Skip to main content

Topic: Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-) (Read 11114 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-)

Bok svima

Evo za početak da se predstavim; ja sam Kiki, iz Samobora sam, imam 25 god i nakon cca 17 god opet bih se počeo baviti modelarstvom (nadam se da je to dobar pojam za izradu onih drvenih aviona od laganog drva, mislim da lipa ili tako nešto)
Pošto vidite da sam neupućen i da sam sve živo zaboravio a forum je mrak koliko vidim i odlično posjećen, molio bih pomoć oko par osnovnih pitanja pa više neču davit.

1. Modelarstvo ili maketarstvo? Osnovne razlike?
2. Gdje kupiti u zagrebu svu potrebnu opremu za modelarstvo? Znači ne mislim pritom na ove avione na daljinski već na one avione izrađene od one uber lagane šper ploče (balza drvo??)
3. Imate neke linkove na nacrte? (moj prvi avion je nkoć davno bio KOMARAC, pa bi s tim i počeo opet) :-))
4. Savjeti za početnika oko opreme i uštede novca u startu??

Eto, hvala vam puno i vraćam uslugu natrag čim i ja nešto naučim

Pozdrav svima

Kiki

Odg: Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-)

Reply #1
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_index.asp

ovdje imas sjajne opreme koja nije skupa, stize za odprilike 20-30 dana 


http://www.r2hobbies.com/eng/proddetail.php?prod=rcps61207_mode

a ovu ti stanicu preporucujem, ja imam takvu,odlicnaje a nije skupa, ima sve modove za heli glider i akro,   ako te jos nesto zanima ti javi rado ti pomognem!

Odg: Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-)

Reply #2
Bok,

Hvala ti puno na brzom odgovoru.
Ipak, gore sam napomenuo da me zanimaju "obični" avioni bez motora, znači čista izrada onih koji se "bace iz ruke" :-)))
Načuo sam da je u Bogovićevoj nekad bio neki dućan s opremom, drvima i sl no vjerujem da to više nije aktivno.

Eto, ako ipak imaš kakav info o onome što tražim bio bi ti zahvalan, a tko zna možda se nakon toga i na motor prebacim :-)))

Bok

Kiki



Odg: Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-)

Reply #5
sorry o tome neznam bas nesto, vjerujem da ce ti kolege sa foruma dati kakav dobar savijet. pozdrav!

Nema frke, sejvo sam si tvoj info u slucaju da krenem u moto vode jednom - hvala
poz
K


Odg: Modelarstvo - oni lagani drveni avioni :-)

Reply #7
posto si iz samobora ... www.trgovinamodelar.com  , brezice su ti blizu . za neke stvari koje slucajno kod nas ne najdes. ali leo je skroz ok ...


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.