Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137732 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #75
Pukno sam ja gore 2.0.13, ali mogu reci da je isprdak u usporedbi s 2.0.8!

I da, svi modeli su mi se izbrisali s novim updateom!

Odg: FrSky Taranis

Reply #76
Pukno sam ja gore 2.0.13, ali mogu reci da je isprdak u usporedbi s 2.0.8!

I da, svi modeli su mi se izbrisali s novim updateom!
Kako izbrisali ? Zar soft za komunikaciju sa stanicom ne omogućava izradu backupa na PC prije nego li se pokrene neka "opasna" radnja?
Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #77
Meni svi modeli gore, sve isto sam novi software... 

Odg: FrSky Taranis

Reply #78
Coljo to samo znači da ti je stanica imala bug tj file sistem ti je bio smrdan a da nisi ni znao. Bug s kojim su se danima mucili utjece i na FatFS (u uputama i pise da ce se file sistem pregaziti kod instalacije ako postoje greske na njemu - dobri stari rtfm).
Bug je zapravo bio u Arm gcc compileru i utjecao je na mutexe, memory barrier i FS.


Manifestacija buga je - ako je stanica bila upaljena vise od cca 45min i koristio se LS1 uz glasovnu telemetriju - LS1 bi automatski dobio jos jedan AND!LS1 - tj funkcija vezana na LS1 bi prestala raditi a ponekad bi i sw otisao u reset - upravlajnje modelom i dalje radi ali gasenje nije moguce bez vadjenja baterije.


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: FrSky Taranis

Reply #79
Eto nakon par mjeseci imam prvi problem sa stanicom. Naime, dok sam bio u simu čuo se glasni "klik" i ostao sam bez federa elerona (desna palica leve-desne). Na prvu sam mislil da je izletio od mog divljanja ili od Amber koja se preglasno dere otkad sam stavio Backspinov zvucnik, ali kifla - feder je pukao.


Brz popravak, skinuo sam sa druge palice nepotreban feder (sa throttlea) i stavio na elerone, ali opet - c c c :)

Odg: FrSky Taranis

Reply #80
Pucaju i federi na autima po ovoj zimi, a di nece taj jadni tanki feder u stanici!

Odg: FrSky Taranis

Reply #81
Nije mi baš tak jako zima doma, na toplani sam :D hehehehe

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #82
Ne postoji feder koji ne puca!


Odg: FrSky Taranis

Reply #83
Zajebavam se, kaj pizdiš :D

Odg: FrSky Taranis

Reply #84
Meni se sad dok je malo pala temperatura pojavila crta na displayu, dodjem doma sve ok. Bitno da fercera kako treba

Odg: FrSky Taranis

Reply #85
Ma meni te sitne bolesti uopce ne smetaju. Stanica je brutala, totalni preporod nakon 9XR. Pogotovo sa gimbalima , to dvoje se nemoze usporediti, stvarno vrijedi svake kune. A ostale fore sa telemetrijom mi je zakon, bas korisne stvari. Taranis rules 8)

Odg: FrSky Taranis

Reply #86
 :D :D :D


Nakon 9xr svaka stanica "rules". Taranis je (jos uvijek) prava roba - a na sitne gluposti se ne treba obazirati i višestruko skuplje stanice puno boljeg "pedigrea" imaju iste te glupe bugove. Ipak je sve to commodity/hobby roba.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: FrSky Taranis

Reply #87
A jel zna netko dali se npr moze kupiti motherboard od 9XR Pro i zamijeniti u klasicnoj 9XR , nebi bilo lose ju upgrade-at, bar zbog telemetrije. Pitanje dali ima uopce negdje za nabaviti

Odg: FrSky Taranis

Reply #88
Nema, pričali su da bude ali niš od toga. A i zakaj, 9xrpro je 100+ $, board bi bil 50+ a i dalje ti ostane loša plastika i govnarski gimbali. Osim toga nemreš samo tak ubacit pro board - hrpa stvari nije ista/kompatibilna.


Taranis board je 50ak € + 30ak backboard + 30ak gimbali (+ display i sitnice)  i složiš kaj hoćeš.


Nebi vjeroval ali i tu untra je taranis mainboard.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: FrSky Taranis

Reply #89
Ajuuu ljepote! :)