Skip to main content

Poll

Tko je najbolje izradio i podesio za let mali FF klizač?

  • Modernwarfare
    8 (53.3%)
  • Flyfreakuser
    1 (6.7%)
  • Backspin
    6 (40%)

Total Members Voted: 14

Voting closed: December 08, 2013, 10:12:14 am

Topic: ANKETA - Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći ! (Read 25705 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ANKETA - Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Ustanovio sam da imam previše modela i da bi bilo dobro podijeliti izvjestan broj onima koje zanimaju FF modeli.
Nekako u zadnje vrijeme kod nas postoji  zapostavljenost FF modela, iako se radi zapravo o najstarijem
obliku bavljenja zrakoplovnim modelarstvom i FF natjecanja imaju najdužu tradiciju i još uvijek masovnost.
Na prvom Svjetskom prvenstvu u Švedskoj 1950. g. pobijedio je naš Stjepan Bernfest ( http://www.flyfreak.net/ostalo/in-memoriam-stjepan-bernfest/ ),
a na posljednjem ove godine u Francuskoj naš Robert Leško iz Zaprešića ( http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=2526&start=91&posts=102 )

Kod nas se osim toga svake godine organizira i nekoliko tekmi za Svjetski kup, dakle postoji tradicija,
postoji interes, zašto ne probati baviti se i FF modelima?

Kako nebi samo besmisleno podijelio modele, odlučio sam uvesti i neki kriterij za poklanjanje u obliku nagradne igre,
prema pravilima, kako slijedi:

1. Učesnik u nagradnoj igri postaje se izradom malog FF modela prema nacrtu koji će biti ovdje objavljen;
izrađeni model potrebno je uslikati na način kako će biti ovdje objašnjeno primjerom i snimiti kratki video clip (youtube, vimeo ili slićno)
 kojim se dokazuje da je isti sposoban letjeti. Može i obićan snimak sa mobitela.
2.Učesnik slike i kratki video-clip posta u ovoj temi i time je pravilno prijavljen u nagradnu igru.
3. Nagradna igra traje do 1. prosinca 2013. kada će se popis onih koji su se pravilno prijavili i udovoljili zadatku  za nagrade ići na glasanje registriranim članovima FlyFreaka
4. Glasanje traje do 6. ili 7. prosinca, kada se zaključava lista. Prva trojica dobivaju nagrade, 'malo veći' FF model, a slike nagrada biti će
objavljene isto u ovoj temi.
5. Ako se pravilno prijavi samo jedan učesnik, nema glasanja i on dobiva prvu nagradu, u slućaju 2 ili više učesnika ide glasanje za 1. i 2. nagradu, odnosno i za 3. ako budu 3 učesnika.
6. Ako se nitko ne prijavi pravilno, sve ovo propada, modele podijelim klincima u klubu.
7. Organizator ove igre može promijeniti uvjete i pravila, nadam se da će to biti samo u 'pozitivnom',
 a ne 'restriktivnom' smislu: mogu se uvesti još neke nagrade , pogodnosti ili slićno, dakle ako netko želi još nešto pokloniti - neka mi se javi.


Ova tema je dakle otvorena i za pitanja/kometare kao i za nadam se uspješne prijave. Ukoliko se pojave postovi sa uvredljivim , vulgarnim ili svađalačkim namjerama isti će biti obrisani bez komentara !

U slijedećem postu ide nacrt i kratki opis modela.

D.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #1

Nacrt modela je ovdje, izabran je poznati model klizača Feather Shooter; nacrt je malo prilagođen i pojednostavljen :

[attach=1]

Model je moguće izraditi od balse, deprona, čak i malo tvrđeg papira; ova tri na slici su iz različitih materijala, jedan ima depronska krila, drugi
karbonski trup. Trup može biti i štapić za ražnjić, komad letvice, vrh kederice....možda čak i slamka za sok ;_)

[attach=2] 

[attach=3]

Za nosač krila, ako se radi od drveta važno je da ima okomite godove zbog pucanja:

[attach=4]

Ovdje je detalj stabilizatora-repa, moraju biti tanki i lagani jer se njihovim savijanjem reglira model

[attach=5]

Model je potrebno uslikati na slijedeći način, tj: usporediti njegovu veličinu sa nekim poznatim predmetom - ovdje je to olovka ili bojica.
Time se dokazuje da je poštovan nacrt.

[attach=6]

Sutra idu slike nagrada, a možda i koji jubito kako izgleda njeihov let...  ;)

D.


Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #2
Izrada od forexa ili 1mm plexiglasa?

Naranvo,bit ce tezi ako ne i duplo od onoga od forexa ali da sredim jedan da vidite kako ce izgledati ?

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #3
Pleksiglas je pretežak, a možeš se lako i porezati.
Što je to forex?
D.

EDIT: evo još jednom nacrt modela da bude lakše za skinuti ga..

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #4
Forex je nesto slican plastici,ali je smjesa stiropora i plastike(barem ja takav imam u radnji)

Ima ga vise debljina,1,2,3,6 mm itd.
Da se lako obrusiti ako zatreba sto je idealno ovdje..
Vidjet cu dok sve prvo iscrtam pa cu laserski sve izrezat.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #5
Eh  >:(
Bilo bi dobro da se kao alat koristi samo skalper, brusni papir i ono osnovno, nikakvi laseri, CNC srojevi, računala (osim za printanje nacrta) i slične gadgeterije.

Isključivo ručni rad, kao heklani tabletići za stol  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #6
Eh  >:(
Bilo bi dobro da se kao alat koristi samo skalper, brusni papir i ono osnovno, nikakvi laseri, CNC srojevi, računala (osim za printanje nacrta) i slične gadgeterije.

Isključivo ručni rad, kao heklani tabletići za stol  ;)
+1
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #7
Kako Diogen odredi ja cu probat pa kako ispadne ispadne,ak uopce budem mogao napraviti  8)

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #8
Zaista nije potrebno dijelove izrezivati laserom ! Nacrt se može isprintati i kao takav nalijepiti na karton: zatim se škarama izrežu dijelovi i dobio si šablone za krila i stabilizatore ! Sa takvim šablonama možeš za čas zacrtati i izraditi dijelove za deset modelčića ako hoćeš!

Prema opisu, forex je OK za izradu!
D.

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #9
Kakvi laseri, kakvi bakrači :D

Ak već imaš laser zreži nekaj za kaj laser treba a ne FF modelčić od 10 grama :D

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #10
Ma zed,to je sam onak is fore da bude precizno :D

Ovak cu probat laganini sredit od forexa 1 mm :)

Mozda bude zafrkano posto je takan a treba malo osmirglat i to  :-\

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #11
Feather shooter moje je gotov,naspram toga da je napravljen od komadica 3mm deprona i 2 stapica za raznjice po meni dobro leti pa i ako ne dobijem nagradu barem ste me uvukli u svijet jedrilica  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #12
Eto, niti 24 sata nakon otvaranja igrice, imamo prvog konkurenta za nagradu: modernwarfare, slika na početku youtube- pokazuje poštovanje dimenzija sa nacrta, a filmić dokazuje da modelčić može letjeti.

Popis kvalificiranih u nagradnoj igri:
1. modernwarfare




Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #13
uz to zaboravio sam napisat rucno sam crto planove jer nemam printera,dobro je pa imaju dimenzije na planovima tako da svi mozemo pravit ove super stvarcice
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Nagradna igra: izradi mali FF model i osvoji malo veći !

Reply #14
Super je ispo kao prvi :D

(Y)