Skip to main content

Topic: Balonom u svemir (Read 12947 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Balonom u svemir

Reply #30
Ma ne ljutim se ni najmanje, nema razloga, a što se tiče sumnje u vjerodostojnost, evo prijedlog ako budeš prolazio ovamo navrati pa ti pustimo cijeli zapis GoPro kamere

Pa vi imate gopro ???

Da su bar ovi iz redbulla mogli nabaviti tako nesto!

Odg: Balonom u svemir

Reply #31
Evo da se i ja malo ukljucim kao sudionik u projektu, nema EXIF zato sto je izvuceno iz videa a druga kamera koja je bila postavljena radila je timelaps pa ove dvije imaju exif zato sto su te sa timelapsa, a slazem se sa infos-om kakva ljutnja , htjeli smo samo pokazati projekt , a sad kome nije uspjeh nije,, nama bogme jest jer su se pojedini ljudi strasno namucili da bi ovo odradili ...

Odg: Balonom u svemir

Reply #32
Zar nije imao po sebi popikano nekoliko kamera? Mislim da mu je i deda iz kontrole prije skoka rekao da upali kamere.

Odg: Balonom u svemir

Reply #33
Ma nije da ja ne vjerujem... iako se možda malo pretjeruje, ali sve je to dio glamura !  ;)

Zapravo, to što ste napravili, nije mi strano, gledam relativno često kako to rade u postaji Maksimir, jer sam povremeno blizu (oko ručka  :D ).

Ovo je snimak iz Zadra, ista stvar, ista oprema, isti gazda DHMZ kao u Maksimiru:

radiosondazazadar

D.

Odg: Balonom u svemir

Reply #34
Evo i snimka i jasno se vidi da nije bilo takve rotacije!

Bilo je rotacije, ali poput rotacije zrna od metka, a to nije isto!

Da se onako rotirao glava bi otisla u jednom smjeru,a noge u drugom!

http://www.youtube.com/watch?v=raiFrxbHxV0

Odg: Balonom u svemir

Reply #35
Evo da se i ja malo ukljucim kao sudionik u projektu, nema EXIF zato sto je izvuceno iz videa a druga kamera koja je bila postavljena radila je timelaps pa ove dvije imaju exif zato sto su te sa timelapsa, a slazem se sa infos-om kakva ljutnja , htjeli smo samo pokazati projekt , a sad kome nije uspjeh nije,, nama bogme jest jer su se pojedini ljudi strasno namucili da bi ovo odradili ...
Tako sam i ja pomislio da nema EXIF jer je sa MOV..AVI.. no zapravo me nešto drugo, da tako kažem zainteresiralo: na prvoj i naročito drugoj slici vidi se da je nebo vedro, tj. nema guste naoblake.

Na drugoj slici vide se sjene cumulusa da su okomite , tj. snimano je negdje oko podneva plus-minus sat-dva.

Treća slika je predivna, ali ne mogu ništa zaključiti osim da je naoblaka koja sakriva teren.

Četvrta slika je ta koja me zbunila: potpuna naoblaka i sunce je nisko već prema horizontu , pa ispada da je let trajao satima.

Zbog toga sam pomislio da su slika 1 i 2 sa jednog leta, a slike 3 i 4 sa nekog drugog leta.

Damir