja preko otvora za zrak, a ESC je odmah ispred baterije (u priručniku je sve nagurano u nos, a baterija odmah ispod poklopca)

Ili je CG na debelo manje od 8cm od napadnog ruba krila (iako svi kažu da je više, na oko 9) ili tih mojih 70g extra radi toliku razliku.
Nije problem dodati malo olova ali to je beskorisno dodavanje mase.

Odg: MPX FunCub topic

Reply #28
pomakni serva u trupu bliže repu, to ti je vrlo efikasan način štelanja CG-a, bez dodavanja mase ;)

Odg: MPX FunCub topic

Reply #29
Ne moze batka vise iza?