Skip to main content

Topic: Pomozite pravom modelarstvu (Read 28503 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #75
Suglasan Damire , ima jedna interesantna stvar ,a koja nema veze sa razvojem novih tehnologija naime sve se u prirodi mjenja osim čovjeka ....to je i najveći naš forumski  problem.Dok mi ovdje raspravljamo a neki i vrijeđaju, isto se događa u GB i to u koljevci ''demokracije'' .RCM&E najpopularniji britanski modelarski magazin ima potpuno ista prepucavanja a najružnija je ISKLJUČIVOST ......ili ...ili ti nisi modelar.Držim da je tako u svim ljudskim djelatnostima.....Tenisači ismijavaju igrače badmintona i stolnog tenisa ,bikeri bicikliste, nogometaši futsalovce ,kamionđije vozače F-1 i tako unedogled.Bilo bi lijepo, iako ne vjerujem da će se dogoditi,kada bi bili barem malo tolerantniji i dozvolili da mlade i stare kolege lete multirotore ,da ja letim ARTF ,da dečki rade i kupuju modele od stiropora,da neki plove rc brodicama ,neki raketama i da barem malo snizimo doživljaj.Hvala  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #76
Tema je naslovljena "POMOZITE PRAVOM MODELARSTVU", od tuda onda i logično pitanje što je to i tko je onda pravi modelar?
Nagrade očito neće biti jer odgovori tu nisu dani, premda se upravo na tome jako inzistira na forumu i izvan njega.
Vidim da se sada retorika polako mijenja. Ne čudi me to. Kada nešto javno ogoliš stara rješenja više ne funkcioniraju.
Prava je šteta što se uopće ovakve teme otvaraju jer dok god bude dostupna netko će s istim zanosom i ljubavlju brusiti i lijepiti balzu, a drugi graditi i letjeti tko već zna što i kako.
Ni jedan ni drugi pri tom neće biti ni veći ni manji modelar.
Sadašnjost i budućnost za naš hobi je jako uzbudljiva i pametnije je trošiti vrijeme i energiju u tome smjeru.
Toliko od mene.

Bail out! :)

Toni 

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #77
godinama primam Amerićke  i Engleske Mod. časopise,kod Njemaca sam u nekoliko foruma,
prepucavanje koje navodiš nisam primijetio,naprotiv, kolegijalnost je daleko ispred, jedno je diskusija oko pojedinih uglavnom rješenja, bolje ovako nego onako i to je normalno i mnogima pomogne kako bi izabrali pravo ali podsmješljive, omalovažavajuće pa i podrugljive odgovore na pitanja ne iskusnih modelara e u tome se ovdje prednjaci,banalne rječi koje se ovdje serviraju a mladih je ovdje priličan broj, stvarno kod Njemaca, Amera i Engleza u Mod, Časopisima ne nalazim.
to je i razlog da samo po nekada pogledam ovdje.

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #78
Toni -
pravi Modelar je svatko tko se bavi modelarstvom, ne vidim tu krivi ili pravi,


korak ispred ja stavljam samo-graditelje koji svoje modele konstruiraju i grade, sigurno da su takvi ispred tih koji sastavljaju "Puzzle" (ovaj izraz me mogao koštati a i jeste ali tako je)
ali odavno je drugačije od vremena kada je Graupner imao bogatu Paletu, jeftino u prvom planu je osvojilo i kada sam u dodiru sa Stiroporcima i sličnima  uglavnom Kinezima zapitam se,
gdje je stigao nekada lijepi Hobby u kome su mladi mogli i da nauče pronalaziti rješenja detalja i improvizirati a mnogima je to u kasnijem životu vrijedilo, to znam polazeći od sebe samoga,


za kraj Toni,
mislim da je sam naslov "Pomozite pravom Modelarstvu" nespretno izabran,


pravi Modelari su svi koji se bave tim hobijem,
moje viđenje !


pozdrav !

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #79
Osobno se držim one stare izreke "SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE" a ja se veselim i s rotorima, i s fantaćem, i s avijunima kupovnim, i s home-made avijunima, i s samogradnjom jedrilica , dlg-a, plankova, zagija, izmišljenih modela i sl..............


Znači li to da sam ja budala s puno veselja :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D ;D ;D .................. ;)  kako god ali uživam na forumu čitajući sve, puno sam naučio i puno uživao i na tome dečki HVALA.....Gledajući napredak tehnologije u svim segmentima modelarstva jedva čekam tu budučnost..... :) ;)


Momci manje priče više rada, testiranja, letenja, postanja........


LP Mario de 4tm.....
Idem u podrum......... ;)

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #80
Od mene samo jedna rečenica na ovu temu:
Nema ništa bolje od druženja sa istomišljenicima u radioni i na livadi uz poneku kupicu ''Karlovačkog''.
E, to je za mene modelarstvo!

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #81
Zasto sve propada? Upravo zbog ovog. Zbog faking podjela. Nisam modelar jer sam poceo s ovime prije 3 mjeseca i zaljubio se u taj hobi nenormalno. U cemu god sam bio, nekad davno u skateboarding svijetu, bile su podjele i hejtanja jedan drugog, sad sam u parkouru koji slovi kao najslobodnija vjestina na svijetu, naravno pocele su podjele. I sad dodjem tu i brutala mi je vidjet bilo koju letjelicu. Da netko leti s protvanom iz katapulta super. I sad na kraju i ovdje se moramo dijeliti. Cool. Ja cu i dalje voljet sve a ostali ko hejta nek hejta.
Bez uvrede ikome. Nisam pruzio prst u ikoga. Samo izjasnjavam sebe i svoje misljenje. Upoznao sam super ljude, koji su mi pomogli maksimalno, kojima sam sa gustom pomoga kad god sam mogao i u tome vidim smisao veselja i opustanja u hobiju. Tu nema mjesta hejtanju i podjelama.


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk


Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #82
Pravi modelar je   -   KREATOR
Onaj drugi „nepravi“, „letač“ ,“dronaš“ kako god, je uglavnom   -    KONZUMENT
Najvrijednije što pravi modelar ulaže u svoje modele je  -  VRIJEME
Najvrijednije što ovaj drugi ulaže u svoje modele je – NOVAC
 
Zadovoljstvo pravog modelara koje stvaraju njegove kreacije traje – VJEČNO tj. za života (ne nužno u fizičkom smislu (gradnja ozbiljnijeg, skala modela iziskuje dobar dio života pa sve ostaje zapisano u pamćenju) , osim toga, modelar koji jednom gradi, gradit će opet i tako u nedogled. Nadahnjuju ga IDEJE, ne gotovi sklopovi.
Zadovoljstvo ovog drugog letača,konzumenta, akceleratora kineskog BDP-a traje do – SUTRA. Već se pojavila za 1% bolja kamera, malo bolji gimbal...i šta već ne.
 
Ne umanjujem vrijednost ovim drugima. Ne smatram se boljim od njih, niti me oni imaju pravo smatrati lošijim od sebe. Jednostavno, taj lifestile za mene nema smisla. Zajedničko ovom pravom modelaru i ovom drugom je stanica u ruci, a često ni to jer se upravlja i tabletima, mobitelima, valjda će iduće biti mislima. Dakle, ovo dvoje je nespojivo, jedni drugima smo dosadni, jasno, različiti interesi. Mržnji tu nema mjesta, nek svatko radi što ga veseli, pod uvjetom da ne šteti ovom drugom (što često nije slučaj kad se leti skupa)

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #83
Moram piznat ne kuzim opce u cem je poanta ove teme. Elav pa meni je ekipa koja radi od nule modele totalno super i gust mi je sve to gledat i pratit.
Ne razumijem cemu anemozitet....
To kaj ekipa leti quadove i rejsa se s njima nis ne mora znacit. Pa moj prvi model je bila robbeova jedrilica za koju sam prodo pol svojih stvari sa 15 god da bi ju mogo kupit :)
sastavio sam ju tolko lose da je to bilo smijesno za gledat :D uz nju sam piknuo i attack4 stanicu..
Pazi sad- nakon toga sam slozio Jamarin sharp 2-45 s nitracem sve kupljeno kod Miljca u modelarskom centru. Onda je na red dosla Turnigy stanica... Nakon tog je palo par zagija. Pa Bixler.  nakon toga Aurora 9. Pa easy glider pa blizzard. Pa prvi quad, pa drugi s gimbalom, pa hexa.. Sad furam Taranisa... u medjuvremenu par mini quadova...nabrajam redom ovako jer se kuzi "evolucija" kroz godine... svatko ce to drukcije nazvat, al uvijek ce bit ekipe koja ce saltat programe na telki i ona koja ce koristit smart remote. do neceg novog... to je jednostavno tak... sto se prije pomiris s tim lakse je... razvoj ide dalje... kaj bi ekipa trebala ? :)
bezveze je tema sorry... opce nije bilo potrebno ovo sve...
:D

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #84
Osobno se držim one stare izreke "SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE" a ja se veselim i s rotorima, i s fantaćem, i s avijunima kupovnim, i s home-made avijunima, i s samogradnjom jedrilica , dlg-a, plankova, zagija, izmišljenih modela i sl..............


Znači li to da sam ja budala s puno veselja :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D ;D ;D .................. ;)  kako god ali uživam na forumu čitajući sve, puno sam naučio i puno uživao i na tome dečki HVALA.....Gledajući napredak tehnologije u svim segmentima modelarstva jedva čekam tu budučnost..... :) ;)


Momci manje priče više rada, testiranja, letenja, postanja........


LP Mario de 4tm.....
Idem u podrum......... ;)

Ovo potpisujem,definitivno!

I ono s livadom i pivicom,jedino kaj smo rijetko imali pivicu! :)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #85
da ali mi cemo uvijek biti "glupi i problematicni" dronasi  ;D

to sto ne pisemo tu na forumu kako smo dosli do kojeg drona, citaj napravili ga, to je druga stvar, ja sam otvorio topic davno prije, ali ga nisam updejtao vec duze vrijeme, mislim da cu opet pocet buildove slikat i lijepo postat :)

znaci svaku vecer kopam po necemu i slazem, preslagujem da bi za vikend mogao testirat (sto mojem coporu dronasa ide nakura.....) umjesto da letimo i rejsamo se, netko mora i testirat svu tu novu dronovsku robu  ;D

znaci livada, ekipa, modeli (kakvigod) skurene batke i kavica poslije, to je za mene kvalitetno ubijen dan, i ofkors lovacke price na kavi ko je koga naprao ;D

zovite nas kako god zelite al ovaj gust uzeti nemozete

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #86
Evo sad ste mi i Denisa naživcirali :D :D :D


Lako se mi pokupimo sa foruma ako želite uživati u svojoj cijenjenoj tišini momci 8) 8) 8)
Dođite jednom sa nama letit da čujete i vidite kako to izgleda. Ima puno više modelarstva nego što vi mislite! Mi radimo svoje frejmove ako niste do sad primijetili...ajde, sad recite kako je to lako i kak svako moze poslat fajl na CNC.....

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #87
mahh ;D

pa jednostavno je Zedooo kak ti to ne kuzis, evo nova "papirnata vrecica" se radja ;)

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #88
Ja sam dronas i ne stidim se. Mrzim sve oko sebe. Kada prvi puta vidim nekoga sa modelom od balze ili deprona napraviti cu konfete od istih.

Ispricavam se ali podlegnuo sam pritisku grupe i hejtam sve sto me ne zanima!
 :D

Odg: Pomozite pravom modelarstvu

Reply #89
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk