Skip to main content

Topic: Go Discover - kratki build log (Read 13337 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #15
Kolega mr. Rockwell je rado posnimio telemetriju i završni dio leta, pa sam mogao usporediti podatke sa stormOSD-a i ecalc-om.
Ispalo je tako da je ecalc vrlo precizno predvidio sve bitne parametre.

Ukratko, model prosječno vuče oko 150w za minimalan cruise, najsretniji je kad ide 70km/h. Što brže, njemu bolje. Pod punim gasom izvlači iz 25c baterije zippy 4000 3S 40A, oko 12V tada bude baterija i to je gotovo 500w. Tada u levelu ide oko 100-110kmh, u vertikalu čak do nevjerojatnih 10m/s.

Ukupna težina sa svime na kraju ispala ravno 2kg, avion ima dosta inercije pri slijetanjima i ne može baš letjeti sporo. Sporo mislim na sve manje od 60km/h. Potrebno mu je oko 200-300m čistog glajda bez motora s neke razumne visine da sleti. 


Završni dojmovi za zaključak:


Ova delta je svakako bolja kao kit verzija, u PNP verziji gotovo svi imaju probleme koje sam naveo u uvodu sa plastikom na njemu. Nekim čudom, uspio sam ih izbjeći sve redom.
SoXy ima idealni završni nacrt za 3d print mounta[size=78%] [/size] :D


Izgled je nevjerojatan u zraku, zvuk još bolji. Treba mu dosta energije da poleti i jak izbacivač, jer je praktički nemoguće lansirati ga samcat bez bungee-ja.
Može izvoditi akrobatske figure u ovoj konfiguraciji, ali nije baš stvoren za njih. Izvrsno glajda, vrlo malo gubi visine - a pri tome strašno juri i bere metre i metre daljine koju prelazi. Dobro ako sam visoko i želim "besplatno" letjet na glajdanju, loše pri slijetanjima.
Nikako nije za početnika! Usudio bih se ovo dati u ruke samo iskusnom letaču.
Motor podnosi sve, i ostaje mrtav-hladan. Probao čak i na 4s s 10x6, povuče i preko 60A u statičkom testu (preko 1kW snage) i radi besprijekorno. Navodno je postao omiljeni motor za Ritewingove Zephyre i ZII. 
Testirao RTH sa Stormom i PA, od svega najdraži će po svemu sudeći biti PA mode - uključiti ga i onda kupolom promatrati u miru sve oko sebe. No, to će sačekati do trenutka kad prijeđem sa 35mhz na 2,4gHz ili nešto niže od toga  :)

 http://www.youtube.com/watch?v=e_useP4wqOc

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #16
Omjer potiska i mase je veći od 1:1, pa se može igrati s njim poprilično. Kupola u nekim dijelovima dana i položaju sunca zna baciti koju refleksiju u kameru, ali ništa strašno.
Jedan video još za kraj, uživajte u zvuku u drugoj polovici filmića!


Hvala i pozdrav!


 http://www.youtube.com/watch?v=Qk4CQaAZNy8


Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #18
Bravo Silver,
odlican build log,
prepun slika,detalja,recenzija bez previse uljepsavanja, kako je,
neka i dalje juri.  :)


Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #20
Svaka čast mladiću , vrlo detaljno i profesionalno odrađenopis do najmanjih detalja .. tako se to radi .. neka dugo leti !  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #21
Hvala ekipa!
Štoviše, kako je sastavljanje teklo počeo sam pomalo i uživati u procesu kad sam pohvatao konce.  :)


PS ići će Xiaomi Yi u onaj GoPro nastavak gimbala, po dimenzijama odgovara pa stavim filmić prvom prilikom kada to i odradim do kraja..

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #22
Sad se baci na samogradnju od nule. Tu je pravi gušt.  :)
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #23
još će se puno puta trava pokositi na našem aerodromu prije nego i tu zakoračim, ali vidim da bi mogao biti gušt jednoga dana  :)


Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #24
Mudro zboriš čovječe s čudnom lulom........

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #25
U nedilju ti stiže cagalj2 pa ces imat opet sto za doraditi i naravno očekujemo sličnu Recenziju radova..... :)


Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #27
U nedilju ti stiže cagalj2 pa ces imat opet sto za doraditi i naravno očekujemo sličnu Recenziju radova..... :)


Bit će tema "Go, Go Čagalj v2", već se radujem  ;D
Treba ga dobro izvozati prvo, pa će biti "mesa" opet za nešto slično ovdje 

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #28
Build log je perfektan,sve detaljno opisano kako spada :),imam pitanjce,kolko je trebalo da stigne,jel islo s euro skladista?

Odg: Go Discover - kratki build log

Reply #29
Hvala, volim neozbiljno raditi stvari kad mogu


Paket je s EU skladišta stigao, imali su akciju gdje je kit s nekih 94€ snižen postao na 84€, putovao nekih 6-7 dana. Brzo je i točno stigao bez mana.