Skip to main content

Topic: Zarada od hobija? (Read 5724 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zarada od hobija?

Ja bas nisam neki dobar pilot rc modela, nemam niti vise od mjesec dana iskustva u tome al obozavam gradit modele aviona, 737,a330 itd, putnicke uglavnom. Sad me zanima kako oprema i to skupo stoji htio bi prodat koji model da mogu lakse kupit malo nadrkaniju elektroniku, jaci fpv, autopilot sa puno vise funkcije ali bih htio razvit i svoj neki autopilot koji moze pilot sa tla programirat preko mobitela ili nesto slicno ne samo smijer (neki waypoint) nego i raznorazne karakteristike leta tipa brzina, visina, smjer koji je jednostavnije programirati neko kako se to radi sa ovim "jednostavnim" rc autopilotima. Mene sad zanima koliko biste vi tj opcenito ljudi mogli platiti jedan npr boeing 737NG sa funkcionalnim two slotted zakrilcima i pretkrilcima, uvlacecim stajnim trapom,motorima na thrust reverse i spoilerima (+ standardne komande) dugacak oko 1,8 m od 3kg gradjen od deprona i jos koji kompozit? Prodavao bi se na ebay-u ili amazonu. Moja pretpostavka bi bila 1000 eur (+postarina)  Cekam na vas  odgovor.

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Zarada od hobija?

Reply #1
pronađi bolji hobby za zaradu... npr vjetrenjaču koja struju proizvodi... ja trebam jednu...

Odg: Zarada od hobija?

Reply #2
U Hr to niko nebi ni gledao, em nema se para em di bi to letio u Hr.
Dobro kaže ruba.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Zarada od hobija?

Reply #3
I meni bi pasalo jedno tisucu eura,daj posalji ak te pritiscu u džepu ;)


Odg: Zarada od hobija?

Reply #5
Ma nema problema,al malo mi je to glupo pitanje jer svatko bi volio tako zaradit,al malo si nerealan.

Odg: Zarada od hobija?

Reply #6
Imaš li kakve primjerke da vidimo kako izgleda model od 1000e napravljen od podloge za laminate?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Zarada od hobija?

Reply #7
Gradim novi model sad...slikam kad napravim ;) mozda se precjenio sa soma eura, gledao sam na stranici windrider.com 737-700 rc i kosta oko 1800 usd

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Zarada od hobija?

Reply #8
A ima takvih kojih vidim da lete...pa buduci da nikad nisam probao prodavati nista posebno pitam tu vas na forumu...cisto zelim cuti sta imaju ljudi za reci...a kako se prodaju quadcopteri po 1000-2000eur, i samo po istri kad malo pogledas mozes naci puno ljudi koji ih koriste...dokaz tome su i mnogobrojna videa ne samo n-coptera vec i puno ljudi koji kupuju takve avione po svijetu...ne znam, nekako mixed feelings o tome, zato pitam...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Zarada od hobija?

Reply #9
Gledaj, pitao si ekipu i ekipa ti je odgovorila...tvoje misljenje je ocito nesto sasvim drugo!


Jedno je multi sa kojim mozes nesto i zaraditi eventualno, drugo je model aviona koji mozes letit i razbit (ima dve funkcije) :D
Lijepo ti kazu da sa tim vjerojatno neces tu zaraditi, a sad eventualni izvoz...probaj pa vidi.


Ja ti garantiram da za depron kakav god bio nitko nece dat niti soma kuna a kamoli soma eura :) Mozemo mi vidjeti te tvoje modele pa da prokomentiramo malo?

Odg: Zarada od hobija?

Reply #10
Gradim novi model sad...slikam kad napravim ;) mozda se precjenio sa soma eura, gledao sam na stranici windrider.com 737-700 rc i kosta oko 1800 usd

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk



otisao sam na windrider.com...prodaju jedrilice i brodove?

Odg: Zarada od hobija?

Reply #11
Gradim novi model sad...slikam kad napravim ;) mozda se precjenio sa soma eura, gledao sam na stranici windrider.com 737-700 rc i kosta oko 1800 usd

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk



otisao sam na windrider.com...prodaju jedrilice i brodove?
http://www.windrider.com.hk/ link ispod...pogledaj pod products i dalje ces vidijeti...

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Zarada od hobija?

Reply #12
Gledaj, pitao si ekipu i ekipa ti je odgovorila...tvoje misljenje je ocito nesto sasvim drugo!


Jedno je multi sa kojim mozes nesto i zaraditi eventualno, drugo je model aviona koji mozes letit i razbit (ima dve funkcije) :D
Lijepo ti kazu da sa tim vjerojatno neces tu zaraditi, a sad eventualni izvoz...probaj pa vidi.


Ja ti garantiram da za depron kakav god bio nitko nece dat niti soma kuna a kamoli soma eura :) Mozemo mi vidjeti te tvoje modele pa da prokomentiramo malo?
ovaj sa prvih slika je samo trainer neki koji sam cisto  probao bzvz napravit...a 737  jest primjer kakav bih avion mozda probao prodavat... Opet kazem, ne zelim ispast budala sad ovdje pa da me se tako napada...ne znam koliku bih cijenu stavio, pa pitam, prije nego li potrosim masu para pa mi nakraju ti avioni skupljaju prasinu u garazi...Moje je misljenje nebitno tu...sad "ekipica je odgovorila" sve 5, hvala (nisam sarkastican :) ) i tjt...ako vidim (a ocito.je tako) necu ici prodavat ih po 200 eur koji bi valjda bio maksimum jer toliko mi.ne pokrije niti troskove...jbg dns to ocito mogu samo kinezi haha

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Odg: Zarada od hobija?

Reply #13
Gledaj, pitao si ekipu i ekipa ti je odgovorila...tvoje misljenje je ocito nesto sasvim drugo!


Jedno je multi sa kojim mozes nesto i zaraditi eventualno, drugo je model aviona koji mozes letit i razbit (ima dve funkcije) :D
Lijepo ti kazu da sa tim vjerojatno neces tu zaraditi, a sad eventualni izvoz...probaj pa vidi.


Ja ti garantiram da za depron kakav god bio nitko nece dat niti soma kuna a kamoli soma eura :) Mozemo mi vidjeti te tvoje modele pa da prokomentiramo malo?
ovaj sa prvih slika je samo trainer neki koji sam cisto  probao bzvz napravit...a 737  jest primjer kakav bih avion mozda probao prodavat... Opet kazem, ne zelim ispast budala sad ovdje pa da me se tako napada...ne znam koliku bih cijenu stavio, pa pitam, prije nego li potrosim masu para pa mi nakraju ti avioni skupljaju prasinu u garazi...Moje je misljenje nebitno tu...sad "ekipica je odgovorila" sve 5, hvala (nisam sarkastican :) ) i tjt...ako vidim (a ocito.je tako) necu ici prodavat ih po 200 eur koji bi valjda bio maksimum jer toliko mi.ne pokrije niti troskove...jbg dns to ocito mogu samo kinezi haha

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Inace ovaj boeing na 3. Slici nije gotov (ne stoji mu baterija tako na krilu da nebi ko pomislio [emoji23] )

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: Zarada od hobija?

Reply #14
pazi nisi ti to lose napravo gledajuci ovako na oko je ok..,e sad koliko je to stabilno ili nestabilno u zraku,dali leti, i koliko je to jako i izdrzljivo, je drugo pitanje, radi modele za svoj hangar i svoj gust, jer svatko tko zeli ljep i dobar model naruciti ce si sa hobby kinga i opcenito iz kine.