Skip to main content

Topic: Ublox Neo-6m pomoć (Read 2507 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ublox Neo-6m pomoć

Ako netko zna neka mi pomogne jer ja nikako ne uspijevam.
Koristim ovaj gps na Rabbitu i jedno vrijeme je radio ok, odjednom više neće da ga ubiješ, ne vidi niti jedan satelit.
Spojim ga na comp. preko ftdi kabela i u-centeru ne vidim nikakva očitanja... niti jednog satelita niti išta što bi pokazivalo da je gps živ. Na gps-u cijelo vrijeme svijetli crevena ledica. Pomozite!

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #1
Probaj izaci s njim van iz kuce :D

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #2
A, da bar je do toga... ;)

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #3
Probaj ga fleshati sa nakon toga provjeri postavke (refresh rate, i brzine prijenosa), pa javi jel pomoglo

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #4
Probao sam. Uvijek mi izbaci grešku. U biti sve što sam probao mijenjati u postavkam nisam uspio. U-center mi pokazuje povezanost sa gps-om ali jedino ako je baudrate 9600, neznam dali to ima nekakve veze jer ako promjenim recimo na 38400 ne mogu se povezati.

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #5
Imali itko još nekakav prijedlog?


Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #7
Ovo sa promjenom baudratea funkcionira, ali kad se spojim sa u-centrom sa bilo kojim baudrateom nemam nikakvih očitanja sa gps-a. Probao sam staviti novi firmware ali mi stalno izbacuje timeout grešku.


Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #9
Kepy probaj koaksijalni kabl koji ti ide s antene (smedja keramička pločica,kocka) isključiti s konektora na pločici i ponovno uključiti.
Ja sam jednom imao sličan problem i to je bio razlog....(loš spoj u konektoru...)

Odg: Ublox Neo-6m pomoć

Reply #10
Sad trenutno gps nije kod mene, kolega IronicGti je pokušao vratiti ga u život ali neide. Kupio sam novi u međuvremenu i ovaj se locka jako brzo. Samo i dalje mi nije jasno zašto u-centar nema nikakvih očitanja sa gps-a, a fc mi pokazuje lock i broj satelita na koliko je povezan. Budem probao ovo sa antenom kad vratim stari gps.