Skip to main content

Topic: E- jedrilica (Read 3593 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

E- jedrilica

Dobio od kolege trup i krila bez elerona..pa rekoh, da napravim nešto. Izrezao sam elerone od 6mm balze, napravio rep iz glave od 6mm deprona, stavio motor, serva, regler...i jučer napravio maiden. Jako lijep početnički model, leti kao Bixler, čak i bolje od njega, miran, lagan...uglavnom, za lagano letanje i jedrenje.





Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E- jedrilica

Reply #1
Odlicno,
kako si krenu brzo ces se takmiciti u F3J.

Nisi htjeo i rep od balze?

Odg: E- jedrilica

Reply #2
Da sve rasprodam ne bi imao dovoljno za jednu joticu.
Držim se ja deprona :)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E- jedrilica

Reply #3
To je nelly sa eleronima. Fantastičan model, imam jednoga (trenutno nije u letnom stanju, manji problem hehe). Rado bi saznao gdje kupiti novi takav (sa eleronima, ne bez).

Koliko ti je težak ovako?

Odg: E- jedrilica

Reply #4
Pojma nemam, nikad ne važem modele, samo ih letim :D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E- jedrilica

Reply #5
http://www.icare-rc.com/nelly_e.htm

inaće ju je MIBO iz Ljubljane prodavao pod svojim nazivom -Astra

http://www.espritmodel.com/mibo-astra-replacement-fuselage.aspx

moguće da bi mogao nabaviti neku u Sloveniji ili od kolega iz Zaprešića oni su f5j tekmali sa njima

btw imao sam i ja jednu, sad leti u Ivaniću, prekrasan model

što se težine tiće ispod 400g nećeš nikako, očekuj 450 do 550 ovisno o setupu, olakšati ćeš je dosta ako napraviš v-rep jer je to 1/3 mase manje odotraga a za svaki gram na repu skidaš cca 3gr na nosu

ugodan let
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: E- jedrilica

Reply #6
da to je taj model ali bez elerona.

Toga se da još naći, no mene zanimaju krila sa eleronima nisam još našao gdje ih ima.

Odg: E- jedrilica

Reply #7
Kolega grga mi je poklonio to krilo i trup. On je na krilu napravio da mogu ici eleroni a i flapsovi. Ja nisam htio flapsove, dok ne vidim kako leti. Mozda jednog dana dodam jos 2 serva i napravim i ti. On je sve pripremio za ugradnju serva, dosjede, kanale za žice...samo mu se valjda nije dalo dovrsiti model.



Poslano sa mobitela koristeći slavonske meze: pršut, sir, iVar, rakiju. Greške u tipkanju su od masnih prstiju.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.