Skip to main content

Topic: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika (Read 3906 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

dobio sam od prijatelja stanicu i prijemnik 2.4 razbio je belta pa mi to ostavio,e sad me muci ispravnost prijemnika
jel ima vezu sa stanicom a nemam trenutno mogucnost to ispitat,ako netko zivi sto blize stadiona maksimir i mogao bi mi to ispitat
na nekom svom modelu bio bi jako zahvalan.... nekako mu se i oduzit  ;D fala unaprijed

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #1
Pa ... moras svekolikom pucanstvu i potencijalnom testnom dobrotvoru reci koju stanicu imas, jer svaka stanica moze raditi SAMO sa "svojim" prijemnikom, zanci Futaba sa Futabom, Spektrum, sa Sprktrumom etc.. Znaci ako imas npr. Futabu, samo onaj koji ima Futabu (odnosno njene prijemnike) moze ti pomoci :(
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #2
ma imam ja i stanicu i prijemnik samo treba neciji regler motor i baterija da vidim jel ima veze kakve izmedu prijemnika i stanice...
radi se o belt-ovoj stanici 2.4

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #3
Eh, onda sorry, mislio sam da sumnjas na prijemnik, pa da zelis stanicu isprobati sa drugim. Za isprobati ti ne treba regler, niti motor. Dovoljan ti je jedan ispravan servo i baterijski pak od 4,8 ili 6 V.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #4
i di sta spojit na prijemnik moze neke male upute bio bi zahvalan...

da se radi o racunalu nema problema ali posto su ovo modeli i modelarstvo tek ucim   :o

fala

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #5
Dafi, daj uslikaj taj komplet koji treba spojiti, ovako tapkamo u mraku jer ima ih raznih..
Damir

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #6





to je to,to bi trebalo sam testat  :)

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #7
Ovako izgleda Ok! Treba uštekati servo u prijemnik,napajanje prijemnika sa nekom vanjskom baterijom ili BEC-reglerom... bateriju u stanicu (kakve baterije ima ta stanica?) i testirati. Ako ne znaš sam, mora ti netko pomoći, drugačije ne ide.
Damir

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #8
nije problem ustekat servo u prijemnik ali kak ustekat vanjsku bateriju u njega sta ne dobiva on struju prek esc-a ko na rc auticima,ako postoji mogucnost da se usteka direktno na njega ja piknem sam di  daljinac ima standardne 4 punjive baterije 2700mah koje sam ubacio

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #9
Ovako: bateriju 4,8v stekas  na prikljucak koji ti je oznacen sa slovom B , srednja nozica i jedna od ostalih (gornja ili donja ) isprobaj. (prtpostavljam da je + na srednjoj).
Servo stekas na jedan od ostalih portova , ali obrati paznju kako ces ga okrenit. neces nista spalit ako krivo okrenes , samo ti nece radit.
Obrati paznju na napunjenost baterije.

ps: Skystar 2  mi jos uvijek radi   ;)
pozdrav

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #10
fala mifi-ju na iscrpnom PM-u a i diogenu pogotovo.....

nego tomislav pa nije vrag da si to ti,sjecam se da smo trgovali ali ko bi vjerovo da cu tebe ovdje nac   :D

ti ko jadranka iz pastete....   ;D

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #11
fala mifi-ju na iscrpnom PM-u a i diogenu pogotovo.....

nego tomislav pa nije vrag da si to ti,sjecam se da smo trgovali ali ko bi vjerovo da cu tebe ovdje nac   :D

ti ko jadranka iz pastete....   ;D

Ja sam , jos mi je tvoj broj u mobitelu ostao. Tko bi reko da, i ja sam se to zapito ;) . Inace se bavim ovim 10-ak godina.
A tamo di smo se i upoznali  nisam bio sigurno godinu dana ako ne i vise..
Eto sad mozemo opet trgovat  :D

Odg: pomoc oko ispitivanja stanice i prijemnika

Reply #12
moze trgovat cemo kroz koji dan bi trebo neki motor i regler koju elisu i tak pa ako se sta nade kod tebe
dogovorimo se pozz