Skip to main content

Topic: Moj quad 500mm APM (Read 3257 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Moj quad 500mm APM

Pozdrav svima

Evo da se malo pohvalim novim quadom nakon odsutnosti zbog mora.

Prvo par slika izrade okvira :

[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7][attach=8][attach=9][attach=10][attach=11][attach=12]





[attach=13][attach=14]

 

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #1
Okvir je odlican i quad leti super puno puno bolje nego prethodni s500 plastika/karbon.

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #2
Nažlost jučer sam imao brutalan pad sa 400m.

Neznam što se točno desilo ,naime prilikom spuštanja sa te visine izgubio sam kontrolu.

U kad sam izgubio kontrolu s quadom on se okrenuo naopačke I poceo padati ,pokusao sam dodat gas,okrenut ga ali nikako.

Veza stanice i FPVa je bila u dometu , kao da sam ga disarmao prilikom spuštanja (po logu se nije disarmao).

Udario je u zemlju naopacke na motore(citavi su) , strgao gps(unistena pločica,sve) i njegov stalak, sve ruke su svinute, u svi propeleri unisteni.   Freme se pokazao dobar I u padu , nije puno savinut ali moram napraviti novi jer ga necu moc ispravit.

Sve se brzo odvijao pa pisem sto se desilo po logu (zahvaljujuci kolegi FlyMeToTheMoon) - počeo sam ga spuštati u lotieru sa gasom na nuli ali nije išlo dovoljno brzo pa sam prebacio u stabilize i digao malo gas jer su se motori ugasili, u nekom trenutku kad se okrenuo ja sam dao gas mislim do kraja nebili se okrenuo na normalnu stranu ali nije pomoglo , probao sam i alt hold ali bez pomoći.
U to vrijeme su detektirane ogromne i suprotne Z vibracije.

Mislim da sam cuo motore kako ubrzavaju/vrište kad sam dao gas dok je bio naopacke . S  tim sam ga jos vise ubrzo prema zemlji :(  

Posto je bila noc a quad jako osvijetljen izgledalo mi je kao da je pao sa 200km/h u zemlju (sve se odvijao 15km od ZG daleko od ljudi,kuća,auta).


Da li je moguće da se nije mogao ispraviti ?
Da li sam ga ikako mogao slučajno disarmati ?
Kako spriječiti takvo ponašanje?



Par slika:

[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7][attach=8][attach=9][attach=10][attach=11][attach=12]

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #3

Nažlost jučer sam imao brutalan pad sa 400m.

Neznam što se točno desilo ,naime prilikom spuštanja sa te visine izgubio sam kontrolu.

U kad sam izgubio kontrolu s quadom on se okrenuo naopačke I poceo padati ,pokusao sam dodat gas,okrenut ga ali nikako.

Veza stanice i FPVa je bila u dometu , kao da sam ga disarmao prilikom spuštanja (po logu se nije disarmao).

Udario je u zemlju naopacke na motore(citavi su) , strgao gps(unistena pločica,sve) i njegov stalak, sve ruke su svinute, u svi propeleri unisteni.   Freme se pokazao dobar I u padu , nije puno savinut ali moram napraviti novi jer ga necu moc ispravit.

Sve se brzo odvijao pa pisem sto se desilo po logu (zahvaljujuci kolegi FlyMeToTheMoon) - počeo sam ga spuštati u lotieru sa gasom na nuli ali nije išlo dovoljno brzo pa sam prebacio u stabilize i digao malo gas jer su se motori ugasili, u nekom trenutku kad se okrenuo ja sam dao gas mislim do kraja nebili se okrenuo na normalnu stranu ali nije pomoglo , probao sam i alt hold ali bez pomoći.
U to vrijeme su detektirane ogromne i suprotne Z vibracije.

Mislim da sam cuo motore kako ubrzavaju/vrište kad sam dao gas dok je bio naopacke . S  tim sam ga jos vise ubrzo prema zemlji :(  

Posto je bila noc a quad jako osvijetljen izgledalo mi je kao da je pao sa 200km/h u zemlju (sve se odvijao 15km od ZG daleko od ljudi,kuća,auta).


Da li je moguće da se nije mogao ispraviti ?
Da li sam ga ikako mogao slučajno disarmati ?
Kako spriječiti takvo ponašanje?


Daj pazi, ak nisi vec vidio, ja sam imao gotovo isti kvar!

Strucni konzilij je zakljucio da su escovi popustili.

http://www.youtube.com/watch?v=2_PuO8j86-I

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #4
Hvala na odgovoru,

Po videu isto se i meni desilo.

Moje misljenje je da su escovi dobri jer u jednom trenutku kad sam dao gas motori su reagirali. U usponu je ukupna potrosnja bila oko 30-40 ampera a u spustanju oko 10 ampera.

Kada se ganjam s njim trosi oko 60-70 ampera i tad escovi budu topli, cca 10-15min voznje.
Mislim da je problem u APMu koji nije dobre komande slao da ga se okrene.

Nakon pada escovi su bili hladni (od mene je pao nekih 40m).

Ovaj video je sa APM kontrolerom ili?

Dali ti se jos koji put to desilo i kako si preventivno rijesio problem?

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #5
Ja sam na nazi upgradeanoj softwareski na v2. Mene kad se okrenuo opce nije nis slusao. Ja sam u procesu mijenjanja escova...

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #6
Koje imas escove?

Moji su ztw spider 30a opto.

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #7
ako se mogu ubacit lagano u temu.. ja sva sreca pa nisam padao da velikim strojem..

imam ti predatora 650 sa 15 inch slapom, nikad problema sa njim, gore ti je apm 2.6 i sve radi od prvog dana kako treba, po ljeti i po zimi..

a pisem ti zato jer su gore afro 30amp regleri .. pa eto ako sumnjas u svoje reglere tak da imas u vidu kaj je provjerena roba

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #8
Stari ti ne letis sa time! Ti ga zanemarujes. Ja nisam imao nikakvih problema sve dok nije prvi put roknuo. Niti je bilo vruce ni nista. Jednostavno mu se par stvari poklopilo.

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #9
ma letio sam ja dosta s njim prije nego sam zagrizao u minije, samo sam htio svoje misljenje rec covjeku sto se tice apm-a

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #10
Decki ajmo rjesit problem i nac uzrok da se vise neponavljaju stete.

Kako su vam spojeni gnd i vcc od esc-ova.

Kod mene te dvije zice vise u zraku samo su mi signalne zice spojene na APM, da nije mozda to uzrok?

Sumnjam da su sva četiri esc-ea mogla zakazat/zaglupirat se odjednom.

Inace koristim mini APM v3.1 ( http://www.ebay.com/itm/351427748724?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ) sa firmwareom v3.1.5
vise o tome na http://www.flyfreak.net/multirotor/mini-apm-v3-1-s500/

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #11
kod mene signal i masa UVIJEK idu na svim modelima... pusti ti to sto ide masa preko glavnog minusa u esc.. ziher je ziher

a sad za nove firmwere ti nemam pojma, ja sam ostao na dobrom starom 2.6 koji odlicno radi, cak sam na jednom modelu imao noviji firmwer koji je katastrofa radio i opet sam ga downgrejdao na 2.6

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #12
Koliko ja znam zadnji je v3.2.1 koji mi nije bio dobar pa sam vratio na v3.1.5

Sent from my ZP999 using Tapatalk


Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #13
Ja sam na nazi upgradeanoj softwareski na v2. Mene kad se okrenuo opce nije nis slusao. Ja sam u procesu mijenjanja escova...
Hvala na odgovoru,

Po videu isto se i meni desilo.

Moje misljenje je da su escovi dobri jer u jednom trenutku kad sam dao gas motori su reagirali. U usponu je ukupna potrosnja bila oko 30-40 ampera a u spustanju oko 10 ampera.

Kada se ganjam s njim trosi oko 60-70 ampera i tad escovi budu topli, cca 10-15min voznje.
Mislim da je problem u APMu koji nije dobre komande slao da ga se okrene.

Nakon pada escovi su bili hladni (od mene je pao nekih 40m).

Ovaj video je sa APM kontrolerom ili?

Dali ti se jos koji put to desilo i kako si preventivno rijesio problem?

Sent from my ZP999 using Tapatalk




Ako sam dobro shvatio bio si na 400 metara visine, lebdio, odlucio sletjeti, i krenuo vertikalno prema dolje sa spuštanjem.

Po svemu što si napisao, kao i po opisu nakon crasha, došlo je do stall-inga rotora, koji su stolirali cijeli quad, i to je razlog pada, (da sada ne ulazimo
u teorijsko objašnjavanje aerodinamike )

Drugim riječima pilotska greška, ništa nije otkazalo

Odg: Moj quad 500mm APM

Reply #14
e da, u kojem modu si bio prilikom spustanja?